Prekių katalogas

Kokius lauko baldus rinktis ir kaip juos prižiūrėti?

 • Kokius lauko baldus rinktis ir kaip juos prižiūrėti?

  Besimėgaujant šiltuoju metų sezonu, neabejotinai poilsio neįsivaizduojame be patogių lauko baldų, kurie pagyvina kiemą ar terasą, suteikia komforto jausmą bei patogumą valgant lauke ar besimėgaujant puodeliu kavos šiltą rytą. Nepamirškite, jog tai – ne tik jauki poilsio oazė bet ir komfortabilumo jausmas, taigi, prieš renkantis lauko baldus, apsvarstykite, ar jie bus patogūs, ar derės prie Jūsų sodybos erdvių, kiek ir ar galėsite skirti laiko jų priežiūrai. 

  Mediniai lauko baldai

  Mediniai lauko baldai išlieka nuolat populiarūs, nes yra natūralūs, neutralūs sava stilistika, kartu – trokštant išskirtinumo, gali būti puošiami metaliniais puošybiniais elementais. Mediniai lauko baldai kartu yra stabilūs, malonūs naudojimui. Tiesa, nereikėtų pamiršti, jog jiems reikalinga nuolatinė priežiūra: kelis kartus per metus medinius baldus pravartu nuvalyti ir perlakuoti, ar padengti specialia, medžiui skirta alyva. Atminkite, jog žiemos sezono metu, medinius baldus geriau įnešti į pastato vidų, ar pastatyti bent jau terasoje su stogeliu. Neuzdenkite medinių lauko baldų plastiko plėvele – kiek atšilus, po plėvele ims kauptis kondensatas, taigi, baldai ims drėkti ir deformuotis. Įnešti į vidų baldus svarbu todėl, kad šitaip išvengsite jų įtrūkimų, praėjus žiemai, medis bus tokios pat malonios išvaizdos, kai ir praėjusią vasarą. Na ir, žinoma, jei norite ilgaamžių baldų, pirmiausia rinkitės juos iš lapuočių medienos, dar gamykloje padengtos drėgmei, purvui, medžio parazitams atsparia medžiaga. 

  Mediniai baldai žinomi kaip vieni patvariausių ir ilgaamžiškiausių baldų jei juos tinkamai prižiūrite ir atnaujinate, čia rasite patarimų kaip tinkamai, žingsnis po žingsnio, restauruoti medinius baldus.

  Kuo valyti?

  Mediniai baldai suteikia jaukumo, tačiau juos prižiūrėti gali būti sudėtinga. Jei medis nepažeistas, nepakeitęs spalvos ir netrūkęs, tuomet pakanka prieš sezoną baldus švariai nuplauti vandeniu su lašeliu indų ploviklio. Na o jeigu mediniai baldai po žiemos sezono turi natūralių nusidėvėjimų požymių, tuomet juos gali tekti atnaujinti iš pagrindų. Nušveitus seną lako sluoksnį ir padengus nauju, baldai atgims, įgaus norimą spalvą ir neatrodys nudėvėti ir pasenę. O jei baldas reikalauja ne tik nušveitimo ir padengimo nauju laku, bet ir dažymo, tuomet siūlome pirmiausia paskaityti šį tinklaraščio įrašą - Kas yra baldų dažymas ir kaip išvengti klaidų dažant baldus?

   

  Metaliniai lauko baldai

  Metaliniai lauko baldai, ko gero, antrasis pagal populiarumą, sodo baldų pasirinkimas. Dažniausiai tokie baldai pasižymi grakštumu, lengva konstrukcija, minkštomis atramomis nugarai ir sėdėjimui, tačiau itin išvaizdžiai  ir originaliai atrodančiomis metalinėmis detalėmis. Tokio tipo baldai yra atsparūs tiek cheminiam, tiek ir aplinkos poveikiui. Žinoma, jei baldai pagaminti su minkštomis dalimis nugarai ir sėdėjimui, kurias galima nuimti, tuomet baldus galite drąsiai palikti visam žiemos sezonui lauke. Jei metaliniai baldai grakštūs, lengvi ir tinka prie Jūsų sodybos ar namo interjero, tuomet jų pagalba, galite pagyvinti savo erdvę, praėjus vasaros sezonui, pastatydami juos svetainėje, virtuvėje.

  Kuo valyti?

  Metaliniai baldai nereikalauja daug priežiūros, juos paprasta valyti vandeniu. Norint papildomos apsaugos, galima prieš šiltąjį sezoną baldus padengti antikoroziniu skysčiu. Daugiau apie metalinius baldus, jų privalumus ir priežiūrą skaitykite čia.

   

  Plastikiniai lauko baldai

  Šio tipo baldai, galima  teigti, išgyveno savo populiarumo viršūnę prieš keletą metų, kai vos tik pasirodę rinkoje, tapo plačiai naudojami sodybose ar individualių namų valdose. Visgi, pastebima, jog jų populiarumas gerokai slūgsta. Jie ne tik nėra tvirti, greitai lūžta, tačiau kartu ir nėra atsparūs atmosferos poveikiams, ypatingai – šalčiui. Sušalę tokie baldai lengvai skyla, taigi, yra ne tik nepraktiški, bet ir pavojingi. Be to, svarbu atminti, kad plastiko danga, veikiama kaitrios saulės, yra linkusi savaime deformuotis, skleisti į aplinką toksinius garus, taigi, galvojantiems apie ekologijos ir natūralumo sąvokas, šio tipo baldai, ko gero, netaps lemiamu pasirinkimu. Kita vertus, šio tipo baldų pigumas, minimalios priežiūros reikalavimai, lengvas valymas lemia tai, kad jie vis dar plačiai naudojami pajūrio regionuose. Bet visgi, ko gero tik todėl, jog jais naudojamasi vieną sezoną.

  Kuo valyti?

  Plastikinius baldus prižiūrėti yra paprasta, dažniausiai, jei pati medžiaga nėra pakeitusi spalvos, užtenka vandens ir indų ploviklio.
  Jei lauko baldų plastikas yra patamsėjęs, galima poliravimui naudoti sausą maistinę sodą, po to gausiai nuskalaujant vandeniu. Soda kartais gali braižyti plastiko paviršių, tad nerekomenduojama naudoti šiurkščių kempinių ar šepečių, pakaks kokybiškos mikropluošto šluostės.
  Kita puiki priemonė - Bio akmuo, kuri atlieka ir valymo, ir poliravimo darbą. Nuskalaujame vandeniu ar nuvalome drėgna šluoste. Šios priemonės privalumas, kad paviršiaus nebraižo, tačiau reikia paieškoti, nes ne visuose prekybos centruose galima jos įsigyti.
  Valomasis pienelis, kaip ir bio akmuo, valo ir poliruoja nebraižydamas paviršiaus. Galima valyti kempinėle arba vos drėgna mikropluošto šluoste ir po to nuskalauti vandeniu.

   

  Taigi, renkantis tiek lauko tiek vidaus baldus, racionaliai įvertinkite jų reikalingumą, galimas skirti išlaidas, paklauskite savęs, ar turėsite laiko nuolatinei baldų priežiūrai. Atsakymas, tikėtina, bus akivaizdus ir aiškus.
  Na o jei lauko baldus jau turite o namų ar sodybos viduje dar trūksta kai kurių baldų ar tiesiog turimus norite pakeisti naujais, Balduperlai.lt asortimente rasite įvairiausių stilių baldų pasirinkimą: svetainės baldų, virtuvės baldų, miegamojo baldų, vaikų kambario baldų, prieškambario baldų