Prekių katalogas

Įvairūs baldų furnitūros tipai ir jų naudojimas

 • Įvairūs baldų furnitūros tipai ir jų naudojimas

  Baldų furnitūra - tai smulkūs elementai, naudojami baldų sujungimams, jų funkcionalumo bei išvaizdos gerinimui.  

  Tai smulkesni antriniai baldų elementai, pavyzdžiui, stalčių rankenėlės ir stalčių užraktai, vaikų kambario lentynų laikikliai, virtuvės spintelių vyriai, sulankstymo mechanizmai ir pan. Jų dizainas gali būti standartinis, paprastas ir santūrus arba drąsesnis ir unikalus, kad baldas savaip išsiskirtų ar atliktų ne visai standartinę funkciją. Šie nedideli elementai dažnai atlieka didelį vaidmenį, nors yra mažiau pastebimi visumoje. Kiekvienas baldas turi standartinę furnitūrą, kurią galima pakeisti nestandartine ir unikalia, jei norite baldo dizainui suteikti asmeninį akcentą ar jį pritaikyti prie bendros erdvės, kurioje baldas stovi, stiliaus. 

   

  Kodėl tai svarbu?

  Svetainės stalas ar miegamojo komoda, prie kurių pritvirtinta tinkama baldų furnitūra, ne tik pabrėžia ir paryškina estetinę baldo vertę, bet ir pagerina jo funkcionalumą bei ilgaamžiškumą. Todėl svarbu žinoti, kokio tipo baldinė furnitūra geriausiai tinka jūsų baldams, atsižvelgiant į jų paskirtį ir norimą dizainą. Dauguma mūsų nesusimąsto, kokią baldų furnitūrą turėtume naudoti. Yra labai daug baldų furnitūros rūšių, kurios gali suteikti jūsų baldams visiškai naują išvaizdą ir pojūtį. Jei perdažote namus arba perkate naujus baldus, prasminga rinktis baldų furnitūrą, kuri pagerina baldų dizainą ir padaro juos vizualiai patrauklesnius. Čia rasite informacijos ką reikia žinoti apie baldinę furnitūrą projektuojant naujus namus.

   

  Kokius baldų furnitūros tipus turėčiau naudoti?

  Rinkoje yra šimtai baldų furnitūros rūšių. Galite rinktis bet kurią, kuri jums patinka arba tinka jūsų baldams. Tačiau geriau rinktis tai, kas geriausiai tiktų jūsų baldams ar atitiktų jūsų norimo stiliaus įsivaizdavimą. Baldų furnitūros galite įsigyti internetu arba netoli jūsų esančioje vietinėje parduotuvėje. Pirmiausia identifikuokite savo baldus, o tada peržiūrėkite įvairių tipų baldų furnitūrą ir išsirinkite tą, kuri geriausiai atrodytų ant jūsų baldų. Štai keli dalykai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis baldų furnitūrą. Funkcionalumas - įsitikinkite, kad pasirinkta baldų furnitūra atitinka jūsų lūkesčius funkcionalumo atžvilgiu. Rodos paprasta: jūsų pasirinktos prieškambario komodos stalčių rankenėlės turėtų atidaryti stalčius, o svetainės spintelės rankenėlė turėtų atidaryti spintelę. Tačiau pati rankelė turėtų būti ne tik graži vizualiai, bet ir patogi suimti, nenusibraižant rankų ir pan. Turėtumėte rinktis jūsų skonį ir pageidavimus atitinkančią baldų furnitūrą. Išbandykite įvairias baldų furnitūros rūšis ir pasirinkite tas, kurios jums labiausiai patinka.

   

  Kokie yra skirtingi baldų furnitūros tipai?

  Baldų furnitūrą iš esmės galima suskirstyti į dvi kategorijas - tvirtinimo detales ir apdailos detales.
  Tvirtinimo detalės - tai įvairios veržlės, varžtai, lankstai ir vyriai, pakėlimo, nuleidimo ir kiti mechanizmai, kuriais sujungiamos atskiros baldų dalys, taip pat smulkios detalės, kurių dėka baldas atlieka tam tikras funkcijas (išsilanksto, atsidaro ir pan.). Taip pat ir tokios detalės kuriomis baldas pritvirtinamas prie sienos kad stabiliai stovėtų ir nenuvirstų. Daugiau apie tai kaip tvirtinami baldai prie sienos skaitykite čia.
  Apdailos detalės - tai įvairių tipų estetinės baldų detalės (rankenėlės, kabliukai, metaliniai įdėklai ir pan.), kurios suteikia baldui išorinį vaizdą ir kurios atlieka labiau stiliaus ir dizaino negu funkcionalumo funkciją.

   

  Populiariausia naudojama yra dekoratyvinė ir funkcinė baldų furnitūra:

  • Baldų rankenėlės, kurių stiliaus ir dizaino galimybės yra neribotos. Galite rinktis bet kokį jums patinkantį dizainą - nuo tradicinio masinės gamybos iki visiškai unikalaus, tik jums pagaminto. Baldų rankenėlės montuojamos ant baldų durelių, stalčių ir spintelių. Jų yra begalė įvairių dizainų ir stilių. Jos gali būti gaminamos iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, medžio, metalo ar plastiko.
  • Baldų kojelės ir ratukai. Jos gali būti standartinės, o gali būti išskirtinai baldui pritaikytos, kad išpildytų jūsų norimą papildomą baldo funkciją, pavyzdžiui, ant pastatomos sunkios medžio masyvo vaikų kambario komodos prisukus ratukus, ją galima nesunkiai perstumti į kitą kambario vietą.
  • Stalčių bėgeliai ir uždarymo ribotuvai montuojami stalčiaus viduje ir jų dėka stalčius gali laisvai būti ištraukiamas ir uždaromas. Stalčių užraktai ir įvairūs uždarymo ribotuvai neleidžia ištraukti stalčiaus iki galo arba uždarant juos pristabdo, kad stalčius ar durelės nesitrenktų į baldą. Šių dekoratyvinių stalčių užraktų ir uždarymo ribotuvų būna įvairių dizainų ir stilių.
  • Spintos ir spintelių durų vyriai skirti tam, kad prilaikytų duris ir dureles jas atidarant. Jie būna įvairių medžiagų ir dizaino. Galite rinktis bet kokį jums patinkantį dizainą arba rinktis tradicinį dizainą. Visgi dažniausiai jie skirti funcionalumui išpildyti ir yra nematomi, nes montuojami baldų viduje, tačiau kokybės prasme gali labai skirtis - nuo atidarymo kampo dydžio iki ilgaamžiškumo ir patvarumo suteikimo baldui.
  • Sulankstymo mechanizmai: spyruokliniai užraktai, įtempimo spyruoklės ir kt. Šie elementai montuojami ant baldų, pavyzdžiui, stalų ar kėdžių, kad būtų galima juos sulankstyti arba išskleisti. Daugiau apie sulankstomus baldus skaitykite čia.

  Tai tik kelios pagrindinės baldų furnitūros rūšys. Galima rinktis iš daugybės kitų baldų furnitūros rūšių, įvairių stilių, dizainų ir medžiagų. Viskas priklauso nuo jūsų norų, dizaino ir biudžeto. Geriausias ir paprasčiausias būdas rasti tai, ko Jums reikia – peržiūrėti galimybes internete arba apsilankyti artimiausioje prekybos vietoje bei tikslingai susirasti konkrečiam baldui tinkamas dalis ir toliau pritaikius tam tikras norimas charakteristikas ir baldų parametrus, įsigyti tai, kas padarys baldą funkcionalesnį, stilingesnį ir palengvins gyvenimą jums patiems. Taip pat renkantis baldinę furnitūrą vertėtų atsižvelgti į jūsų baldų stilių, kad pavyzdžiui turimos virtuvės vitrinos rankenėlės modernaus stiliaus keistai žiūrėtųsi su retro stiliaus rankenėlėmis. Daugiau apie tai kokie yra baldų stiliai skaitykite čia.