Prekių katalogas

Interjero dizaino stilių vadovas

  • Interjero dizaino stilių vadovas

    Tendencijos ateina ir praeina, tačiau geriausi interjero dizaino stiliai yra ilgalaikiai, o norint pažvelgti į dizainą iš perspektyvos, visada naudinga žinoti pagrindinius principus.  

    Kiekvienas interjero dizaino stilius turi savo unikalių savybių, skonį, apdailą ir patirtį, kurie padeda atpažinti erdvę ir lengvai apibrėžti savo stilių. Tačiau nesijaudinkite ir nemanykite, kad turite tilpti į vieną formą: jei dizainerių pavyzdžiai ką nors įrodo, tai tik tai, kad stilius galima keisti, derinti ir kombinuoti. Juk geriausias dizaino stilius - tai jūsų pačių stilius. Toliau straipsnyje rasite pagrindinius interjero dizaino stilių tipus, kuriuos pravartu žinoti, ieškant savo unikalumo.

     

    Nors interjero dizainerio profesija egzistuoja vos daugiau nei 100 metų, interjero dizaino procesas egzistuoja tiek pat laiko, kiek žmonės statosi namus ir juos puošia atsižvelgdami į savo poreikius ir turimas medžiagas. Ar manote, kad prieš šimtmečius, kai buvome medžiotojai ir rinkėjai, medžiotojo namas būtų toks pat kaip ir rinkėjo namas? Jei rizikuotume spėti, medžiotojų ir rinkėjų laikais žmonijos civilizacijai būtų būdingas utilitarinis dizaino stilius.

     

    Taigi, nepaisant to, kad medžiotojo namas buvo laikina pastogė, jame būtų daugiau vietos medžioklei reikalingiems įrankiams ir vyriškesnis interjeras, o rinkėjo name būtų daugiau vietos daiktams laikyti ir jis būtų nepriklausomas nuo lyties. Ilgainiui, vystantis civilizacijai, keitėsi ir pasirinkimai bei medžiagos, todėl atsirado skirtingi interjero dizaino stiliai. Šiandien kalbėsime apie keletą geriausių interjero dizaino stilių, kuriems pavyko išlaikyti laiko išbandymą ir kuriuos žmonės naudoja net ir šiandien.

     

    1. MODERNUS INTERJERO DIZAINO STILIUS

    modern interior design style

     

    Nors dažnai painiojamas su šiuolaikiniu stiliumi, modernus dizaino stilius turi tam tikrų išskirtinumų. Pirmiausia, jis atsirado konkrečiu laikotarpiu - XX a. pradžioje. Šio stiliaus šaknys glūdi vokiečių ir skandinavų dizaino stiliuose ir architektūroje. Jo esmė - logika ir praktiškumas, todėl paveikslai ir skulptūros parenkami atitinkamai. Dizaineris daugiausia dėmesio skiria funkcionalumui, o NE formai.

     

    Gyvenamosios erdvės suprojektuotos minimalistiškai, o jų planai atviri. Daugiausia dėmesio skiriama blokinėms spalvoms ir pagrindiniams atspalviams, naudojami funkcionalūs ir paprasti, švarių linijų baldai. Natūralus apšvietimas atlieka esminį vaidmenį moderniuose namuose, o akcentinis apšvietimas naudojamas tam tikriems elementams, architektūriniams elementams, skulptūroms ir kt. išryškinti.

     

    Pagrindinė modernaus stiliaus idėja - kurti paprastus ir netvarkingus namus be nereikalingų puošmenų. Kadangi forma atitinka funkciją, viskas, kas naudojama moderniuose namuose, turi praktinę paskirtį.

     

    Šis stilius buvo madingas XX a. pradžioje ir sugrįžo po šimtmečio. Dauguma šio stiliaus dekoro medžiagų ribojasi su paprastumu, ypač baldai. Niekas nėra pernelyg rėksminga ar drąsu. Daugiau apie modernų baldų dizainą skaitykite čia.

     

    1. ŠIUOLAIKINIS INTERJERO STILIUS

    Šiuolaikinis interjero dizainas - tai interjero dizaino stilius, susijęs su tendencijomis, kurios vyrauja dabar - šiuo metu. Interjero dizaino stilius, kuris buvo "šiuolaikiškas" 2010-aisiais, nebūtinai yra šiuolaikiškas dabar, tačiau dizainas, kuris buvo "modernus" tada, vis dar išlieka "modernus" - visada buvo ir visada bus! Kitaip tariant, modernus dizainas laikui bėgant nesikeičia, o šiuolaikinis yra labiau kintantis.

     

    Šiuolaikinį interjero dizaino stilių galima pritaikyti kiekviename namų kambaryje. Nesvarbu, ar tai būtų miegamasis, svetainė, ar net virtuvė. Šiuolaikinė virtuvė - tai naujo ir seno derinys, todėl ji puikiai tinka visiems šeimos nariams susėsti ir pabendrauti. Svarbu, kad rinktis šiuolaikines virtuves labai patogu, nes yra daugybė prieinamų ir paruoštų surinkti virtuvės spintelių, kurios yra ir šiuolaikiškos, ir gražios.

     

    Šiuolaikinis interjero dizaino stilius labiau primena šiuolaikinį gyvenimo būdą - jį įkvėpė visi praeities dizaino stiliai, įskaitant minimalizmą, modernizmą, art deco ir net minėtas istorines dizaino epochas. Tačiau tai nereiškia, kad šiuolaikinis stilius yra sujauktas ir neaiškus. Priešingai, jis pasižymi švariomis linijomis ir lygiais paviršiais, suteikiančiais erdvei tvarkingą išvaizdą. Kad geriau suprastumėte kaip atrodo šiuolaikinio stiliaus baldai, skaitykite čia.

     

    Šiuolaikiniuose namuose paprastai būna atviri aukštų planai ir naudojama daug natūralios šviesos. Naudojamos ekologiški baldai (plačiau apie ekologiškus baldus skaitykite čia) ir medžiagos arba perdirbtos medžiagos, daug dėmesio skiriama energijos taupymui. Dažniausiai naudojamos neutralios spalvos su trupučiu gyvybės, naudojant ryškiaspalvę svetainės sofą, paveikslą ir pan. Dauguma šiuolaikinio stiliaus namuose naudojamų baldų yra iš dabarties, o gyvenamajai erdvei pabrėžti parenkami įvairių epochų šviestuvai.

     

    Šiuolaikinio dizaino stiliaus esmė yra ta, kad jame derinami įvairūs stiliai, nė vienam iš jų neskiriant per daug dėmesio, ir sukuriami namai, kurie daug pasako apie juose gyvenančius žmones - namai, pasižymintys unikalia ir gaivia asmenybe.

     

    1. ART MODERNE INTERJERO DIZAINO STILIUS

    Art Moderne atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose XX a. trečiojo dešimtmečio pradžioje ir buvo populiarus iki XX a. ketvirtojo dešimtmečio pabaigos. Tomis dienomis šis interjero dizaino stilius buvo didesnis ir drąsesnis. Baldai buvo projektuojami su išgaubtomis kreivėmis, o kiti dekoro elementai buvo sumažinti arba Išimti visai. Dizaineriai šį interjero dizaino stilių dar vadina amerikietiškuoju moderniuoju arba modernistiniu.

     

    1. VIDURIO AMŽIAUS INTERJERO DIZAINO STILIUS

    Po Antrojo pasaulinio karo išpopuliarėjo vidurio amžiaus interjero dizaino stilius. Kaip ir tais laikais beveik visuose gyvenimo aspektuose, šis interjero dizaino stilius pabrėžė ryškias spalvas - nuo sienų, meno kūrinių iki artefaktų. Šioje epochoje viskas buvo spalvinga. Baldai pasižymėjo aiškiomis linijomis, buvo daug kambarinių augalų.


    Tai 40-60-ųjų metų interjero dizaino stilius. Kaip simboliška tiems laikams, pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, pagrindinėmis namų temomis tapo minimalizmas ir naudingumas. Namai, suprojektuoti pagal vidurio amžiaus moderno stilių, pasižymi retro stiliumi su šviežiu atspalviu. Amžinumas ir patogumas yra epicentre, todėl tai vienas iš labiausiai pageidaujamų interjero dizaino stilių. Paprastai pagal šį dizainą kuriami namai, kurie yra namų savininko išraiška.

     

    Gyvenamojo kambario dėmesio centre yra paveikslas arba artefaktas, kuris rezonuoja su jame gyvenančiais žmonėmis. Švarios linijos, laisvi paviršiai ir paprastumas - tai dar keli ryškūs vidurio amžiaus modernaus dizaino stiliaus bruožai. Skulptūros, grafinės formos ir itin sodrios spalvos, simbolizuojančios 50-uosius ir 60-uosius metus, taip pat atsiduria šiame interjero dizaino stiliuje.

     

    Pagrindinė vidurio amžiaus modernaus interjero dizaino idėja - sukurti tokius namus, kokie buvo rodomi televizijos seriale "Mad Men": vientisas išorės ir vidaus srautas, trijų XX a. dešimtmečių (nuo 40-ųjų iki 60-ųjų) dizaino elementai ir naujas požiūris į vidurio amžiaus dizaino stilių.

     

    Būtent šiuo laikotarpiu žmonės suprato, kad namai turi būti ne tik funkcionalūs, juose reikia sukurti pakankamai erdvių socialinei veiklai. Todėl šiame stiliuje aplink namą palikta daug bendrų erdvių. Rinkitės šį interjero dizaino stilių, jei daugiausia dėmesio skiriate tarpasmeniniams ryšiams stiprinti - jei esate labai sociali asmenybė.

     

    1. MINIMALISTINIS INTERJERO DIZAINO STILIUS

    Šis dizaino stilius atsirado Australijoje ir ten vis dar yra labai populiarus. Šis stilius pabrėžia minimalizmą visais interjero dizaino aspektais - nuo paprastų baldų iki neutralių spalvų paletės ir funkcionalių, bet nekrintančių į akis aksesuarų. Viskas yra racionalizuota, paprasta ir būtina. Jokio pertekliaus. Kad būtų aiškiau kaip atrodo minimalistiniai baldai skaitykite čia.

     

     

    1. SKANDINAVIŠKAS INTERJERO DIZAINO STILIUS

    Skandinaviškas interjero dizaino stilius - tai įvairių dizaino stilių, XX a. susiformavusių penkiose Šiaurės šalyse - Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje, Suomijoje ir Islandijoje, derinys. Skandinaviškas stilius - tai minimalistinis interjeras, naudingumas ir paprastumas.
    Toliau išvardintuose straipsniuose galite sužinoti kas būdinga šių penkių šiaurės šalių skandinaviškame dizaine, kokie yra garsiausi dizaineriai ir prekių ženklai:
    Skandinaviškas dizainas: Norvegijos kryptis;

    Skandinaviškas dizainas: Švedijos kryptis;

    Skandinaviškas dizainas: Danijos kryptis;

    Skandinaviškas dizainas: Islandijos kryptis;

    Skandinaviškas dizainas: Suomijos kryptis;

     

    Jis taip pat įkūnija supaprastintas, tačiau labai funkcionalias erdves. Šis stilius yra šiltas ir palieka erdvės asmeniniams kvietimams. Nuo minimalistinio dizaino šis stilius skiriasi tuo, kad jame pabrėžiamas ne tik būtinumas, bet ir prieinamumas.

     

    Dauguma dekoro elementų yra be ornamentų, apvalūs baldai, organiškos ir švarios detalės, taip pat dominuojančios juodos ir baltos spalvų paletės. Jam taip pat būdingi nuogi maketai ir išdėstymai. Jį galima vadinti minimalizmo ir vidurio amžiaus stilių mišiniu. Čia galite pamatyti ir sužinoti kas būdinga skandinaviškam baldų stiliui. 

     

    1. SHABBY CHIC INTERJERO DIZAINO STILIUS

    Shabby Chic stiliui būdingos atsipalaidavimo nuotaikos, erdvūs šviestuvai, antikvariniai baldai ir vintažinis žavesys. Jį įkvėpė modernus dizainas, tačiau jame yra ir šiuolaikinio dizaino elementų - namuose naudojami elementai, kurie atrodo seni, daug nusidėvėję, bet yra labai funkcionalūs. Kartais nauji daiktai yra sendinami, kad atrodytų kaip antikvariniai.

     

     

    1. EKLEKTIŠKAS INTERJERO DIZAINO STILIUS

    Eklektika - tai idėjų ir įkvėpimo rinkimasis iš įvairių šaltinių. Eklektiškas interjero dizaino stilius sukuria namus, kuriuose gausu idėjų, surinktų iš šimtmečius trunkančių dizaino epochų ir stilių.

     

    Šis stilius sujungia kontrastingus stiliaus elementus, spalvas ir tekstūras, kad sukurtų unikalų įspūdį. Šį stilių renkasi žmonės, mėgstantys drąsų dekorą ir mėgstantys kūrybiškai išreikšti save. Galima rinktis iš šimtų variantų, o rezultatas priklausys nuo to, kaip stiliai bus sujungti.

     

    Pavyzdžiui, jei norite savo svetainėje sukurti bohemiško stiliaus įspūdį, turite išmanyti smulkiausias dizaino stiliaus detales ir turėti galimybę naudotis boho stiliaus elementais ir baldais, kurie gali padėti sukurti tokį įspūdį.

     

    Paprastai naudojamos neutralios fono spalvos, kad dizaineris galėtų išryškinti aksesuarus ir baldus. Eklektišku stiliumi suprojektuotuose kambariuose yra keli pagrindiniai taškai ir stengiamasi subalansuoti spalvas ir tekstūras, kad jos neužgožtų akies.

     

    Pagrindinė eklektiško stiliaus idėja - panaudoti visus istorinius stilius ir sukurti kažką šviežio, unikalaus ir užburiančio. Visa tai susiję su kūrybiškumu ir gebėjimu laisvai bei novatoriškai naudotis protu.

     

    1. INDUSTRINIS, ARBA LOFTINIS, INTERJERO DIZAINO STILIUS

    Industirnis dizainas - tai stiliaus ir naudingumo sąjunga. Kaip rodo pavadinimas, pramoninio stiliaus namuose atskleidžiamos statybinės medžiagos, kurios kitu atveju yra paslėptos, pavyzdžiui, plikos plytų sienos, vamzdžiai ir perdirbtos medžiagos.

     

    Dizaineris stengiasi sukurti stilingą erdvę, kurioje būtų aiškiai orientuojamasi į funkciją ir naudingumą, derina šiuolaikinius elementus su organiškumu ir senoviniu žavesiu. Industrinio stiliaus namuose galima rasti elementų, parinktų iš gamyklų, pramonės įmonių ir sandėlių.

     

    Šiuose namuose paprastai būna atviri aukštų planai, o baldai išdėstyti taip, kad išskaidytų erdvę. Tai vienas lengviausiai įgyvendinamų interjero dizaino stilių, nes jis remiasi neutralia spalvų palete ir medžiagomis kartu su kai kuriais pramoniniais elementais. Dizaineriui nereikia pasitelkti jokių kosmetinių triukų, kad namas atrodytų gerai, nes būtent neapdoroti pramoniniai elementai daro stiprų įspūdį. 

     

    Pagrindinė šio interjero dizaino idėja - naudoti gamyklų ir pramonės elementus kartu su kitais dizaino stiliais, kad būtų sukurtas namų savininkui pritaikytas dekoras.

     

     

    1. KAIMIŠKAS INTERJERO DIZAINO STILIUS

    Šis stilius leidžia susilieti su gamta, nes jame naudojama daug organinių ir natūralių medžiagų bei atitinkamai suprojektuotų baldų, čia naudojami elementai, kurie sukuria ūkį primenančią atmosferą betoninių miesto namų apsuptyje.

     

    Vienas iš labiausiai išryškėjančių kaimiško dizaino aspektų yra tai, kad kiekvieną kambarį lemia tam tikras elementas. Taigi, svetainė gali būti valdoma išraiškingos ir masyvios svetainės sekcijos, o miegamasis - didelės dvigulės lovos ir t. t.

     

    Šis dizaino stilius pasižymi minimalistiniu interjeru ir leidžia namų savininkui atsigręžti ir atsipalaiduoti nepamirštant funkcionalumo ir elegancijos. Pagrindinė kaimiško stiliaus interjero idėja - panaudoti prašmatnius kaimo elementus, šiuolaikinius pramoninius elementus, paveldą ir meninius elementus, siekiant sukurti unikalius, prabangius ir atpalaiduojančius namus.


     

    1. ART DECO INTERJERO DIZAINO STILIUS

    Šis kultinis stilius kilęs iš Prancūzijos. Jo kūriniai pasižymi perregimais kraštais ir nelygiais kampais. Jis ryškus su didelėmis spintelėmis. Stilius krypsta į puošnų ir brangakmenius primenantį laikotarpį, jame gausiai atspindėtas medžiagiškumas ir subtilumas.


     

    1. BOHO, ARBA BOHEMIŠKAS INTERJERO DIZAINO STILIUS

    Boho interjero dizaino stilius - tai laisvos dvasios estetikos ženklas, kuris yra kultūros ir kultūrinės išraiškos derinys, sudarantis įvairialypį stilių. Jo atmosfera grindžiama gamta, o spintelės ir akcentai - drąsių raštų ir ryškių spalvų ženklais.

     

    Šis stilius mažiau griežtas tvarkos atžvilgiu, skatinamas raštų ir spalvų derinimas. Jį racionalizuoja žvėrių odos, metalo akcentai ir sodri mediena. Jame pirmenybė teikiama sodriems audiniams, pavyzdžiui, rankomis austoms marokietiškoms staltiesėms, japoniškiems blokiniams raštams ir margintoms pagalvėms.

     

    Kitos išskirtinės savybės - natūralūs aksesuarai, šešėliai ir sodriai žali augalai. Didžioji dalis aksesuarų - tai kolekciniai daiktai, surinkti iš blusų turgų, arba kelionių po įvairiausius pasaulio kampelius. Daugiau apie bohemišką stilių skaitykite čia.

     

     

    1. PAKRANTĖS INTERJERO DIZAINO STILIUS

    Pakrantės interjero dizainas - tai prisiminimai apie atostogas ant smėlio su vandenyno kriauklių kolekcijomis erdvioje, ramioje ir atviroje erdvėje. 

     

    Tai iš esmės yra natūralios smėlio detalės, tokios kaip koralai ir kriauklės. Šiame stiliuje dominuoja tokie elementai kaip mediena, džiutas, linas ir stiklas. Jis taip pat išsiskiria daugybe šviesos ir laisvos erdvės. Dominuoja iš esmės balti, natūralūs ir mėlyni tonai, kurie leidžia saulės spinduliams skverbtis per estetiškas erdves.

     

    1. PRANCŪZIŠKAS KAIMO INTERJERO DIZAINO STILIUS

    Šiam stiliui būdingi antikvariniai baldų elementai ir neutralus moteriškas dizainas. Tai populiarus stilius, kuris primena komfortą ir neįpareigojantį subtilumą. Jo išskirtiniai bruožai - raštuoti prislopintų spalvų audiniai, dažyti ir įmantrūs baldai bei aksesuarai. Jame naudojama daug medžio ir kitų natūralių aksesuarų. Jis taip pat vadinamas parapijiniu stiliumi, nes yra labiau formalus ir rafinuotas.


    Jo pagrindą sudaro sodrios spalvos, drąsūs raštai ir aukso akcentai. Jam palankūs šilti vidutinio ar mažo intensyvumo spalvų atspalviai, pavyzdžiui, švelnios geltonos, šiltos rožinės, kūdikių mėlynos ir kreminės. Ji taip pat siejama su impregnuotomis spalvomis, tokiomis kaip saulėta ochra ir gilios slidžios raudonos spalvos. Daugiau apie prancūzišką kaimo stilių skaitykite čia.

     

     

    1. HOLIVUDO GLAMŪRINIS INTERJERO DIZAINO STILIUS

    Tai meninio dekoro ir XX a. vidurio ultramoderno mišinys. Jam būdingas labai nesuderintas spalvų derinys - karšta rožinė ir žalia, kartais juoda ir balta.

     

    Dominuoja drąsūs, geometriniai ir žvėrių raštai - nuo audinių iki grindų dangos. Taip pat gali atsirasti art deco ir neoklasikinių motyvų. Juodos ir baltos languotos grindys puikiai papildo šią temą. Šviestuvai derinami su aukštomis bufetinėmis arba ekspozicinėmis spintelėmis.

     

    Taip pat įkomponuojami zomšos, lako, odos ir metalo akcentai. Šis stilius skleidžia spindesį ir prabangą.

     

    1. JAPANDI INTERJERO DIZAINO STILIUS

    Tai skandinaviško ir japoniško dizaino derinys. Dizainas yra minimalistinis ir žemiškas. Dizainas yra šiaurietiškas ir ištemptas su švelniomis spalvų paletėmis, labai funkcionalus ir minimalus.

     

    Dizaine išryškėja organiškos formos su subtiliais interesais, tonų faktūrų žaismas baltose erdvėse ir skalūno atspalviuose. Zen jausmas japoniško stiliaus indaujoje gali būti išpildytas naudojant natūralius aksesuarus ir santūrias spalvas.

     

    Šiam stiliui būdingas vandens elementų ir tatamio kilimėlių naudojimas, kaip raštų ir spalvų pagrindo. Švelnūs gėlių ir bambuko raštai bei spalvos įkomponuoti į dekoratyvinius indus ir ištemptus audinius.

     

    Baldai ir aksesuarai paprastai būna švarių linijų, o balansą suteikia šviesių tonų mediena ir daug baltos bei kreminės ir tamsiai rudos spalvos. Jis ryškus švariomis linijomis, lenkta mediena ir kitais natūraliais elementais. 

     

    1. VIDURŽEMIO JŪROS REGIONO INTERJERO DIZAINO STILIUS

    Šio stiliaus ištakos - Graikija, Ispanija ir Italija. Jam būdingi išlinkimai, kolonos ir interjeras apšviestas saulės spinduliais. Korpusai daugiausia iš sodrių medžio atspalvių su puošniais elementais, tokiais kaip rotango, akmens, regeneruotos medienos ir lino.

     

    Spalvų paletės paprastai atspindi dangų ir vandenį. Joje taip pat panaudotos šiltos ir pastelinių spalvų paletės. Jo langai išskirtinai dideli, uždengti minimaliomis permatomomis užuolaidomis.

     

     

    1.  AZIJOS INTERJERO DIZAINO STILIUS

    Kartais vadinamas rytietišku dizainu, atspindi Japonijos, Kinijos, Vietnamo, Vietnamo, Tailando ir kitų žymių Rytų šalių visuomenes. Aksesuarai tęsia šį dramatišką stilių, vaizduodami žvėrių motyvus ir mitologinius žvėris, pavyzdžiui, beždžiones ir drakonus.


    Kinų indaujos taip pat marginamos sudėtingais raštais, jų viduje paprastai būną kelių spalvų arba klasikine mėlyna ir balta spalvomis išmarginti indai ir didelės vazos. Kitos nuolat matomos puošnios detalės - tai dideli sieniniai vitražai, stulpai ir sulankstomos gynybinės konstrukcijos, kuriose vaizduojami personažai, herojai ir pasakiškos scenos.

     

    Tai šiuolaikinio dizaino kopija, kurioje daugiausia dėmesio skiriama atlasinėms linijoms, nepaprastoms formoms ir atpalaiduojančiai aplinkos atmosferai. 

     

    Spalvų paletės iš esmės yra įkvėptos gamtos ir žemės atspalvių, kad išlaikytų giedrą ir ramią atmosferą.

     

    Azijos šalys garsėja šiltu oru, pakrantės gyvenimo stiliumi ir vėsiais namais, kuriuose daug natūralių elementų ir rotango baldų. Yra įdomių elementų iš Rytų šalių, kuriuos galima naudoti siekiant suteikti namams mistikos ir spalvų.

     

    1.  RUSTIC INTERJERO DIZAINO STILIUS

    Tai ryškus natūraliais senėjimo pėdsakais, dirbtiniais aksesuarais ir kaimo sodybos pojūčio žavesiu stilius. Daugiausia dėmesio skiriama paprastumui ir karališkam gamtos grožiui. Nenuostabu, kad dizainas linkęs į praktišką, švariai vyrišką ir minimalią dvasią  - natūralios  medžiagos, neapdirbtas medis, apibraižyta oda ir marmuro didybė. 


     

    1.  TRADICINIS INTERJERO DIZAINO STILIUS

    Tai laikui nepavaldus dizaino stilius, kurio šaknys nesusijusios su konkrečiu laikotarpiu ar epocha. Nuoseklus ir simetriškas, tradicinis stilius nėra toks ekscentriškas kaip daugelis kitų interjero dizainų, tačiau nėra ir nuobodus.

     

    Šis stilius idealiai tinka namų savininkams, kurie labiau vertina antikvarinius daiktus ir nesenstančius meno kūrinius nei ekscentriškumą ir modernizmą.

     

    Tradicinio stiliaus pagrindinė tema - gyvybingumas ir simetrija, todėl gausiai naudojama sodri tekstilė ir spalvos. Interjerai pasižymi švariomis tiesiomis linijomis ir nesenstančiais bei funkcionaliais baldais. Daugiau apie tradicinį baldų stilių galite sužinoti paspaudę čia.

     

    Pagrindinė tradicinio dizaino stiliaus idėja - sukurti jaukius ir šiltus namus. Daugumai žmonių tradicija asocijuojasi su unikaliu būdu, todėl namai, sukurti pagal šį dizaino stilių, yra intriguojantys ir įdomūs.

     

     

    1. PEREINAMASIS INTERJERO DIZAINO STILIUS

    Įdomus tradicinio ir šiuolaikinio interjero dekoravimo stilių derinys - pereinamasis interjero dizainas - tai modernus klasikinių dizaino elementų pritaikymas. Tai vienas populiariausių interjero dizaino stilių, nes jame estetiškai suderinami vyriški ir moteriški elementai.

     

    Kai kurie pereinamojo laikotarpio namų akcentai - tai paprasta architektūra, švarios linijos, ryškūs centriniai taškai, metaliniai akcentai ir daug tekstūros. Daugelis dizainerių naudoja šiuolaikinį meną tradicinių namų dekoro elementuose, kad klasikinio stiliaus pasakojimui suteiktų spindesio ir šiuolaikiškumo. Minimalistinis požiūris, elegancija ir nesenstantis laikas yra pagrindinės šio dizaino stiliaus sritys.

     

    Pagrindinė pereinamojo stiliaus idėja - sukurti namus, kuriuose vienu metu būtų jaučiama ir tradicija, ir modernumas. Svarbiausia - rasti tinkamą šių dviejų dalykų pusiausvyrą, kuri atitiktų namuose gyvenančių žmonių asmenybes.

     

     

    Kaip pasirinkti tinkamą interjero dizaino stilių savo namams?

    Dizaino stilių yra daug ir unikalių, todėl tik nuo jūsų priklauso, koks stilius jums labiausiai tinka. Taip pat yra galimybė derinti kelių stilių elementus, kad išgautumėte asmeninį unikalų stilių. Norėdami rasti jums tinkantį interjero dizaino stilių, būtinai atlikite išsamų kiekvieno stiliaus tyrimą ir pasirinkite tą, kuris jums labiausiai tinka, įkvepia ir atitinka visus poreikius.