Prekių katalogas

Naujų namų baldų projektavimas: Ką reikia žinoti apie stalčius, bėgelius ir vyrius?

 • Naujų namų baldų projektavimas: Ką reikia žinoti apie stalčius, bėgelius ir vyrius?

  Baldų furnitūra, yra ta mažiausiai matoma baldo vieta, kuri gana stipriai įtakoja kainą. Tačiau jei norite kokybės - būtinai atkreipkite dėmesi, kokia baldinė furnitūra sudėta Jūsų išsirinktame balde. 

  Kai norite įsigyti naujų baldų, galite būti šiek tiek sutrikę dėl to, nuo ko pradėti. Yra tiek daug skirtingų stilių ir tipų baldų, pagamintų iš įvairių medžiagų ir pasižyminčių įvairiomis savybėmis, tokių kaip medžio masyvas, LMDP ir MDF plokštės ar kt. Atrodo lyg ir labai panašūs, bet kaina labai skiriasi. Baldų furnitūra, yra ta mažiausiai matoma baldo vieta, kuri gana stipriai įtakoja kainą. Tačiau jei norite kokybės - būtinai atkreipkite dėmesį, kokia baldinė furnitūra sudėta Jūsų išsirinktame balde.

   

  Mitas: Furnitūra - tai varžtai.

  Žodis “furnitūra” jau seniai nėra suprantamas kaip varžtai, rankenėlės ir ratukai (nor tai tikrai ypatingai svarbi baldų sudedamoji dalis). Dabar furnitūra apima daug daugiau - tai baldų apšvietimo sprendimai, transformuojamų baldų detalės, įvairūs išmanieji prietaisai montuojami balduose ar šalia jų. Štai keletas veiksių renkantis renkantis baldus ir jų furnitūrą:

   

  1. Unikalumas - tai jūs ir jūsų poreikiai. Kiekvieno poreikiai ir gyvenimo stilius yra unikalūs, tad reikia rinktis sprendimus, kurie atitinka jūsų gyvenimo būdą bei kasdienius poreikius, net jei kitiems tai neatrodo logiška ir suprantama.

   

  1. Nesirinkite iš katalogo. Prieš pirkdami, išbandykite viską realiai. Yra daugybė ekspozicinių parduotuvių, kur furnitūros sprendimus galima paliesti, išbandyti ir taip įsivertinti, kas jums tinka, o kas ne.

   

  1. Planuokite. Prieš pradėdami pirkti baldus, įsitikinkite, kad atlikote savo asmeninį tyrimą. Aiškiai supraskite, ko norite, kad žinotumėte, kur ieškoti.

   

  1. Konsultuokitės su ekspertais, kai reikia pagalbos. Ekspertai, kurie yra susipažinę su naujausiomis gamybos tendencijomis, pateiks jums atsakymus, apie kuriuos net nepagalvojote. Jie pateiks jums geriausius jūsų problemų sprendimus.

   

  Kaip išsirinkti geriausią stalčių mechanizmą?

  Lietuvos rinkoje yra daug įvairių gaminių, todėl prieš nuspręsdami, koks bus jūsų baldų stalčių mechanizmas, turėtumėte atsižvelgti į šiuos veiksnius:

  • Dizainas ir stilius

  • Uždarymo mechanizmų veikimas ir jų stabilumas

  • Reguliuojamas: 1D, 2D ir 3D

  • Ilgaamžiškumo ciklų skaičius

  • Garantija

  • Bėgelių tipas (pvz., ištraukimo tipas ir sinchronizacija).

   

  Stalčių bėgeliai

  Ritininių ir guolinių bėgelių technologija buvo tik pradžia, o šiai dienai galime turėti puikią paslėptų bėgelių alternatyvą, kuri gali būti visiškai arba tik iš dalies ištraukiama, su tyliu ištraukimu ir gali atlaikyti iki 60 kg apkrovas.

   

  Spręsdami, kokius bėgelius naudoti, įvertinkite juos pagal šiuos veiksnius:

  • Bėgelių suteikiamas stabilumas baldo daliai, t.y. stalčiui.

  • Kaip veikia fiksavimo mechanizmas?

  • Kokios yra reguliavimo galimybės?

  • Įvertinkite bėgių tipą (arba tipus)

  • Garantija

  • Plokštės storis, iš kurios gaminamas baldas ar jo dalis.


  Vyriai

  Vyriai, arba kitaip lankstai, gali būti pasirenkami, atsižvelgiant pirmiausiai į medžiagą, iš kurios jie pagaminti (metalas ar plastikas?). Nuo to priklauso ir sekantys svarbūs kriterijai:

  • Ilgaamžiškumas

  • Subtilus švelnus uždarymas (pritraukimas)

  • Lanksto kokybė

  • Lanksto plokštelės tipas ir galimybė reguliuoti

  • Garantija


   

  Durelių pakėlimo mechanizmai

  Durų ir durelių pakėlimo mechanizmai taip pat gali būti kelių tipų - nuo dujinių iki elektrinių, ar pritaikytų pagal konkrečių durelių svorį, su įvairaus lygio pritraukimo ar atmetimo mechanizmais.

  Kaip pasirinkti tinkamiausią pakėlimo mechanizmą jūsų baldų durelėms? Atsakykite į šiuos klausimus:

  • Kokios svorio ir dydžio yra durelės? Kokios jėgos reikės, pritraukiant dureles?

  • Ar norite, kad durelės užsidarytų itin švelniai ir tyliai?

  • Ar jums aktualu, kad atidarius dureles, jų padėtis būtų užfiksuojama?

  • Kaip dažnai atidarysite/uždarysite dureles?

  • Kokio garantinio laikotarpio tikitės?


   

  Spintos ir drabužinės

  Planuojant drabužinę ar drabužių spintą miegamajame, taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kokią furnitūrą rinktis, kad ji padėtų ir atitiktų jūsų poreikius:

  Pirmiausia, funkcionalumas. Jei turite spintą, norite, kad ji atitiktų jūsų gyvenimo būdą. Prieš renkantis spintos stilių, svarbu apsvarstyti, ką laikysite spintoje, ir palyginti skirtingus parduotuvėse siūlomus stilius, kad rastumėte geriausiai jūsų poreikius atitinkantį variantą.
  Renkantis baldų stilių svarbu žinoti kokie stiliai yra, juk jų įvairovė tikrai plati, apie įvairius baldų stilius skaitykite čia.

  Antra, universalumas. Drabužinės dizainas gali keistis laikui bėgant ir atsižvelgiant į besikeičiančius jūsų poreikius. Todėl turėtumėte rinktis tokius furnitūros elementus, kurie leistų lengvai transformuoti svetainės spintas . Pavyzdžiui, stalčius be įrankių galima paversti daiktadėže, arba lentynėlę transformuoti į drabužių krepšį.

   

  Baldų pritaikymas savo kasdieniniams poreikiams

  Planuojant naujus baldus, būtina realiai įvertinti esamas sąlygas, patikrinti, kaip veikia įvairios funkcijos. Užuot pritaikę savo poreikius prie baldų, turėtumėte pritaikyti baldus savo gyvenimui. Planavimo etape patartina apsvarstyti, kaip šiuo metu gyvenate kasdienį gyvenimą, kas jums tinka, o kas ne, kas iki šiol pasiteisino, o kokios detalės niekada daugiau nedarytumėte. Ruošiantis būsimai virtuvės erdvei, vertėtų apsvarstyti, kaip judėsite šioje erdvėje, kur bus daiktų laikymo, maisto gamybos, valgymo ir valymo zonos.

   

  Visi turime labai skirtingas patogumo sampratas. Tai viena iš priežasčių, kodėl rekomenduojame išbandyti visus galimus įrengimo variantus ir pasivaikščioti po ekspozicines baldų vietas, apsilankyti baldų salonuose.

   

  Elektra valdoma furnitūra

  Elektra valdomos sistemos siūlo funkcijas, kurioms reikia specialių galimybių:

  • Elektrinės užraktų sistemos yra naudojamos saugykloms ir tinka laikyti asmeninius daiktus.

  • Elektrinės durys, slenkantys mechanizmai gali būti valdomi per nuotolį. Tai ypač tinka sunkiai pasiekiamų spintelių atidarymui ar uždarymui.

  • Higieniniais sumetimais, šiukšliadėžės ar konteineriai, jų laikymo vietos, gali būti valdomos elektra, siekiant apsaugoti baldus nuo ištepimo bei palaikyti švarą.

  • Integruotiems šaldytuvams ir šaldikliams atidaryti ir uždaryti naudojami elektrifikuoti mechanizmai.

   

  Šiai dienai turime daugybę išmaniųjų sprendimų, kurie gali palengvinti buitį. Patiems įrengti elektra valdomas baldines furnitūras gali būti sudėtinga, tad nebijokite kreiptis į specialistus, jei manote, jog jūsų namuose tokie sprendimai galėtų pasitarnauti.