Prekių katalogas

Metaliniai baldai. Kokie jų privalumai? Kaip prižiūrėti?

  • Metaliniai baldai. Kokie jų privalumai? Kaip prižiūrėti?

    Baldai suteikia namams charakterio, stiliaus ir patogumo. Nesvarbu, ar tai būtų lova, ar staliukas, metaliniai baldai pasižymi unikalia išvaizda. Metalas pastaruoju metu vis labiau populiarėja dėl savo ilgaamžiškumo, tvirtumo, atsparumo ir ypatingo neutralumo stiliaus atžvilgiu. 

    Itin madingas minimalistinis stilius ir žmonių praktiškumas skatina juos naudoti netgi ten, kur anksčiau galėjome matyti tik medinius baldus. Tiek verslo organizacijos, tiek plačioji visuomenė linkę praktiškais sumetimais daryti savo pasirinkimus, tad ir metaliniai baldai vis dažniau atsiduria mūsų visų akiratyje. Kokie yra metalinių baldų privalumai ir kodėl verta juos rinktis? 

     

    Metalinių baldų tvirtumas ir ilgaamžiškumas

    Metaliniai baldai yra puikus pasirinkimas, jei ieškote itin patvarių ir ilgaamžių baldų. Tokie baldai ne tik ilgai tarnaus, bet ir puikiai atlaikys intensyvų naudojimą ir dažną valymą - metaliniai baldai ne tik atsparūs įbrėžimams ir dėmėms, bet ir labai atsparūs įlenkimams ir korozijai, o tinkamai juos prižiūrint, jie gali tarnauti ir 50 metų. Nepaisant ilgaamžiškumo, reikėtų suprasti, jog metaliniai baldai gali būti šiek tiek mažiau patogūs nei pagaminti iš kitų medžiagų.

     

    Į ką atkreipti dėmesį perkant metalinius baldus?

    Perkant metalinius baldus svarbu atsižvelgti į metalo, iš kurio pagaminti baldai, rūšį. Skirtingi metalai turi skirtingas stipriąsias ir silpnąsias savybes, o kai kurie iš jų tam tikroms reikmėms tinka labiau nei kiti. Dažniausiai baldams naudojami metalai yra nerūdijantis plienas ir aliuminis:

    Nerūdijantis plienas - šios rūšies plienas yra labai patvarus ir atsparus rūdims bei korozijai. Jis dažnai naudojamas vidaus baldams, pavyzdžiui valgomojo kėdėms gaminti, nes yra labai atsparus įlenkimams ir įbrėžimams. 

    Aliuminis - aliuminis yra tvirta, tačiau itin lengva medžiaga, atspari rūdims ir korozijai. Iš jo dažnai gaminami lauko baldai (kaip prižiūrėti, ir kaip išsirinkti lauko baldus skaitykite čia.), pavyzdžiui, kiemo ir sodo baldai, nes jis pakankamai tvirtas, kad atlaikytų gamtos stichijas, tačiau lengvas transportavimui. 

     

    Renkantis metalinius baldus svarbu atkreipti dėmesį ir į aplinkos sąlygas, kuriose tas baldas stovės ir bus naudojamas. Šalyse, kaip Lietuva, kur visada yra daug drėgmės bei gana dideli temperatūrų pokyčiai, svarbu, kad metalinės konstrukcijos būtų tinkamai paruoštos ir padengtos rūdžių atsiradimą stabdančiomis priemonėmis. Ypač jei planuojate šiuos baldus naudoti lauke - baldai, kurie susiduria su dideliais temperatūros išbandymais, greičiau būna paveikiami korozijos, taip pat metaliniai baldai turi savybę greitai įkaisti ir ilgai išlaikyti karštį, todėl karštą vasaros dieną tiesioginiuose saulės spinduliuose stovintis stalas ar kėdė gali stipriai įkaisti ir prie jos prisilietus galima nusideginti. 

    Vienas didesnių metalinių baldų trūkumų - jų paviršius kietas ir šaltas, todėl į juos nėra patogu atsiremti ar ilgą laiką ant jų sėdėti. Renkantis sėdimuosius baldus, tokius kaip kėdės bei suoliukai, rekomenduojama juos rinktis su paminkštintomis sėdynės ir atlošais, arba papildomai įsigyti pagalvėles, kurias galima uždėti ant baldų. 

    Jeigu metaliniai baldai naudojami patalpoje, jie dažniau kelia daugiau triukšmo prie jų liečiantis ar juos stumdant, todėl rekomenduojama juos laikyti statyti ant kilimo arba naudoti kitas garsą izoliuojančias medžiagas. 

    Metaliniai baldai yra sunkesni ir aštresni nei medis, todėl gali subraižyti medines ar vinilines grindis. Šį trūkumą taip pat galima pataisyti baldus laikant ant kilimo ar kiliminės dangos, paminkštinus baldų kojeles specialiais padukais. 

     

    Kaip prižiūrėti metalinius baldus?

    Kad metaliniai baldai tarnautų ilgai, svarbu juos reguliariai valyti ir prižiūrėti. Dažnai valomiems ir prižiūrimiems baldams, nepriklausomai nuo to, iš kokios medžiagos jie pagaminti, rečiau atsiras nusidėvėjimo požymių. Metalinius baldus turėtumėte valyti minkšta kempine ir šiltu vandeniu, o tada nusausinti minkšta šluoste. Patartina vengti naudoti abrazyvines valymo priemones ir aštrius šepečius baldams valyti, nes jie gali subraižyti net ir kietą metalinį paviršių. Valydami baldus taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į bet kokius pirmuosius rūdžių atsiradimo požymius. Rūdys atsiranda įbrėžimų ir įlenkimų vietose, todėl tai pastebėjus, reikėtų nupoliruoti specialia metalui poliruoti skirta priemone ir periodiškai nupurkšti priemone nuo rūdžių susidarymo.

     

    Kodėl turėtumėte investuoti į metalinius baldus?

    Renkantis baldus, svarbu atkreipti dėmesį į jų laikymo ir naudojimo sąlygas. Lyginant su mediniais baldais, pagamintais iš medžio masyvo, LMDP, MDF medžio drožlių plokščių, metalinių baldų privalumas yra tai, kad jie ne tik tvirti ir patvarūs, juos lengva prižiūrėti, atnaujinti ir perdažyti, jie taip pat yra ekologiški, dar vadinami “Eco-Friendly Furniture” nes pagaminti iš medžiagos, kuri yra perdirbama, jų ilgaamžiškumas tausoja aplinką, o universalumas tinka kone kiekvienam dizaino stiliui. Perkant baldus, turėtumėte atsižvelgti į gaminio estetiką, funkcionalumą, ilgaamžiškumą bei kainą - tiek pradinę įsigijimo, tiek ilgalaikes išlaidas, skirtas baldų priežiūrai.