Prekių katalogas

5 skirtingi stiklo tipai, naudojami baldų pramonėje

 • 5 skirtingi stiklo tipai, naudojami baldų pramonėje

  Kalbant apie baldų dizainą, galimybės yra beveik neribotos. Taip, iš medžio, metalo ar plastiko galite sukurti beveik viską, ką tik galite įsivaizduoti. Tačiau viena medžiaga, kuri vis dar išsiskiria tiek tarp dizainerių, tiek tarp vartotojų, yra stiklas. 

  Dėl savo universalumo stiklas idealiai tinka naudoti įvairioje aplinkoje, taip pat įvairių tipų baldams. Šiame pranešime supažindinsime jus su stiklo pasauliu ir įvairiais jo panaudojimo būdais baldų pramonėje. Sužinosite apie penkias skirtingas stiklo rūšis, naudojamas dizaine, jų privalumus ir pavyzdžius, kaip kiekviena iš jų buvo panaudota šiuolaikiniuose gaminiuose - nuo kavos staliukų iki valgomojo komplektų.

   

  Supratimas apie skirtingus stiklo tipus

  Kai kalbame apie stiklą, reikia nepamiršti kelių savybių. Pirma, stiklas gaminamas iš silicio dioksido ir kitų mineralų, kurie kaitinami ir atšaldomi į medžiagą, vadinamą "stiklu". Vėliau, vykstant procesui, vadinamam formavimu, jį galima išgauti įvairių formų ir spalvų. Dizaineriai turi suprasti kelias svarbias stiklo savybes. Viena iš jų yra ta, kad stiklas yra labai trapi medžiaga, o tai reiškia, kad jis sudūžta, jei į jį atsitrenkiama pakankamai stipriai. Tačiau kitas svarbus dalykas, kurio reikia nepamiršti, yra tai, kad stiklas taip pat yra labai standi medžiaga, o tai reiškia, kad kartais su ja gali būti sunku dirbti.

   

  Tamsintas stiklas

  Tamsintas stiklas - tai toks stiklas, kuris yra nuspalvintas skaidriais dažais, užteptais ant stiklo išorinės pusės. Jums gali būti pažįstami tamsinti langai automobilyje arba tamsinti langai pastate. Tai yra tamsinto stiklo rūšis, o čia kalbėsime apie tamsintą stiklą, skirtą matyti iš baldo išorės. Vienas iš puikių tamsinto stiklo savybių yra tai, kad jį galima naudoti ne tik baldams suteikti spalvų, bet ir blokuoti šviesą. Taigi, jei projektuojate kavos staliuką, apatinėje dalyje galite naudoti tonuotą stiklą, kad užstotumėte šviesą ir sukurtumėte intymesnę ir ramesnę erdvę. Viršutinėje dalyje galite naudoti tonuotą stiklą, kad suteiktumėte jam spalvų ir sukurtumėte išskirtinį įspūdį.

   

  Stiklas su danga

  Kitas puikus ir universalus stiklo tipas - stiklas su danga. Šio tipo stiklas padengiamas milteliais, kurie keičia stiklo spalvą. Danga gali būti labai plona ir skaidri arba nepermatoma ir spalvota. Plonai užtepti milteliai keičia stiklo spalvą, tačiau stiklo skaidrumo nekeičia. Šį skirtumą svarbu įsidėmėti, nes spalvotą stiklą galite naudoti norėdami suteikti baldui šiek tiek spalvos, tačiau jis vis tiek praleis šviesą. Tai gali būti labai naudinga, pavyzdžiui, valgomojo stalui. Priklausomai nuo to, kiek neskaidri danga, ją galite naudoti norėdami suteikti stalui spalvų ir jį išryškinti arba sulieti su kitais baldais.

   

  Spalvotas ir dekoruotas stiklas

  Spalvotas ir dekoruotas stiklas - tai stiklo rūšis, kurią dažniausiai matome baldų gaminiuose. Šio tipo stiklas dažomas naudojant cheminį procesą, kurio metu ant stiklo viršaus sukuriamas spalvotas sluoksnis. Šio tipo stiklas taip pat kartais dekoruojamas raštais, piešiniais ir net žodžiais. Šis stiklas dėl savo universalumo naudojamas daugelyje įvairių tipų baldų. Spalvotas ir dekoruotas stiklas gali būti naudojamas baldams pagyvinti, tačiau jis taip pat gali būti naudojamas siekiant sukurti modernesnį ir minimalistiškesnį vaizdą. Spalvotą ir dekoruotą stiklą galite naudoti stalui ar svetainės žurnaliniam staliukui, kad suteiktumėte jam šiek tiek spalvų ir išryškintumėte jį, tačiau taip pat galite naudoti jį ir labai švariam, paprastam ir elegantiškam dizainui su keliais raštais arba be jų sukurti.

   

  Stiklas su metalo atspalviu

  Stiklas su metaliniu atspalviu - tai stiklo rūšis, kurio išorinė pusė padengta metaline danga. Dėl šios dangos stiklas gali atrodyti šiek tiek sidabrinio ar auksinio atspalvio. Šio tipo stiklo privalumas yra tas, kad jis gali sukurti unikalią estetiką, tačiau nėra per daug įžūlus ir nederantis kambaryje. Šio tipo stiklas dažnai naudojamas baldams, kurie turi derėti prie įvairių interjero dizaino tipų. Šį stiklą galite naudoti stalui, kad jis išsiskirtų, taip pat virtuvės bufete ar virtuvės spintelėje, kad susilietų su kitais baldais.

   

  Skaidrus, skaidrus ir nepermatomas stiklas

  Paskutinis stiklo tipas, kurį čia aptarsime, yra skaidrus, permatomas ir nepermatomas stiklas. Šio tipo stiklas nėra spalvotas ir nėra padengtas jokia danga. Šis stiklas nuo kitų skiriasi tuo, kad yra storesnis ir nepraleidžia tiek šviesos, kiek kiti. Kitų rūšių stiklas paprastai naudojamas balduose, kad suteiktų baldams šiek tiek spalvų ir išryškintų juos, o skaidrus ir nepermatomas stiklas dažnai naudojamas kaip pertvara arba siekiant užstoti šviesą. Šis stiklas gali būti naudojamas tokiuose balduose kaip kavos staliukai ar bufetai, bet taip pat gali būti naudojamas ir languose.

   

  Balduperlai.lt el. Parduotuvėje pamatysite įvairiausių dizainų ir stilių svetainės baldųsvetainės korpusinių baldų ir svetainės minkštų baldųvirtuvės baldųmiegamojo baldųprieškambario baldųvaikų kambario baldų bei biuro baldų su įstiklintomis stiklo detalėmis. Stiklas plačiai naudojamas įvairiuose baldų stiliuose, kokiuose, galite sužinoti paskaitę šį tinklarasčio įrašą - Įvairių baldų stilių vadovas.