Prekių katalogas

16 valgomojo kėdžių tipų, kurie puikiai papuoš jūsų interjerą

16 valgomojo kėdžių tipų, kurie puikiai papuoš jūsų interjerą

Gražus valgomasis su derančiomis valgomojo kėdėmis visada suteikia namams išskirtinumo. Kad jūsų valgomasis taptų gerai dekoruota erdve, jums reikės kokybiškų ir gražių kėdžių, kurios derėtų prie bendro namų interjero.  

Šiame straipsnyje surinkome skirtingas valgomojo kėdžių rūšis, kategorizavome jas pagal skirtingus tipus ir tikimės padėti jums išsirinkti jūsų poreikius atitinkančią kėdę.

Valgomojo kėdes galima suskirstyti į skirtingus tipus, atsižvelgiant į jų stilių, karkaso ir sėdynės medžiagas. Pateikiame išsamų skirtingų valgomojo kėdžių tipų pagal stilių, rėmo ir sėdimosios dalies medžiagą aprašymą.

 

Valgomojo kėdžių tipai pagal dizainą

Bandydami susiaurinti paiešką, pradėkime nuo to, kokio skaičiaus ir kokio dizaino tipo kėdžių norite. Pavyzdžiui, galima įsigyti 6 šonines kėdes ir 2 Parsono kėdes stalo galams.

 

Krėslai

Kaip matyti iš pavadinimo, šio tipo valgomojo kėdės yra su porankiais. Jei norite patogiausios valgomojo kėdžių atmainos, šio tipo krėslai  puikiai tiks, nes dėl papildomų porankių yra labai patogūs nuolatiniam naudojimui. Naudojant tokį krėslą, jums nereikės lenktis į priekį, kad galėtumėte alkūnėmis atsiremti į stalą. Galite tiesiog padėti rankas ant porankių ir patogiai sėdėti. Nors šie krėslai yra brangesni, nieko geresnio už juos valgomajame nerasite.

 

Šoninės (šalutinės) kėdės

 

Beveik kiekviename valgomajame dažniausiai pasitaikančios kėdės yra šoninės kėdės. Jos vadinamos šoninėmis kėdėmis, nes paprastai statomos išilgai valgomojo stalo šonų. Šios kėdės būna be porankių ir, kai jos nenaudojamos, gali būti paslėptos po stalais. Nors tampa sunku bet kur atremti rankas, jos vis tiek yra labai lankstus valgomojo kėdžių stilius, kurį galima laikyti valgomajame bendram pasisėdėjimui.

 

Parsono kėdės

 

Parsono kėdės šiuo metu yra vienos populiariausių kėdžių, nes jos lengvai dera prie įvairių interjero dizainų. Jei mėgstate minimalistinį namų dizainą, Parsono kėdės tikrai atrodys labai gerai jūsų valgomuosiuose. Šios kėdės turi tiesią nugarą ir neturi porankių. Kadaise Parsono kėdės buvo su užvalkalais. Tačiau šiandien tokie užvalkalai retai sutinkami. Taip pat galite rasti "wingback" tipo kėdžių, kurios iš esmės yra Parsono kėdės su pelekais šonuose aplink pečius iki sėdynės.

 

Sulankstomos kėdės

Nors galbūt įsivaizduojate pigesnes plastikines ar aliuminines kėdes, iš tiesų sulankstomos kėdės būna įvairių formų ir dydžių. Galite rasti sulankstomų medinių kėdžių su skersiniais atlošais, medinių kėdžių su minkštomis sėdynėmis ir iš pirmo žvilgsnio galite net neįtarti, kad jos yra sulankstomos. Tokio tipo valgomojo kėdės tikrai geriausiai tinka šeimoms, kurios rengia dideles vakarienes, bet tik retkarčiais. Galbūt du ar tris kartus per metus jie išsitrauks šias gražias sulankstomas kėdes iš sandėliuko, kad galėtų pastatyti papildomiems svečiams. Tada jos tuoj pat grįžta atgal į spintą. Rasti gražiai atrodančių sulankstomų valgomojo kėdžių stilių yra visiškai realu, nors žinoma jos bus brangesnės, ypač dėl kokybiškesnių medžiagų naudojamų gamyboje bei geresnių sujungimo mechanizmų ir pan.
Sulankstomos kėdės yra vienas iš multifunkcinių baldų variantų, kokie dar būna multifunkciniai baldai ir kur jie naudojami, skaitykite čia

 

Valgomojo kėdžių tipai pagal sėdynės medžiagą

Kitas klausimas, kuris padės susiaurinti jūsų sprendimą dėl valgomojo kėdžių stilių, yra tai, kokio tipo apmušalų audinius norite naudoti sėdynių pagalvėlėms, jei apskritai norite naudoti? Štai jūsų pagrindinės galimybės:

 

Odinės kėdės

 

Odinės valgomojo kėdės yra bene prabangiausios kėdės, kurias galite įsigyti savo namams. Jei ieškote patvarių ir puošnių valgomojo kėdžių, rinkitės tas, kurių sėdynės yra odinės. Jos ne tik išryškins jūsų valgomojo grožį, bet ir tarnaus gana ilgai. Valgomojo kėdėms galite rinktis įvairių rūšių odą pagal spalvą ir apdailą. Jei kyla abejonių, ką geriau rinktis: eco odos ar tikros odos baldus, skaitykite čia, galbūt tai pravers apsisprendžiant.

 

Minkštos kėdės

 

Jei patogumas ir aukšta kokybė yra jūsų prioritetai, rekomenduojame rinktis minkštas valgomojo kėdes. Nors minkštas valgomojo kėdes reikia dažnai valyti ir prižiūrėti, vis tiek verta tai daryti. Jos suteikia valgomajam daug prabangos ir atrodo labai šventiškai. Linas, dirbtinė oda ir aksomas - tai vieni iš įprastų audinių, kurie naudojami valgomojo kėdėms apmušti. Galite rinktis vienspalvius audinius, o valgomojo kėdėms galite rinktis puošnius arba raštuotus.

 

Metalinės kėdės

Galbūt manote, kad valgomojo kėdės su metalinėmis sėdynėmis nebus labai patogios, tačiau tai nėra tiesa visais atvejais. Ant visiškai plokščių metalinių sėdynių gali būti labai nepatogu sėdėti. Tačiau galite rasti valgomojo kėdžių su tokių formų metalinėmis sėdynėmis, kurios leidžia lengvai ir patogiai sėdėti. Metalinių sėdynių apdailą ir spalvą galite pasirinkti pagal savo kėdės ar valgomojo kambario interjerą.

 

Plastikinės kėdės

Jei nerimaujate dėl maisto išsiliejimo, plastikinės sėdynės tikriausiai yra geriausias valgomojo kėdžių pasirinkimas. Tai tinka šeimoms, kuriose yra daug vaikų, kurie valgydami mėgsta daryti netvarką. Naudojant plastikines kėdes nereikės rūpintis sudėtingu valymu. Kaip ir metalinės kėdės, šios kėdės taip pat dažnai būna suformuotos pagal formą, kad būtų galima patogiai sėdėti. Jei norite, kad valgomojo kėdė tarnautų ilgai, rinkitės aukštos kokybės ir, pageidautina, storo plastiko tipo. Pasirinkus tinkamą plastiko rūšį, jūsų kėdės tarnaus ne vienerius metus. Daugiau apie plastikinius baldus skaitykite čia.

 

Medinės kėdės

Dauguma valgomojo kėdžių su mediniais rėmais turi ir medines sėdynes. Tinkama medinė valgomojo kėdė yra suformuota tokios formos, kad leistų jums ramiai ir patogiai ant jos sėdėti, tačiau visuomet jas galima paminkštinti uždėjus minkštas sėdynių pagalvėles. 
Jei abejojate dėl medinių baldų pasirinkimo, rinktis medžio masyvą, LMDPMDF ar kitas medienos alternatyvas, paskaitykite čia. Greičiausiai tai padės galutinai apsispręsti medžio masyvo naudai, nes medžio masyvo kėdės ne tik atrodys natūraliai, bet ir tinkamai prižiūrimos tarnaus daugelį metų.

 

Valgomojo kėdžių tipai pagal rėmo medžiagą

Pintos kėdės

Jei valgomojo kėdėms reikia kokybės ir stiliaus, galima rinktis pintus rėmus. Pinti rėmai yra labai lengvi ir pasižymi tvirta konstrukcija. Šie rėmai labiau populiarūs tarp lauko sėdimųjų baldų, bet valgomojo erdvei jie taip pat gali būti puikiai pritaikomi. Pintų rėmų kėdes taip pat galite rinktis, jei savo namuose turite terasą ar uždarą kiemelį, kuriame mėgstate pietauti.

 

Medinės kėdės

Mediniai karkasai yra labai universalūs, todėl jie yra dažniausiai valgomojo kėdėms naudojama medžiaga. Jie yra tvirti ir ilgaamžiai, todėl žmonės mėgsta į juos investuoti. Be to, kėdės su mediniais rėmais labai gerai atrodo įvairiose vietose ir patalpose. Jei norite kažko patvaraus ir įmantraus savo valgomajam, mediniai rėmai yra geriausias pasirinkimas. Taip pat, medinius baldus verta rinktis dėl galimybės juos restauruoti (ko negalėtume padaryti pavyzdžiui su - plastikiniais baldais) ir taip jais džiaugtis daugelį metų. Kaip valyti, remontuoti ir atnaujinti medinius baldus skaitykite čia.

 

Metalinės kėdės

Kita šiuo metu gana populiari rėmo medžiaga yra metalas. Jei valgomojo kėdės su metaliniais rėmais, galite tikėtis, kad jūsų valgomojo erdvė atrodys labai madingai ir moderniai. Metaliniai rėmai paprastai būna gana glotnūs ir blizgūs, todėl jie pabrėžia valgomojo erdvės grožį. Jei visgi nusprendėte, kad metaliniai baldai būtent tai, ko jūs norite, nes jie ne tik atrodo išskirtinai, bet ir yra ilgaamžiai, svarbu paminėti, kad juos reikia tinkamai prižiūrėti. Kaip prižiūrėti metalinius baldus, informacijos rasite čia.

 

Valgomojo kėdžių stiliai

Kai išsirinksite aukščiau nurodytas kėdžių savybes, reikėtų pagalvoti apie valgomojo kėdžių stilių, atitinkantį bendrą valgomojo kambario dekorą. Tai turės didelę įtaką rezultatams kuriant valgomojo dizainą, todėl įsitikinkite, kad viskas dera tarpusavyje.

 

Tradicinės kėdės

Kai kalbame apie stilių, pirmiausia į galvą ateina tradicinės valgomojo kėdės. Tradicinės kėdės dabar gana populiarios dėl to, kad atrodo itin minimaliai, tačiau turi prašmatnumo.

Šios kėdės gali būti gana paprastos, su įmantriais apmušalais ir elegantišku dizainu. Tradicines valgomojo kėdes savo namams galite rinktis, jei norite kažko stilingo, rafinuoto ir puikiai derančio prie kitų tradicinio stiliaus baldų. Daugiau apie tradicinį baldų stilių skaitykite čia.

Tipiškas tradicinių valgomojo kėdžių stilius yra "shaker" kėdė, turinti aukštą atlošą su horizontaliais skersiniais, einančiais tarp dviejų stulpelių, kurie sudaro atlošo kojas ir atlošo rėmą. Jei renkatės kaimišką dekorą ar net kaimišką išvaizdą, "shaker" kėdės puikiai tinka tokioje aplinkoje. Jei norite būti tikrai įmantrūs, galite įsigyti karalienės Anos (Queen Anne) kėdžių, prancūziškų kaimiškų kėdžių, kėdžių su kopėčių atlošu, kėdžių su lanko atlošu, Vindzoro kėdžių, kėdžių su šluotelės atlošu, kėdžių su presuotu atlošu ir kt. Tradicinių valgomojo kėdžių stilių pasirinkimas yra begalinis, jų galima rasti beveik su bet kokio stiliaus baldų kojelėmis, kad atitiktų jūsų siekiamą dekoro estetiką. Kokie būna baldų kojelių stiliai rasite čia, galbūt tai pravers renkantis kėdes.

 

Šiuolaikinės kėdės

Šiuolaikinės kėdės yra vienos iš geriausiai atrodančių valgomojo kambario kėdžių tipų rinkoje. Paprastai jos būna su daugybe išlenkimų, todėl atrodo labai rafinuotai. Prie šių kėdžių galite rasti aksomo ir dirbtinės odos sėdynių, kurios pabrėžia valgomojo kambario grožį. Šios kėdės yra gana elegantiškos ir labai dailiai atrodo bet kuriame valgomajame. Tarp šiuolaikinių valgomojo kėdžių stilių yra wishbone kėdė, turinti žemą nugaros atramą, kurią palaiko keturi stulpeliai, iš kurių du yra wishbone formos. Nepaisant trapios išvaizdos, jos yra tvirtos, jei gerai suprojektuotos. 
Jei smalsu pamatyti kaip atrodo šiuolaikinio stiliaus įvairių kambarių dizainai ir norite daugiau sužinoti kas būdinga šiuolaikiniam baldų stiliui, skaitykite čia.

 

Modernios kėdės

Modernios valgomojo kėdės gali apimti daug skirtingų kėdžių stilių. Paprastai modernios valgomojo kėdės orientuojasi į stilių ir patogumą. Šios kėdės turi įmantrias sėdynių medžiagas ir yra labai unikalių spalvų. Skirtingai nuo tradicinių, kurios būna tik kelių spalvų, modernios valgomojo kėdės atviros įvairiausioms spalvoms - garstyčių, arbatžolių mėlynos, bordo ir t. t. Jei norite kažko unikalaus savo valgomajam, rekomenduojame rinktis modernias valgomojo kėdes. Tarp modernių valgomojo kėdžių stilių yra lamelių atlošo kėdės, kurių aukštą atlošą sudaro penkios ar daugiau ilgų vertikalių skersinių. Jie paprastai yra įgaubti įgaubtai, o išgaubti išgaubtai, kad atitiktų jūsų nugaros išlinkimą, kai esate atsilošę ant kėdės. Daugiau apie modernų baldų stilių skaitykite čia.

 

Kaimiškos kėdės (Rustic stiliaus)

Kaip matyti iš pavadinimo, kaimiškos valgomojo kėdės - tai naminio ir paprasto stiliaus kėdės. Šios kėdės paprastai neturi jokių išlenkimų ar aptakumo, yra sukonstruotos iš visų tradicinių kėdės dalių, bet visos tiesios. Jei savo valgomajame norite kažko kaimiško ir nepaprasto, kaimiškos valgomojo kėdės yra puikus pasirinkimas. Šios kėdės taip pat būna labai paprastų ir neutralių spalvų, todėl jas galite įtraukti į bet kokį interjero dizainą. 
Jei kyla abejonių sprendžiant kokį interjero dizainą pritaikyti savo namams, skaitykite čia, galbūt tai padės nuspręsti įrenginėjant naujus namus.

 

Valgomojo kėdžių tipai kiekvienam valgomajam ir stalui

Pabaigai galima pasakyti, kad rasti gerą valgomojo kėdę savo namams nėra lengva užduotis. Prieš priimdami sprendimą, kokias kėdes rinksitės prie turimo ar planuojamo įsigyti stalo, turite aiškiai žinoti apie skirtingus valgomojo kėdžių tipus. Na, o jei apsispręsti vistiek per sunku, visada galite rinktis valgomojo komplektą, taip geriau matysite kaip dera kėdės su stalu ir ar apskritai valgomojo komplektas tiks prie jūsų namų interjero stiliaus. (Daugiau apie namų interjero stilius skaitykite čia.) 
Tikimės, kad mūsų diskusija apie įvairias valgomojo kėdžių rūšis jums padėjo.

 

Versta iš:

https://worstroom.com/types-of-dining-chairs/