Prekių katalogas

Kodėl verta rinktis medžio masyvo baldus?

 • Kodėl verta rinktis medžio masyvo baldus?

  Pastaraisiais metais mediniai baldai grįžta į madą. Taip yra todėl, kad vartotojai vis labiau supranta, koks svarbus yra gaminio tvarumas ir ilgaamžiškumas. 

  Mediniai baldai niekada neišeis iš mados ir visada bus populiarus vartotojų pasirinkimas, nes jie turi daug privalumų, palyginti su kitomis medžiagomis, pavyzdžiui, plastiku ar metalu. Apžvelgsime, kodėl verta rinktis medžio masyvo baldus, o ne fanerą ar kitą pigesnę medžiagą, kokios skirtingos medienos rūšys gali būti naudojamos ir kokie yra kiekvienos medienos rūšies privalumai ir trūkumai. Šis straipsnis padės jums apsispręsti, kas geriausia jums ir jūsų namams, renkantis baldus iš medžio masyvo.

   

  Kas yra medžio masyvo baldai?

  Kai žmonės kalba apie medžio masyvo baldus, jie paprastai turi omenyje baldus, pagamintus iš vieno vientiso medžio gabalo. Yra daug skirtingų medžio masyvo baldų rūšių. Nuo to, kokią medieną pasirinksite, priklausys, kiek ilgai tarnaus jūsų baldai, kaip jie atrodys ir kiek kainuos. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad visi medžio masyvo baldų tipai nėra vienodi. Skirtingų rūšių mediena turi skirtingų stipriųjų ir silpnųjų pusių. Žmonės dažnai mano, kad visi medžio masyvo baldai yra geros kokybės. Tačiau taip nėra.

   

  Įvairios baldams naudojamos medžio masyvo rūšys

  Baldai gaminami iš įvairių rūšių medienos, tačiau dažniausiai pasitaikančios yra ąžuolo, uosio, ir pušies. Kitos baldams gaminti naudojamos medienos rūšys: bukas, klevas, tikmedis, raudonmedis ir akacija. Medienos rūšis, kurią pasirinksite baldams, priklausys nuo to, kokios estetikos sieksite ir kokią funkciją baldas atliks jūsų namuose.

   

  Ąžuolas

  Ąžuolas yra labiausiai paplitusi baldams naudojama medienos rūšis, todėl jį naudoja daugelis prekių ženklų. Tai tvirta mediena, atspari vandens pažeidimams. Ji taip pat ilgaamžė ir pasižymi patvaria spalva.

  Paprastai šis medis naudojamas kietiems baldams, kaip svetainės stalams , miegamojo spintoms ir pan., gaminti. Tai labai patvari mediena, kuri ilgai tarnauja, be to, ją labai lengva valyti ir prižiūrėti. Ąžuolas yra šviesios spalvos ir gali būti dažomas įvairiomis spalvomis. Jei ieškote natūraliai atrodančio tvirto ir ilgaamžio baldo, ąžuoliniai baldai yra puikus pasirinkimas.
   

  Uosis

  Uosio mediena tampa vis populiaresnė tarp baldų prekės ženklų, nes jos tekstūra panaši į ąžuolo, tačiau spalva yra šviesesnė, pats medis šiek tiek minkštesnis. Uosio medienos baldai yra tvirti, kokybiški, tačiau lyginant su ąžuolo baldais, dažniausiai yra šiek tiek pigesni.

   

  Pušis

  Pušis yra dar viena dažna baldams naudojama medienos rūšis. Tai spygliuočių mediena, todėl ją lengva apdirbti ir ji dažnai randama jau paruoštuose surinkti balduose. Pušis yra šviesi, gelsvos spalvos mediena. Pušis yra akyta mediena, t. y. ji sugeria skysčius. Ši mediena nėra labai tinkamas gaminiams, skirtiems maistui laikyti ar patiekti, tad tinkamiausia yra miegamojo baldams , kur sąlyčio su maistu ar vandeniu dažniausiai nebūna. Taigi jei ieškote pigaus, bet patvaraus miegamojo komplekto , pušis yra puikus pasirinkimas.

   

  Bukas ir Raudonmedis

  Bukas ir raudonmedis yra atogrąžų kietmedžiai, kuriuos lengva apdirbti. Bukas yra tamsiai rudos spalvos, o raudonmedis rausvai rudos spalvos, jų tekstūra šiek tiek dryžuota, todėl ypatingai tinka dekoratyviniams ir prabangiems baldams gaminti. Kas yra prabangūs baldai skaitykite čia.

   

  Riešutmedis

  Riešutmedis yra tamsiai rudos spalvos tvirta mediena, dažnai naudojama aukštos klasės baldams gaminti. Tai ilgaamžė mediena, atspari vandens daromai žalai.

   

  Tikmedis

  Tikmedis - tai atogrąžų klimato zonose auganti mediena, kuri yra populiarus pasirinkimas lauko baldams gaminti. Tai kieta, bet taip pat labai atspari atmosferos poveikiui mediena, kuri gerai atlaiko vandens, druskos ir saulės poveikį.

   

  Kokie yra medžio masyvo baldų privalumai?

  • Ilgaamžiškumas. Vienas iš pagrindinių medžio masyvo baldų privalumų yra jų ilgaamžiškumas. Baldo visas pagrindas yra pagamintas iš aukštos kokybės medienos, galinčios atlaikyti didelius krūvius, todėl nesideformuoja, neišsikraipo ir nesuskyla, o dėl šių savybių tarnauja daugelį metų.

  • Natūrali išvaizda. Kitas privalumas renkantis medžio masyvo baldus yra tai, kad jie atrodo natūraliai, nėra trumpalaikio “blizgaus” efekto ir dirbtinumo pojūčio, lyginant su plastikiniais ar iš medžio drožlių plokščių rūšių tokių kaip LPDM, MDF ar kt., plokščių pagamintų baldų. Daugiau apie LPDM plokščių privalumus ir trūkumus skaitykite čia. O čia rasite informacijos apie MDF medžio drožlių plokštes.

  • Atsparumas. Medžio masyvo baldai taip pat yra labai atsparūs. Jie yra daug labiau atsparūs drėgmei ir temperatūros pokyčiams, nei baldai pagaminti iš pigesnių medžio alternatyvų.

   

  Kokie yra medžio masyvo baldų trūkumai?

  • Svoris. Kai renkatės medžio masyvo stalą ar kėdę, turite žinoti, kad karkasas bus sunkus. Baldo svoris priklausys nuo panaudotos medienos rūšies, tačiau jį gali būti sunku perkelti, jei reikės pertvarkyti kambarį.

  • Kaina. Kitas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, yra tai, kad medžio masyvo baldų kaina gali būti brangesnė nei kitų medžiagų, pavyzdžiui, faneros. Turėtumėte apsvarstyti, ar verta mokėti už kainos skirtumą dėl medžio masyvo baldų privalumų.

  • Įbrėžimai. Įbrėžimai ant medžio masyvo karkaso bus labiau matomi nei ant faneruotės. Tai reiškia, kad jei namuose yra vaikų ar naminių gyvūnų, jie gali subraižyti stalą ir palikti žymių, kurias norint pataisyti ar pašalinti, gali tekti baldą pilnai nušveisti ir nušlifuoti atnaujinant visą jo paviršių bei padengiant specialiomis dengiamosiomis priemonėmis (pvz. laku, impregnantu ir pan.) Daugiau apie tai kaip atnaujinti medinius baldus skaitykite čia.

   

  Medžio masyvo baldai yra populiarus vartotojų pasirinkimas, nes jie yra patvarūs ir ilgaamžiai. Tai brangesnis variantas nei faneruoti baldai, tačiau jie atrodo natūraliau. Galite rinktis iš įvairių medienos rūšių ir apdailos, todėl galite įsigyti baldus, atitinkančius jūsų namų stilių. Jeigu jūsų biudžetas leidžia, rekomenduojame rinktis medžio masyvo baldus, arba kombinuotus, kai gamyboje naudojama keletas medžio rūšių. Daugiau apie kelių medžio rūšių naudojimą baldų gamyboje skaitykite čia. Jie ilgai tarnaus ir bus patikimas komforto ir stiliaus šaltinis jūsų namuose.