Prekių katalogas

Baldų apšvietimo svarba ir nauda

 • Baldų apšvietimo svarba ir nauda

  Norint sukurti patogius ir jaukius namus, apšvietimas yra vienas svarbiausių veiksnių. 

  Apšvietimu galima sukurti įvairią kambario nuotaiką ir net pakeisti jo matmenų suvokimą. Apšvietimas gali visiškai pakeisti bet kokią erdvę - nuo natūralios šviesos, sklindančios pro langus, iki dirbtinio šviestuvų apšvietimo. Tačiau ne visi apšvietimo tipai yra vienodi. Kai kurie jų yra svarbesni už kitus, kai kalbama apie tobulos namų erdvės kūrimą. Namuose yra daugybė skirtingų tipų šviestuvų, kurie atlieka skirtingą paskirtį: lubų šviestuvai, akcentinis apšvietimas, bendras apšvietimas ir baldų apšvietimas. Kiekvienas tipas atlieka unikalų vaidmenį kuriant patrauklią gyvenamąją erdvę. Toliau apžvelkime jų svarbą ir naudą!

   

  Kas yra baldų apšvietimas?

  Baldų apšvietimas - tai šviesos rūšis, kuri estetiniais sumetimais nukreipiama į baldą arba yra pačio baldo dalis. Tai gali būti kryptinis šviesos šaltinis ar prožektorius, nukreiptas į baldą (arba sieną), kuris išryškina tam tikras baldo detales, arba baldo dalyje (pavyzdžiui, stalviršio kraštuose ar miegamojo lovos rėmuose) įmontuota šviesos juostelė ar kitas šviesos šaltinis. Pagrindinė baldų apšvietimo paskirtis - pagerinti estetinę baldo išvaizdą, o ne bendrą patalpos apšvietimą. Todėl baldų apšvietimui keliami kitokie reikalavimai nei bendram patalpų apšvietimui. Bendram kambario apšvietimui reikia daug šviesos, kad būtų sukurta šviesi ir atvira aplinka, o baldų apšvietimui reikia mažiau šviesos (bet kokybiškesnės), kad būtų sukurta dekoratyvesnė ir detalesnė aplinka. Taip yra todėl, kad baldų apšvietimas nėra funkcinis, jis skirtas labiau dizaino elementams pagyvinti. Todėl baldų apšvietimas paprastai naudojamas dekoratyviniams baldams ar jų detalėms. Daugiau apie dekoratyvinius baldus skaitykite čia.

   

  Baldų apšvietimo privalumai

  Baldų apšvietimas ne tik pagyvina jūsų baldų išvaizdą, bet ir gali pagerinti bendrą kambario vaizdą. Jis gali sutelkti dėmesį į konkrečius baldus ar jų dalis, todėl jie gali atrodyti įdomesni ir dekoratyvesni. Baldų apšvietimas taip pat gali būti naudojamas norint išryškinti konkrečias baldo detales, į kurias norite atkreipti dėmesį. Nesvarbu, ar tai būtų konkretus raštas, spalva ar tekstūra, baldų apšvietimas naudojamas norint atkreipti dėmesį į bet ką, ko tik norite. Apšvietimas balduose gali padėti vidutiniškai atrodantį baldą paversti unikaliu ir dekoratyviu.

   

  Baldų apšvietimo svarba

  Be daugybės privalumų, kuriuos baldų apšvietimas suteikia jūsų kambariui, jis taip pat gali turėti įtakos jūsų baldų vertei. Gerai apšviestame kambaryje baldai atrodys patraukliau ir stilingiau. Jei baldas yra gražiai apšviestas ir jame matyti reikiamos išryškinančios detalės, tikėtina, kad jo išvaizda suteiks prabangos ir kokybės įvaizdį. Apšviesti blizgių paviršių baldai, gali padėti pridėti patrauklumo kambariui ir vizualiai padidinti erdvę. Čia rasite patarimų kokius, blizgius ar matinius baldų paviršius geriau rinktis.

   

  Apšvietimo tipai

  Aplinkos apšvietimas. Aplinkos apšvietimas paprastai naudojamas visame kambaryje, siekiant sukurti bendrą ir tolygią šviesą. Aplinkos apšvietimas naudingas, kai norite užtikrinti bendrą apšvietimą kambaryje, kad žmonės galėtų laisvai judėti ir užsiimti veikla.

  Akcentinis apšvietimas. Akcentinis apšvietimas naudojamas tam tikrai kambario daliai išryškinti. Jis nukreipiamas į vieną konkretų kambario daiktą, kad sukurtų dramatišką efektą. Populiariausi akcentinio apšvietimo objektai yra meno kūriniai, architektūriniai elementai ir baldai.

  Tiesioginis apšvietimas. Tiesioginis apšvietimas naudojamas konkrečiam baldo elementui apšviesti. Jis taip pat gali būti nukreiptas į sieną, lubas ar net grindis. Tiesioginiu apšvietimu paprastai apšviečiami ant stalo ar lentynos esantys daiktai.

   

  Kaip pasirinkti tinkamą apšvietimą savo baldams?

  Rinkdamiesi baldų apšvietimą savo namams, įsitikinkite, kad jis papildo jūsų baldus ir yra tinkamas erdvei, kurioje baldas stovi. Apšvietimas turėtų padaryti jūsų baldų detales patrauklias, o ne pigias ir negražias. Todėl svarbu pasirinkti tinkamą baldų apšvietimo tipą pagal jūsų baldų(svetainės baldų, miegamojo baldų, prieškambario baldų ar kt.) apdailos ir detalių spalvą. Keletas patarimų, kaip teisingai pasirinkti baldų apšvietimą:

  • Jei jūsų baldai yra tamsios spalvos, geriau rinktis šviesų baldų apšvietimą, kad baldai neatrodytų pigūs ir niūrūs.

  • Jei jūsų baldai yra šviesios spalvos, galite rinktis bet kokio tipo baldų apšvietimą, įskaitant ir tam tikro atspalvio, pavyzdžiui melsvą ar rausvą.

  • Jei norite išryškinti baldų apdailos tekstūrą, turite rinktis tiesioginės šviesos šaltinį, nukreiptą į tą baldą.

  • Jei norite paryškinti baldų ar jų detalių formą, reikėtų rinktis kryptinį šviesos baldų apšvietimą, nukreiptą į tas detales, kurias norite pabrėžti balde.

   

  Baldų apšvietimas skiriasi nuo bendro kambario apšvietimo tiek šviesos kiekiu, tiek kokybe. Baldų apšvietimui reikia mažiau šviesos, bet geresnės kokybės šviesos, kuri sukuria dekoratyvinį efektą. Baldų apšvietimas svarbus dekoratyviniams baldams, nes baldai atrodo patraukliau. Taigi baldų apšvietimas turi daug privalumų, todėl pravartu jį įtraukti į savo namus.