Prekių katalogas

Kokie yra MDF privalumai ir trūkumai?

  • Kokie yra MDF privalumai ir trūkumai?

    Mediena yra vienas gausiausių baldams gaminti skirtų išteklių. Ji būna įvairių rūšių, o kiekviena rūšis turi savų privalumų ir trūkumų. Įprasta, kad kyla klausimų, kokią medieną turėtumėte naudoti savo projektui. Nors yra daugybė skirtingų medienos rūšių, dizaino pasaulyje plačiai naudojama MDF plokštė. MDF, kitaip vidutinio tankio medienos plaušų plokštė, yra inžineriniu būdu pagaminta medienos rūšis, panaši į fanerą, tačiau turi keletą privalumų. Šiame straipsnyje atsakysime į dažniausiai užduodamus klausimus apie MDF ir jos panaudojimą gaminant baldus namuose arba verslo įmonėje. 

    Kas yra vidutinio tankio medienos plaušų plokštė (MDF)?

    MDF yra gaminamos medienos rūšis, dažnai naudojama baldams, lipdiniams ir kitiems architektūriniams elementams gaminti. MDF dažniausiai naudojama kaip dekoratyvinių sienų plokščių, lubų ir nestandartinių spintelių pagrindas. MDF gaminama iš pluoštų, kurie suspaudžiami aukštame slėgyje cheminių medžiagų pagalba. Todėl ją lengva pjaustyti ir šlifuoti. MDF plokštės gaminius galima naudoti tiek patalpose, tiek lauke. MDF yra įvairių storių ir svorių. MDF plokščių storį paprastai lemia naudojamos pjovimo įrangos tipas. Dažnai gaminamos 1/8", 1/4", 1/2", 1" ir 2" storio MDF plokštės.
    MDF plokštė yra LMDP medienos drožlių plokštės rūšis, apie LMDP daugiau skaitykite čia

     

    Kaip gaminamos MDF plokštės?

    MDF plokštės gaminamos maišant medienos pluoštą, vandenį ir nedidelį kiekį cheminių rišiklių. Taip gaunama tiršta suspensija, kuri po to spaudžiama, kad susidarytų tanki statybinė plokštė. Galutinis produktas yra pigi, lengva ir lengvai apdirbama medžiaga. MDF dažnai naudojama kaip pagrindas dekoratyvinėms sienų plokštėms, luboms ir nestandartinėms spintoms gaminti. Iš jos taip pat gaminami baldai, lentynos ir kiti medienos gaminiai.

     

    Kokie yra MDF naudojimo privalumai?

    MDF turi daug privalumų, palyginti su kitų rūšių mediena:

    • Estetika. MDF paviršių galima dažyti ir legvai apdailinti. Dėl to MDF yra puikus pasirinkimas, kai svarbiausia estetika ir norimas unikalus dizainas.

    • Lyginant su kitomis medienos rūšimis, MDF yra pakankamai nebrangus ekonomiškas pasirinkimas gamyboje.

    • Lengva dirbti. MDF labai lengva pjaustyti, šlifuoti ir klijuoti. Todėl tai puikus pasirinkimas, kai turite ribotą biudžetą ir jums reikia sukurti daug skirtingų detalių.

    • Atsparumas vandeniui. Dėl šios savybės idealiai tinka virtuvės spintelėms ir vonios baldams, kurie gali turėti sąlytį su vandeniu.

     

    MDF trūkumai

    Nors MDF turi daug privalumų, ji turi ir keletą trūkumų:

    • Nekokybiška išvaizda. MDF paviršius yra lygus ir neturi tekstūros.

    • Kvapas. Pjaustant, šlifuojant ar klijuojant MDF plokštės skleidžia stiprų kvapą. Taip yra dėl to, kad gaminant plokštę naudojamos cheminės rišamosios medžiagos.

    • Tankis. MDF plokštės tankis yra palyginti didelis, todėl ji yra sunki.

    • Netvirtumas. Palyginti su kitomis medienos rūšinis, MDF yra labai mažo stiprumo, dėl to apdirbinėjant gali lengvai lūžti.

     

    Kur galima naudoti MDF?

    MDF galima naudoti įvairiems projektams. ši plokštė yra puikus pasirinkimas, kai turite ribotą biudžetą, nes su šia medžiaga gana lengva dirbti. MDF galima naudoti kaip pagrindą dekoratyvinėms sienų plokštėms, luboms ir nestandartinėms spintoms. Iš jos taip pat galima gaminti baldus, lentynas ir kitus medienos gaminius. MDF dažnai naudojama šiose pramonės šakose:

    • MDF kartais naudojama architektūriniams sprendimams išpildyti, pavyzdžiui, sienų plokštėms, luboms ir nestandartinėms spintoms gaminti.

    • Baldai - iš MDF galima gaminti stalviršius, lentynas, spintas ir kitus baldus. Iš jos taip pat gaminami mediniai profiliai.

    • Statybose - MDF naudojama statybose kaip sienų plokštės ir lubos. Ją taip pat galima naudoti grindims, sienų dangoms ir kitiems statybiniams elementams gaminti.

     

    MDF, dar vadinama vidutinio tankio medienos plaušo plokšte, yra gaminamos medienos rūšis, dažnai naudojama baldams, lipdiniams ir kitiems architektūriniams elementams gaminti. MDF gaminama iš pluoštų, kurie suspaudžiami aukštame slėgyje cheminių medžiagų pagalba. Ją lengva pjauti, pjaustyti ir šlifuoti. MDF yra įvairaus storio ir svorio, o plokščių storį paprastai lemia naudojamos pjovimo įrangos tipas. MDF turi daug privalumų, įskaitant estetiką, prieinamumą, paprastą darbą su medžiaga ir atsparumą vandens poveikiui. Tačiau MDF turi ir keletą trūkumų, įskaitant nepatrauklų paviršių, prastą išvaizdą, mažą stiprumą, kvapą pjaustant, šlifuojant ar klijuojant ir palyginti didelį tankį. MDF galima naudoti įvairiems projektams, įskaitant architektūros, baldų ir statybos darbus.