Prekių katalogas

Įvairių baldų stilių vadovas

  • Įvairių baldų stilių vadovas

    Baldai yra ne tik praktiški, jie naudojami norint sukurti tinkamą atmosferą namuose ar komercinėje patalpoje. Šimtmečius jie reiškė turtą ir prabangą, tačiau šiais laikais baldai ne tiek reiškia statusą, kiek asmenybę. Taigi baldų stilius yra svarbus aspektas, į kurį reikia atsižvelgti dekoruojant erdvę.

    Yra daugybė baldų stilių, ir kiekvienas iš jų atspindi skirtingą charakterį. Atsižvelgdami į savo įsivaizdavimą, kaip turėtų atrodyti, pasirinkite tokį baldų stilių, kuris suteikia jums komforto ir jaukumo jausmą. 

     

    Šiuolaikinis baldų stilius

    Šiuolaikiniam stiliui būdingos švarios linijos, lygūs paviršiai, neutralios ir vienspalvės spalvos. Šiuolaikiniai baldai yra aptakūs, lengvi, be netvarkos. Be medžio masyvo naudojamos įvairios medžiagos, pavyzdžiui, plienas, metalas ir stiklas. Projektuojant baldus taip pat naudojamos lenktos linijos ir geometrinės formos su minimaliu ornamentikos kiekiu. Naudojami nude tonai suteikia erdvumo ir sukuria erdvės platybės iliuziją.

     

    Pakrantės baldų stilius

    Pakrantės stilius įkvėpimo semiasi iš jūros ar vandenyno. Šis baldų stilius suteikia erdvei neįpareigojančio ir atostogų įspūdį, nes naudoja šaltus jūrinius atspalvius, pavyzdžiui, baltą, žalią, mėlyną ir violetinę spalvas. Šviesūs audiniai, pintinės, nendrės ir restauruota mediena yra pagrindinės medžiagos, naudojamos pakrantės baldams kurti. Šis stilius yra minimalistinis ir interjerui suteikia atsipalaidavimo nuotaiką.

     

    Skandinaviškas baldų stilius

    Šis baldų stilius pavadintas Šiaurės Skandinavijos šalių vardu. Skandinaviškas baldų stilius buvo madingas 1930-1950 m., jam būdingas paprastumas, funkcionalumas, jaukumas ir minimalizmas. Baldai gaminami iš natūralaus medžio ir yra utilitarinės formos bei funkcijos. Jie estetiški, be netvarkos, neutralių tonų, su spalvomis ir ryškiais raštais.

     

    Shabby Chic stilius

    Shabby Chic baldų stilius labai išpopuliarėjo Anglijoje aštuntojo dešimtmečio pradžioje, kai garsi dizainerė Rachel Ashwell atidarė to paties pavadinimo parduotuvę. Šiam stiliui būdinga nusidėvėjusi, nugyventa išvaizda, prislopinta paletė, gėlių raštai ir raukiniai su senoviniu žavesiu. Baldai yra sendinti, kad įgautų senovinę išvaizdą ir patiną.

     

    Pereinamasis stilius

    Pereinamasis stilius - tai šiuolaikinio ir tradicinio stilių sintezė. Šiam stiliui būdingos paprastos spalvos, minimalūs ornamentai ir tiesios linijos. Pereinamojo stiliaus baldai taip pat išsiskiria veidrodiniais ar stikliniais paviršiais, lakuota apdaila, įvairiais audinių raštais ir prabangiomis 

     

    Modernus baldų stilius

    Šis baldų stilius gimė XX a., sujungdamas meninius ir funkcinius elementus, ir semiasi įkvėpimo iš kelių tradicinių stilių tipų. Modernūs baldai gaminami iš plieno, odos, medžio masyvo, vinilo, marmuro, plastiko ir stiklo. Šis stilius išsiskiria vientisomis spalvomis, švariu dizainu, tiesiomis linijomis ir pagrindinėmis formomis. Blizgi apdaila ir minimalios detalės taip pat yra jo bruožai.

     

    Vidurio amžiaus modernus stilius

    Šis stilius, atsiradęs JAV 1933-1965 m., pasižymi švariomis linijomis, subtiliomis kreivėmis, minimalistiniais siluetais ir rankų darbo elementais. Naudojama organiška medžio apdaila ir vienspalviai apmušalai su keliais akcentais arba be jų. Vidurio amžiaus moderno baldų stiliuje vyrauja kontrastingos tekstūros, platėjančios kojos, vidutiniai ir tamsūs medžio tonai, taip pat taupios geometrinės formos.

     

    Retro stilius

    Šiuo stiliumi vadinami ne seni, o netolimos praeities baldai. Retro stiliaus baldai - tai baldai, kurie yra pasenę, bet dabar vėl tapo madingi. Retro stiliaus baldai yra elegantiškesni ir lieknesni, taip pat pasižymi ryškiais žemiškų spalvų raštais.

     

    Minimalistinis stilius

    Šis stilius pasižymi utilitaristiniu dizainu, dažniausiai apvalesnių formų, be briaunų. Minimalistinio stiliaus baldai yra paprasti, juose nėra sudėtingų raižinių ar dekoracijų. Šio stiliaus baldai būna neutralių ir santūrių spalvų, pavyzdžiui, pilkos, juodos, baltos ir rudos.

     

    Tradicinis baldų stilius

    Tradicinį baldų stilių įkvėpė senieji ir klasikiniai baldų stiliai, kurie buvo populiarūs prieš šimtmečius ir vis dar yra madingi. Šis stilius primena XVIII a. anglų, XIX a. neoklasicizmo, prancūziškojo country ir britų kolonijinio praeities stilių dizainą. Jis pasižymi dekoratyviai raižytomis ir profiliuotomis kojomis, įskaitant peteliškes, rutulines pėdutes, kolonines baliustrų kojeles, elegantiškais raižiniais ir žalvario akcentais, karūnos lipdiniais ir kitais architektūriniais elementais, kurie skleidžia šilumą ir jaukumą. Dažnai naudojamos šiltos, sodrios spalvos ir gėlių raštų, pledų bei dryžių apmušalai.

    Antikvarinio stiliaus baldai

    Antikvariniais baldais vadinami tie kolekciniai baldai, kuriems paprastai yra šimtas metų. Juose atsiskleidžia to laiko, kai jie buvo pagaminti, stiliai ir savybės. Antikvarinius baldus galima vadinti meno forma. Šiais laikais baldai kuriami taip, kad suteiktų senovinę išvaizdą. "Sierra Living" koncepcijose turime plačią antikvarinės išvaizdos baldų kolekciją.

     

    Kaimiškas baldų stilius

    Šis stilius atsirado Anglijoje XIX a. pabaigoje ir yra įkvėptas romantizmo judėjimo. Jam būdingos natūralios medžiagos, tokios kaip medžio masyvas, regeneruota mediena ir oda. Jame naudojami tokie natūralūs metodai kaip pieno dažai, drožyba drožlėmis, nulupta žievė ir sidabrinis ar auksinis teptukas. Kaimiškus baldus galima atpažinti iš organinių tekstūrų, prislopintų tonų ir nebaigtų linijų.

     

    Vintažinis stilius

    Vintažiniai baldai - tai terminas, kuriuo vadinami ne mažiau kaip 20 metų ar senesni baldai, bylojantys apie epochą, kurioje jie buvo sukurti. Tačiau vintažinė išvaizda neapsiriboja tik senais baldais. Medžio meistrai gali atkurti kitai epochai priklausančius baldų stilius ir spinduliuoti vintažinę išvaizdą. Kartais senų baldų, laivų ir durų mediena perdirbama ir atnaujinama į naujus baldus, kurie suteikia senovinio žavesio. Naudojamos neutralios spalvos, pavyzdžiui, smėlio, pilka ir kreminė, o baldų dalys gali būti dirbtinai nudažytos, kad atrodytų susidėvėjusios.

     

    Misijos stilius

    Misijos stiliaus baldai atsirado XIX a. pabaigoje. Šiam stiliui priklausantiems baldams būdingos tiesios 90 laipsnių linijos, stačiakampio formos ir verpstės. Šis baldų stilius yra paprastas, labai tvirtas ir paprastai gremėzdiškas. Jam būdingos plokščios dailylentės ir apdaila, išryškinanti grūdėtumo raštą.

     

    Prancūziškas stilius

    Prancūziško stiliaus baldai paprastai gaminami iš ąžuolo, klevo, graikinio riešuto, palisandro ir raudonmedžio. Šie baldai dekoruoti paauksuotais elementais ir suteikia didingą išvaizdą. Juos puošia išskirtiniai raižiniai ir puošnūs apmušalai, pabrėžiantys baldų kreivumą. Kiti bruožai: kabrioleto formos kojelės, gremėzdiški arba profiliuoti apvadai, sodrios spalvos, drąsūs raštai, auksiniai akcentai ir papuošimai iš vario, geležies ir žalvario.

     

    Art Deco stilius

    Art Deco, kilęs iš prancūziško žodžio "art decoratifs", buvo XX a. 3-iojo ir 4-ojo dešimtmečių stilius. Šio stiliaus baldams būdingos supaprastintos geometrinės formos, naudojami metalai, plastikas, veidrodžiai, nerūdijantis plienas, egzotiška mediena ir dramblio kaulo inkrustacijos. Jam būdinga prabanga, jis neigia utilitarų supaprastintą dizainą, naudodamas drąsius ir ryškius tonus.

     

    Viktorijos laikų baldai

    Šis stilius išryškėjo karalienės Viktorijos valdymo laikotarpiu. Šio stiliaus baldai yra gremėzdiški ir tamsūs. Buvo naudojami riešutmedžio, raudonmedžio ir palisandro mediena bei aksomo ir odos apmušalai. Šis stilius, gausiai puoštas raižiniais su lapų raižiniais, kurių formos - kroketai, trilapiai ir keturlapiai, pasižymėjo puošnumu ir elegancija.

     

    Čippendalio stilius

    Šį baldų stilių sukūrė Londono baldininkas Tomas Čippendalis (Thomas Chippendale). Jis išpopuliarėjo 1750-1790 m. tarp turtingųjų ir elito atstovų. Jam būdingi puošnūs raižiniai, kabrioleto formos kojelės, rutulinės kojelės ir pėdelės bei frontono skraistės.


    Amatininkų stiliaus baldai

    Šis stilius yra paremtas gražiais Gustavo Stickley'io projektais ir išpopuliarėjo XIX a. pabaigoje. Amatininkų stiliui būdingos švarios ir paprastos linijos, tvirta konstrukcijos kokybė ir mažai dekoracijų. Buvo naudojama medžio masyvo mediena, tačiau dažniausiai buvo naudojama ąžuolo mediena. Šio stiliaus esmė - gaminti aukštos kokybės baldus.

     

    Shaker stilius

    Shaker stiliaus balduose naudojama pušies, vyšnios ir klevo mediena, taip pat vytelių pynė; jie buvo paplitę XVIII a. pabaigoje-XIX a. viduryje. Šiame stiliuje labiau akcentuojama funkcija, o ne forma. Jis pasižymi tvarkingu ir paprastu dizainu, nepagražintomis linijomis, siaurėjančiomis kojelėmis, išskirtine kokybe ir neprilygstamu meistriškumu.

     

    Karalienės Anos baldai

    Kai XVIII a. pradžioje Angliją valdė karalienė Ana, šis stilius buvo madingas. Šio stiliaus baldai garsėja kabrioleto formos kojomis su padinėmis arba drakono pėdomis. Karalienės Anos stiliaus baldams gaminti daugiausia naudota riešutmedžio mediena. Šis stilius pasižymi grakščiomis kreivėmis ir minimalia puošyba.


    Hepplewhite baldai

    Šis baldų stilius, išpopuliarintas Londone gyvenusio dizainerio George'o Hepplewhite'o, pirmą kartą išpopuliarėjo JAV 1765-1800 m. Pagrindiniai šio stiliaus elementai - neoklasicizmo įtaka, kūginės kojelės, inkrustacijos, kontrastingos faneros ir subtilus elgesys.

     

    Liudviko XVI baldai

    Liudviko XVI baldų stilius išgarsėjo 1760-1789 metais. Nors šis stilius buvo pavadintas karaliaus vardu, jis buvo skirtas jo karalienei Marijai Antuanetei. Šiuose balduose pastebima graikų-romėnų įtaka, raižytos detalės ir klasikiniai motyvai.

     

    Jakobų stilius

    Šis stilius išryškėjo apie 1600-1690 m., ankstyvojo Renesanso epochoje, kai Anglijos karaliumi buvo Jokūbas I. Jakobų stiliaus baldai pasižymi gausiai ornamentuotais raižiniais ir jūros motyvais. Šis stilius pasižymėjo arkomis, ritininiais ornamentais, storomis kolonomis ir masyvumu.

     

    Kolonijinis stilius

    XVII ir XVIII a. JAV geidžiamas stilius, kolonijinis baldų stilius yra karalienės Anos ir gruzinų stilių mišinys. Jam būdingos tvirtos, kvadratinės linijos ir raižyti baldai iš pušies, beržo, klevo ir raudonmedžio medienos.

     

    Federalinis stilius

    Šis stilius, kuriam gaminti dažniausiai naudojama raudonmedžio ir vyšnios mediena, atsirado XIX a. pradžioje ir pasižymi prancūzų įtaka. Federaliniame stiliuje išryškėja aštrios geometrinės formos, tiesios kojos, kontrastingos faneros, paveikslėlių motyvai ir geometrinės inkrustacijos. Jis pasižymi drąsiais kariniais ir patriotiniais elementais, pavyzdžiui, skydo formos kėdžių atlošais, trofėjų pavidalo urnomis ir kt.

     

    Šeratono stilius

    Šis baldų stilius, kurio autorius - Džordžas Šeratonas (George Sheraton), buvo madingas 1780-1820 m. Šeratono stiliaus baldai yra moteriškas vėlyvojo gruziniškojo stiliaus rafinuotumas, juos puošia paprastos, bet elegantiškos ir tiesios linijos, kūginės kojos, kontrastingos faneros ir neoklasikinis dizainas.

     

    Pensilvanijos olandų

    Nuo XVII a. pabaigos iki XIX a. vidurio Amerikoje populiarūs Pensilvanijos olandų baldai dažnai gaminami iš pušies, klevo, riešutmedžio ir vaismedžio. Jie gana paprasti, bet tvirti ir pasižymi spalvingais piešiniais.

     

    Amerikietiškas ampyras

    Amerikietiškojo ampyro baldų stilius buvo populiarus XIX a. JAV ir jam įtakos turėjo prancūziškasis baldų stilius. Šio stiliaus elementai - tamsi apdaila, detalūs raižiniai ir ornamentai.

     

    Derindami savo baldus, jei nesate dizaino ekspertas, geriau stilių nepriešinkite. Nesvarbu kokius baldus renkatės: svetainėsvirtuvėsmiegamojoprieškambariovaikų kambario ar biuro rinkitės vieną stilių, o skirtingų stilių derinimą - palikite dizaineriams. 

    Nepaisant baldų stiliaus, reikėtų nepamiršti, kad baldus reikia tinkamai pritvirtinti, toliau galite paskaityti: Kaip apsaugoti baldus nuo apvirtimo ir 9 skirtingi baldų tvirtinimo prie sienos būdai