Prekių katalogas

Kas yra šiuolaikinis baldų stilius? Kaip jį pritaikyti savo namams?

 • Kas yra šiuolaikinis baldų stilius? Kaip jį pritaikyti savo namams?

  "Šiuolaikinis" apibrėžiamas kaip priklausantis dabarčiai arba vykstantis dabartyje. Taigi šiuolaikinis stilius visada madingas, nes jis yra čia ir dabar. Šiuolaikinis stilius atitinka tai, kas šiuo metu populiaru ir madinga, tačiau taip pat apima nesenstančias ir klasikines technikas, kurios yra amžinos. 

  Šiuolaikinio dizaino pagrindiniai akcentai

  • Neutralūs atspalviai

  • Forma: švarios linijos, tiek lenktos, tiek tiesios

  • Minimalūs ir nepapuošti, tačiau apgalvoti kūriniai

  • Natūralios tekstūros

  • Apšvietimas

  Kartais sunku šį dizaino stilių tiksliai apibrėžti, nes jis nuolat subtiliai keičiasi. Toliau aptarsime minėtus svarbiausius aspektus, kad plačiau suprastumėte šiuolaikinio dizaino stilių.

   

  ŠIUOLAIKINIO DIZAINO POŽYMIAI:

  Neutralūs atspalviai - pirmieji šiuolaikinio dizaino bruožai. Tamsūs arba smėlio spalvos, balti, pilki ir juodi atspalviai turėtų sudaryti didžiąją dalį jūsų paletės. Galima naudoti raštus ir drąsius vienspalvius atspalvius, tačiau jie turėtų būti naudojami saikingai ir dažniausiai kaip akcentas. 

   

   

  FORMA IR ERDVĖ

  Šiuolaikiniame dizaine formai skiriama tiek pat dėmesio, kiek ir funkcijai, todėl jam būdingos švarios, aptakios linijos ir organiški siluetai. Šiuolaikiniame dizaine daugiausia dėmesio skiriama tik švarioms, tiesioms linijoms, o moderniame dizaine derinamos tiek tiesios, tiek elegantiškai išlenktos linijos visame kambaryje, pavyzdžiui, architektūros elementuose, balduose, apšvietime ir dekore. Šiuolaikinio dizaino koncepcijose vyrauja stiprios matomos linijos, išryškinami struktūriniai elementai.

  Šiuolaikiniame stiliuje svarbų vaidmenį atlieka ne tik forma, bet ir erdvė. Šiuolaikiniame kambaryje mažiau yra daugiau, o erdvė apima visą kambarį. Atkreipkite dėmesį į aukštas lubas, atvirus langus ir santūrius sienų dekorus šiuolaikinio stiliaus namų interjerų nuotraukose visame straipsnyje.

   

  ŠIUOLAIKINIO STILIAUS BALDAI

  Šiuolaikinio stiliaus baldai atitinka šiuolaikinio dizaino principus. Minkšti baldai paprastai yra santūrių arba prislopintų spalvų, vienspalviai, pavyzdžiui, smėlio, baltos, pilkos arba švelniai mėlynos spalvos. Šiuolaikinio stiliaus dekoratoriai naudoja natūralias medžiagas, nedekoruotus paviršius ir neutralius, faktūrinius, natūralius audinius, pvz:

  • Vilna

  • Medvilnė

  • Linas

  • Šilkas

  • Džiutas

  Baldų dalys yra išraiškingos, organiškos formos. Baldai pasižymi švariomis linijomis arba suapvalintais kraštais. Jie yra tvirti ir stiprūs, juose vengiama įmantrių puošmenų, tokių kaip kutai, apvadai ar raukiniai. 

   

  Šiuolaikiniai baldai - tai baldai, atspindintys šiuo metu populiarių interjero dizaino temų tendencijas ir stilių. Tai yra priešingybė tradiciniam ar klasikiniam baldų dizaino stiliui. Plačiau panagrinėkime, kokios savybės būdingos šiuolaikinio dizaino baldams?

   

  • NATŪRALIOS MEDŽIAGOS. Šiuolaikinius baldus sudaro įvairios natūralios medžiagos ir tekstūros - medvilnė, oda, medis, metalasstiklas ir pan. Daugiau apie tai, kas yra natūralios baldų medžiagos, skaitykite čia.

  • KVADRATINIŲ BRIAUNŲ SOFOS IR KĖDĖS. Šiuolaikinio baldų stiliaus kėdės ir sofos dažnai yra kampuotos formos, su plonomis visiškai minimalistinėmis kojomis (Daugiau apie baldų kojeles skaitykite čia.), be jokių papildomų atramų, dažnai lovos ir sofos būna žemesnės lyginant su kitų stilių baldais. Šie baldai dažnai būna drąsių stačiakampio formų, neutralių ar tamsių spalvų, pagaminti iš lengvai tekstūruoto audinio ar odos.

  • ŠVARIOS, PAPRASTOS LINIJOS. Šiuolaikinio stiliaus balduose derinami modernūs dizainai, norint juos išlaikyti itin patogius bei pabrėžti jų švarias bei paprastas linijas. Minimalistinis patrauklumas yra vienas iš pagrindinių šiuolaikinių namų bruožų. Šio stiliaus baldai yra kuklios išvaizdos, pasižymi erdvumu, lengvumu ir vizualiai patrauklia išvaizda. Dizaino bruožai - lygios linijos ir natūralaus tamsaus ar neutralaus medžio arba blizgios juodos spalvos paviršiai.

  • ŠIUOLAIKINĖS SPALVOS. Šiuolaikiniuose balduose dažnai naudojami įvairūs juodos ir baltos spalvos atspalviai, taip pat neutralios, minimalistinės ir lengvos spalvos - tai akcentas, padedantis užtikrinti ramų, tačiau aiškų ir švarų visumos vaizdą.

   

  MINIMALUS, BET APGALVOTAS: ŠIUOLAIKINIS NAMŲ DEKORO STILIUS

  Šiuolaikinis dizainas yra apgalvotai santūrus. Dekoro ir meno kūriniai naudojami retai, tačiau jie yra reikšmingi, prasmingi ir traukia akį. Raštai naudojami tik užvalkalams, pagalvėlėms ir kilimėliams, kad būtų šiek tiek ryškesni. Nepersistenkite ir nepamirškite, kad šiuolaikinio dizaino pasaulyje mažiau yra daugiau.

   

  APŠVIETIMAS

  Apšvietimas yra paskutinis svarbus šiuolaikinio stiliaus elementas. Šiuolaikinio stiliaus namų interjere labai svarbus natūralus ir daugiasluoksnis apšvietimas, todėl langai dažnai paliekami neuždengti arba minimaliai uždengti. Įsileiskite kuo daugiau natūralios šviesos, tada naudokite aplinkos apšvietimą, akcentinį apšvietimą ir tikslinį apšvietimą, kad užpildytumėte likusią kambario dalį ir išryškintumėte konkrečias sritis ar elementus. Daugiau apie baldų apšvietimo svarbą skaitykite čia.

  Šviestuvai turėtų atitikti šiuolaikinį stilių ir būti daugmaž be puošmenų, tačiau su formomis, kurios gerai dera su švariomis ir išlenktomis kambario linijomis. Metaliniai žalvario, chromo ir geležies šviestuvai yra populiarus šiuolaikinio namų interjero pasirinkimas.

   

   

  TRYS PRIEŽASTYS, KODĖL VERTA INVESTUOTI Į ŠIUOLAIKINĮ STILIŲ

  1. Šiuolaikinis stilius išliks ilgus metus. Šiuolaikinis stilius yra labiau nesenstantis nei madingas ir pakankamai santūrus, kad lengvai neišeitų iš mados.
    
  2. Šiuolaikinis dizainas sukuria ramybės oazę chaotiškame pasaulyje. Šiuolaikinis stilius atpalaiduoja. Spalvų paletė yra raminanti, o patalpos erdvios ir neperkrautos, todėl jūsų namai tampa jūsų ir jūsų artimųjų šventove. 
    
  3. Šiuolaikinis dizainas yra lengvai pritaikomas. Jis puikiai dera su daugeliu architektūros stilių ir kambarių, todėl jį galima lengvai pritaikyti senesniame ar naujai pastatytame name.

   

  ŠALTINIAI (versta iš anglų k.) : https://www.sanfrandesign.com/defining-contemporary-design-styles/

  https://www.idcmn.com/blogs/posts/what-is-contemporary-furniture-characteristics-of-contemporary-furniture