Prekių katalogas

LMDP (laminuotų medžio drožlių plokščių) privalumai ir trūkumai

 • LMDP (laminuotų medžio drožlių plokščių) privalumai ir trūkumai

  Jei nesate medžio apdirbimo meistras, galbūt nesate gerai susipažinę su terminu "laminuota medžio drožlių plokštė" arba LMDP. Paprastai ji vadinama laminuota plokšte ir plačiai naudojama baldų gamyboje. Tačiau daugelis žmonių nežino kitų jos pavadinimų, pavyzdžiui, laminuota fanera, laminuota medžio drožlių plokštė ir laminuota medžio drožlių plokštė. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie laminuotos medžio drožlių plokštės privalumus ir trūkumus. 

  Kas yra laminuota medžio drožlių plokštė?

  LMDP - tai medienos drožlių plokštės rūšis, sudaryta iš daugelio medienos sluoksnių. Sluoksniai veikiant dideliam slėgiui suklijuojami aukštoje temperatūroje, kad susidarytų vientisas lakštas. Dėl daugybės sluoksnių laminuota plokštė yra tvirtesnė už vieno sluoksnio medienos drožlių plokštę. Dėl to ji idealiai tinka baldų gamybai (svetainės baldams, virtuvės baldams, miegamojo baldams ir kt.) ir kitoms reikmėms, kur svarbus tvirtumas. LMDP taip pat dažnai vadinama laminuota fanera, laminuota drožlių plokšte arba laminuota medžio drožlių plokšte. Visi trys terminai reiškia tą pačią medžiagą. LMDP yra lakštinė medžiaga, pagaminta iš daugybės mažų medienos gabalėlių arba dalelių, kurios yra suklijuotos tarpusavyje. Yra daug skirtingų LMDP rūšių, pavyzdžiui, vidutinio tankio medienos plaušų plokštės (MDF) ir kietosios plokštės. Daugiau apie MDF plokštes skaitykite čia.

   

  LMDP trūkumai

  LMDP turi keletą trūkumų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti sprendžiant, ar ją naudoti projekte ir gamyboje. Ši plokštė yra žymiai pigesnė už tikrą medieną, todėl gaminiai iš jos neatrodo taip gerai ir kokybiškai kaip tikra mediena. Taip yra dėl to, kad laminuota plokštė yra pagaminta iš daugybės mažų tarpusavyje suklijuotų medienos dalelių, o ne iš vientiso medžio masyvo. Būtent dėl šios savybės šią plokštę gali būti sunku apdirbti - galutiniame etape sluoksniai gali išsiskirti ir nelikti vientisumo. Tai reiškia, kad gaminį iš laminuotos plokštės gali reikėti padengti kur kas storesne apdailos medžiaga nei gaminį iš medžio masyvo. Dėl per storo apdailos sluoksnio plokštė gali išsikraipyti. Tad paskaitykite kodėl verta rinktis iš medžio masyvo pagamintus baldus, straipsnį rasite čia.

   

  LMDP privalumai

  LMDP yra labai tvirta medžiaga, turinti daugybę panaudojimo būdų. Dėl savo tvirtumo ji dažniausiai naudojama baldams gaminti. Pavyzdžiui, ji gali būti naudojama kaip stalo nugarėlė, kai stalviršis gaminamas iš laminuotos medienos, o kojos - iš medžio masyvo. Tokiu atveju, stalas bus patvaresnis ir jį galėsite naudoti daugelį metų. Tai labai tvirta ir sunki medžiaga. Ji dažnai naudojama miegamojo spintų ar kt., nugarėlėms ir pagrindams gaminti, taip komponuojant baldus, pagamintus iš tikro medžio, norint sumažinti gamybos kaštus, o klijavus ją į, pavyzdžiui, spintos vidų, ji nebus matoma. LMDP yra puiki medžiaga, kurią galima naudoti kaip pakaitalą medžiui, jei norite, kad jūsų projektas atrodytų kaip tikra mediena, bet sunku rasti tinkamos spalvos tikros medienos. Taip yra todėl, kad laminuotą plokštę galite lengvai nudažyti, o baigta ji primins tikros medienos gaminius.

   

  MDF ir LMDP skirtumai

  Nors šios dvi medžiagos yra labai panašios, jos turi keletą skirtumų, kurie turi įtakos jų panaudojimui. Pirmasis skirtumas yra tas, kad MDF dažnai naudojama kaip tikros medienos apdaila, nes yra labai lygi. Kita vertus, LMDP dažnai naudojama spintų ir stalų nugarėlėse ir baldų viduje. MDF yra pasirinkimas, jei norite, kad gaminys atrodytų kuo panašesnis į tikrą medieną, LMDP dažniausiai naudojama dėl lengvesnės jos apdailos atlikimo (dažymas, padengimas ir pan.). MDF yra daug lygesnė už tikrą medieną, o tai reiškia, kad ją daug lengviau apdirbti nei tikrą medį. LMDP dažnai naudojama kaip gaminio pagrindas bei jo vidinės detalės, paprastai klijuojama prie gaminio vidinės pusės ir nėra skirta tam, kad matytųsi.

   

  LMDP yra dažnas pasirinkimas daugeliui medžio apdirbimo projektų ir gaminių. Tai labai tvirta ir ilgaamžė medžiaga, kurią galima naudoti įvairiais būdais. LMDP yra daugybės įvairių rūšių, tad tikrai galima rasti tokią, kuri puikiai tiks jūsų projektui ar gaminiui. Nepamirškite, kad skirtingų tipų LMDP turi skirtingą paskirtį, tad viena rūšis jūsų projektui tiks geriau nei kita, atsižvelgiant į norimą gauti rezultatą. Jei ieškote tvirtos, patvarios ir lengvai apdirbamos medžiagos, LMDP yra puikus pasirinkimas.