Prekių katalogas

Stalviršis. Kas tai yra? Kaip išsirinkti geriausią stalviršį savo namų virtuvei?

 • Stalviršis. Kas tai yra? Kaip išsirinkti geriausią stalviršį savo namų virtuvei?

  Atnaujinant namus, virtuvė yra bene svarbiausia patalpa. Tai vieta, kurioje ruošiate ir laikote maistą bei priimate svečius, todėl logiška, kad nemaža dalis jūsų biudžeto skiriama šiai erdvei pertvarkyti. Jei planuojate atnaujinti virtuvę ir pakeisti stalviršius, ar užsisakyti naujus virtuvės baldus, pasirinkti iš daugybės variantų -skirtingų medžiagų ir stilių - gali būti tikras iššūkis. Šiame straipsnyje pateikiame naudingos informacijos, kad padėtume jums apsispręsti ir išsirinkti tinkamiausią stalviršį jūsų baldams. 

  Kas yra stalviršis?

  Kalbant apie virtuvę, stalviršis - tai kietųjų baldų paviršius, ant kurio gaminame maistą, kartais stalviršiai ar jo dalis net naudojami kaip pjaustymo lenta, tai vieta, kur galime dėti daiktus, įrankius ir įrangą bei atlikti tam tikrus darbus. Renkantis jūsų poreikius labiausiai atitinkantį ir prie jūsų namų interjero bei baldų derantį stalviršį, svarbu įvertinti, kokius darbus ant jų atliksite, kokio funkcionalumo tikitės bei kaip jį priderinsite prie visos aplinkos. Juk stalviršis užima kone didžiausią matomąją baldų vietą, tad pasirinkus tinkamai, jis iš tiesų gali stipriai pagerinti arba pabloginti virtuvės bendrą vaizdą. Stalviršis yra vienas svarbiausių bet kurios virtuvės dizaino elementų. Jis gali būti ne tik estetiškas, bet ir praktiškas! Pasirinktas stalviršio tipas taip pat turės įtakos kainai - skiriasi tiek gamybos medžiagos, tiek montavimo subtilybės. 

   

  Patarimai, kaip išsirinkti tinkamą stalviršį

   

  • Įvertinkite tikruosius savo poreikius

   

  Renkantis stalviršį, svarbu apsvarstyti, kuriose virtuvės vietose praleisite daugiausiai laiko ir ką ten veiksite. Pavyzdžiui, jei mėgstate gaminti maistą, galbūt verta investuoti į ypač patvarų stalviršį, kad kuo mažiau braižytųsi ir būtų atsparus trinčiai bei temperatūros pokyčiams (karšti puodai, šalti maisto produktai, pjaustymas ir pan.) Jei namuose yra vaikų arba naminių gyvūnų, o jūsų virtuvėje vyksta intensyvus judėjimas, verta paminėti, kad visada turėtumėte rinktis lengvai valomą ir dėmėms atsparią stalviršio medžiagą. Be to, turėtumėte pagalvoti apie virtuvės estetiką, kaip stalviršis derės prie baldų ar kitų virtuvės detalių. Pavyzdžiui jei virtuvėje yra antikvariniai baldai, tokiu atveju modernaus stiliaus stalviršis žiūrėtūsi ne kaip. Daugiau apie įvairius baldų stilius galite pasiskaityti mūsų tinklaraštyje.

   

  • Išmatuokite

   

  Kai jau žinote stilistinius bei techninius norimo būsimo stalviršio parametrus, reikia išmatuoti visą plotą, kurį naujasis stalviršis uždengs. Jei atnaujinate senus baldus, tuomet stalviršio plotas, matyt, stipriai nesikeis, na o jei gaminate naujus, tuomet reikėtų įsivertinti įvairias galimas nišas (palangės, lentynos sienoje, stalviršio pratęsimas barui ir pan.). Jeigu samdote baldų gamybos įmonę, tokius matavimus jie atlieka patys ir jums dėl to rūpintis dažniausiai visai nereikia. Tiksliai žinodami dydį ir plotį, galėsite lengviau pasirinkti ir stalviršio medžiagiškumą bei spalvą, nes kai kurios stalviršių gamybos įmonės, tam tikriems modeliams turi išskirtines spalvas ar raštus.

   

  • Biudžetas

   

  Nuo pasirinkto stalviršio tipo ir dydžio priklauso jo kaina. Pavyzdžiui, iš natūralių medžiagų, tokių kaip medis ar marmuras, pagaminti stalviršiai kainuoja brangiau nei iš sintetinių medžiagų, pavyzdžiui, laminato ar plokštės. Dydis ir forma nulemia kiekio kainą, o medžiagos gali nulemti papildomas montavimo išlaidas, pavyzdžiui medį, marmurą ar granitą yra sunkiau apdirbti ir išpjaustyti nei standartines laminuotas plokštes. 

   

  Iš ko gaminami stalviršiai?

  Tinkamos stalviršio medžiagos pasirinkimas yra svarbi bet kurio virtuvės dizaino projekto dalis. Verta skirti laiko apsvarstyti įvairius kiekvienos medžiagos privalumus ir trūkumus. Trumpai aptarsime populiariausius stalviršių tipus:

   

  • Laminuota medžio drožlių plokštė

   

  Tipiška ir populiariausia medžiaga stalviršiams, naudojama ne vieną dešimtmetį yra laminatas. Tai presuota medžio drožlių ar klijuotos medienos plokštė, kurios išorė padengta plonu sluoksniu plastiko. Ji gali būti įvairiausių spalvų, imituoti medžio masyvą, granitą ar marmurą, metalą ir pan. Laminato stalviršiai yra ekonomiškas variantas, juos lengva prižiūrėti. 

   

  Privalumai:

  Nebrangi ir gana tvirta;

  Didelė paletė raštų ir spalvų įvairovės;

  Atspari smūgiams;

  Lengvai valoma.

  Trūkumai: 

  Paviršius gana lengvai susibraižo, jeigu ant jo pjaustoma ar naudojamos abrazyvinės valymo priemonės;

  Nėra atspari karščiui, todėl nerekomenduoja ant stalviršio dėti karštų puodų ar keptuvių;

  Ilgalaikė drėgmė, kurios virtuvėje neišvengsime, per įbrėžimus ir kitus pažeidimus patekusi į laminuoto stalviršių vidų, pūdo medinę jo dalį, dėl stalviršis greičiau yra;

  Po pažeidimo laminato pataisyti ar užglaistyti neįmanoma;

  Gana ryškios sujungimo siūlės.

  Skaitykite daugiau apie LMDP ir MDF medžių plokščių privalumus ir trūkumus.

   

  • Akrilinio ir / arba poliesterio plastiko dangos (pvz. Corian, Silestone ir kt.)

   

  Tolygiai išlieta masė, kuri gaunama maišant stiklo šukes, įvairius akmenukus, kvarco smėlį, kriaukles ir kitokią akmens masę. Spalvos ir raštai gražiai pasiskirsto visame plote, paviršius gali būti poliruotas arba matinis. Šie stalviršiai brangesni net už granito stalviršius, tačiau gana populiarūs.

   

  Privalumai:

  Tolygi ir vienalytė medžiaga;

  Neturi natūraliam produktui būdingų dėmių ir spalvų kaitos, neporėta;

  Nepoliruoti paviršiai atsparūs abrazyvinėms medžiagoms, tad galima valyti tiek cheminiais valikliais, tiek aštresnėmis kempinėmis ar šepetėliais;

  Poliruotą paviršių ypač lengva valyti;

  Didelis spalvų ir raštų pasirinkimas;

  Sujungimo siūlių beveik nesimato;

  Kokybiškai gali būti taisomi įbrėžimai ir įskilimai; 

  Įvairios formos praustuvai ir kriauklės gali būti pritaikomi įliejant kartu su šia danga;

   

  Trūkumai:

  Paviršius yra minkštas, todėl lengvai ir greitai subraižomas;

  Nėra atsparus ilgalaikiam karščio poveikiui;

  Dėl minkšto paviršiaus, gali įsigerti spalvoti skysčiai ir jie sunkiai išvalomi;

  Didelė kaina;

  Nenatūrali plastiko išvaizda.

   

  • Klijuotos medienos ir medžio masyvo dangos

   

  Natūralaus medžio gaminiai visuomet praktiškas pasirinkimas, norintiems šiltos interjero detalės. Šie stalviršiai gali būti išpjaunami iš medžio masyvo arba suklijuoti iš įvairių rūšių kietmedžio, norint išgauti reikiamą storį. Tai puikus pasirinkimas mėgstantiems natūralias medžiagas.

   

  Privalumai:

  Ekologiškas ir ilgaamžis pasirinkimas;

  Lengvai valoma;

  Įbrėžimai ir kiti smulkūs pažeidimai gali būti nesunkiai pašalinti.

   

  Trūkumai:

  Sudėtinga pagaminti, jeigu reikia unikalių išmatavimų ar formų;

  Nuo didelio drėgmės kiekio gali pakeisti spalvą ar atsirasti dėmių;

  Periodiškai reikia atnaujinti impregnantais bei aliejais, taip pat kartas nuo karto reikia šlifuoti, poliruoti ir padengti laku;

  Didelė kaina.

  Daugiau apie medžio masyvą skaitykite čia.

   

  • Granitas

   

  Granito stalviršiai paprastai gaminami iš granito arba smiltainio ir būna įvairių spalvų bei raštų. Juos lengva prižiūrėti, dažnai jie būna šlifuoti arba satinuoti. Granitas puikiai tinka tiek modernaus, tiek tradicinio stiliaus virtuvėms. Jis suteiks jūsų virtuvei nuostabų vizualinį elementą ir neabejotinai pakeis erdvę. Granitas yra labai patvarus, todėl virtuvėje, kurioje nuolat vyksta veiksmas ir būna daug žmonių, jis ypač tinkamas, nes jis nesibraižo, jį lengva valyti, yra atsparus dėmėms. Dėl šių savybių granitas yra viena iš brangesnių medžiagų, tačiau jis tikrai tarnaus visą gyvenimą ir gražiai atrodys bet kurioje virtuvėje. Jei ieškote nesenstančios ir vizualiai patrauklios medžiagos, granito stalviršis gali būti puikus pasirinkimas jūsų namams.


  Privalumai:

  Labai kietas ir atsparus įbrėžimams; 

  Atsparus ilgalaikiai ir aukštai temperatūrai;

  Neįsigeria dėmės, jeigu tinkamai specialiai impregnuotas;

  Natūraliai ilgaamžis produktas;

  Itin didelė spalvų įvairovė.

  Gana lengvai atnaujinamas.

   

  Trūkumai:

  Brangus;

  Turi būti tinkamai paruoštas ir impregnuotas.

   

  • Marmuras 

   

  Marmuras yra nesenstantis ir rafinuotas natūralus akmuo, kuris jau daugelį metų naudojamas buityje. Iš jo gaminama viskas - nuo stalviršių iki grindų plytelių. Marmuro raštai ir spalvos labai įvairūs. Marmuras yra patvari ir ekologiška stalviršių medžiaga, tinkama daug darbo turinčioms virtuvėms. Jis, kaip ir granitas, atsparus dėmėms ir įbrėžimams, jį lengva valyti. Tai viena iš brangesnių stalviršių medžiagų, tačiau investuoti tikrai verta, norint įsigyti ilgaamžį produktą.

   

  Privalumai:

  Ilgaamžiškumas;

  Plati spalvų, formų ir dizaino įvairovė.

  Atsparus įbrėžimams ir karščio poveikiui

   

  Trūkumai:

  Brangu;

  Reikalingi specialūs įrankiai marmurui apdirbti.

   

  • Medis

   

  Mediniai stalviršiai - tai natūralus ir ekologiškas pasirinkimas, kurį gana lengva apdirbti, jis gražiai atrodo ir niekuomet neišeina iš mados. Gali būti įvairių rūšių ir struktūrų, galima dažyti arba palikti natūralios spalvos. Juos nėra lengva prižiūrėti, tačiau tinkamai impregnuoti ir nulakuoti yra gana atsparūs ir ilgaamžiai. Čia rasite patarimų kaip išvengti klaidų nusprendus perdažyti medinius baldus, taip pat ir stalviršius, kad jie išliktų puikios išvaizdos ilgus metus. Mediniai stalviršiai yra brangesnis variantas, tačiau tai ekologiškas ir patvarus pasirinkimas. Jei ieškote natūralios ir laikui nepavaldžios medžiagos, kuri pagerintų jūsų virtuvės išvaizdą, medinis stalviršis tikrai rekomenduotinas. Jei pirmenybę teikiate moderniam dizainui, galite rasti įvairių apdailos medžiagų ir stilių, įskaitant egzotišką ir regeneruotą medieną. Mediniai stalviršiai yra natūrali medžiaga ir turi keletą trūkumų. Jie linkę braižytis, todėl turite būti atsargūs perkeldami sunkius ir aštrius daiktus per paviršių. Jie taip pat yra jautrūs vandeniui ir gali išsipūsti. Jei netoliese yra kriauklė, svarbu būti itin atsargiems ir įsitikinti, kad mediena nesušlaps arba nebus nuolat drėkinama.

   

  Privalumai:

  Ilgaamžis;

  Natūrali išvaizda;

  Ekologinis pasirinkimas;

  Lengvai pataisomi sugadinimai ir įbrėžimai.

   

  Trūkumai:

  Lengvai įbrėžiami, gali atsirasti įtrūkimų, nes medis - gyva medžiaga;

  Nuo drėgmės gali pūstis;

  Brangus.

   

  • Nerūdijantis plienas

   

  Nerūdijančio plieno stalviršiai yra idealus pasirinkimas virtuvėms, kuriose yra mažai vietos ir kurios yra modernaus ar pramoninio dizaino, juos itin lengva prižiūrėti. Nerūdijantis plienas yra ekologiškas ir ekonomiškas variantas. Jei ieškote modernaus varianto su nesenstančiu dizainu, nerūdijančiojo plieno stalviršis gali būti puikus pasirinkimas.

   

  Privalumai:

  Lengva prižiūrėti;

  Ekonomiškas variantas.

   

  Trūkumai:

  Sunkus ir neišvaizdus;

  Nėra didelio spalvų ar raštų pasirinkimo;

  Įbrėžimai sunkiai pataisomi.

  Kodėl verta apsvarstyti apie metalinių baldų, įskaitant ir stalviršių įsigijimą, skaitykite čia.

   

  Virtuvės stalviršiai yra labiausiai matoma virtuvės baldų dalis. Atnaujinant virtuvę svarbu pasirinkti tinkamą medžiagą savo erdvei. Nesvarbu, ar pageidaujate tradicinio, ar modernaus dizaino, Jūsų virtuvė - jūsų unikalus pasirinkimas. Renkantis stalviršį, svarbiausia tinkamai įvertinti, kiek laiko praleisite virtuvėje, ką joje veiksite ir kokių savybių jums reikia labiausiai, kad atitiktų jūsų poreikius bendram patalpos dizainui bei jūsų siekiamam funkcionalumui.

  Mūsų internetinėje svetainėje rasite ir daugiau baldų virtuvei: virtuvės komplektai, virtuvinės spintelės, virtuvės valgomojo komplektai, virtuvės stalai, virtuvės kėdės, virtuvės bufetai