Prekių katalogas

Medienos tekstūrų grožis: kas tai yra ir kaip panaudoti savo namų dekore?

 • Medienos tekstūrų grožis: kas tai yra ir kaip panaudoti savo namų dekore?

  Medienos tekstūra yra nesenstantis ir elegantiškas bet kokio namų dekoro elementas. Ji sukuria patrauklią atmosferą ir gali suteikti kambariui šilumos pojūtį. Nesvarbu, ar tai būtų klasikinės medinės grindys svetainėje, ar kaimiški mediniai akcentai virtuvėje, medžio tekstūra gali būti naudojama kambario estetikai sustiprinti. 

   Nuo šviesių, erdvių tonų iki tamsesnių, dramatiškesnių atspalvių - medienos tekstūra gali suteikti įvairaus vizualinio patrauklumo bet kokiems namams. Ji ne tik suteikia kambariui klasikinio žavesio ir charakterio, bet ir turi keletą praktinių privalumų. Mediena gali būti naudojama sienų ir grindų trūkumams ar netobulumams paslėpti, taip pat gali būti patvarus ir ilgaamžis baldų ir kitų namų apyvokos daiktų paviršius. Dėl savo universalumo ir nesenstančios išvaizdos medienos tekstūra gali būti naudojama siekiant sukurti unikalią ir patrauklią estetiką bet kuriuose namuose.

   

  Kas yra medienos tekstūros?

  Paprastai tariant, medienos tekstūra - tai medienos raštas ir išvaizda. Ji įgauna skirtingas formas ir raštus, priklausomai nuo medienos rūšies, šiek tiek gali įtakoti paruošimo būdas, tačiau iš esmės, tai medžio prigimtinė savybės, dėl kuris medis atrodo natūraliai ir išskirtinai. Medienos tekstūrą taip pat galima dar labiau paryškinti ją dažant ar padengiant kitomis medžiagomis, tarkim laku ir pan. 

  Medienos tekstūros taip pat gali būti kuriamos dirbtinai maišant įvairias medžiagas, kad būtų sukurta tikroviška medžio tekstūra, pavyzdiui LMDP, MDF ar kitose medienos drožlių plokštėse. Tokios dirbtinai sukurtos medienos tekstūros dažnai naudojamos siekiant sukurti natūralią atmosferą ir šilumą namų interjeruose. Šis būdas dažnai yra pigesnis nei tikra mediena, jį lengviau prižiūrėti, be to, juo galima padengti bet kokį paviršių. Naudodami medžio tekstūras interjero dizaine, galite rinktis modernų, kaimišką arba abiejų šių stilių derinį. Pirmasis variantas - tai elegantiškas, šiuolaikiškas stilius, kuriame naudojamos švarios linijos ir neutralūs tonai. Antrasis variantas apima natūralesnę atmosferą su žemiškais tonais ir natūraliomis tekstūromis. Sumaišius abu stilius galima sukurti kasdieniškesnę ir jaukesnę išvaizdą. Svarbu atidžiai pasirinkti medienos tekstūrą ir rasti natūralią pusiausvyrą tarp įvairių kambaryje naudojamų medžiagų. Kaip derinti skirtingas medžio spalvas ir tekstūras rasite čia.

   

  Medienos tekstūrų įtraukimo į namų interjerą privalumai

  Mediena yra natūrali ir ekologiška medžiaga, todėl ji yra patraukli galimybė dekoruoti namus. Tai laikui nepavaldi medžiaga, kurią galima naudoti kuriant įvairius įvaizdžius. Nesvarbu, ar norite modernaus (daugiau apie modernų dizainą balduose skaitykite čia) ir minimalistinio (daugiau apie minimalistinius baldus skaitykite čia), ar elegantiško ir rafinuoto stiliaus, medieną galima naudoti įvairiais būdais, kad sukurtumėte norimą išvaizdą. Mediena taip pat suteikia patalpai šiltumo ir jaukumo, todėl ji yra puikus pasirinkimas bet kokio dydžio erdvėje. Tai ilgaamžė medžiaga, kuriai praradus gerą išvaizdą, galima atnaujinti, todėl tai puiki investicija į jūsų namus, kuri gali tarnauti daugelį metų. Daugiau apie tai kaip atnaujinti ir prižiūrėti medinius baldus, skaitykite čia.

  Norėdami atnaujinti savo interjerą medžio faktūra, bet siekiant pigesnės alternatyvos, galite rinktis dirbtinai pagamintą medieną primenančią sienų, grindų ir baldų apdailą. Jei turite tamsių ar išblukusių sienų ar grindų, galite lengvai jas paslėpti medieną primenančia apdaila. Taip pat galite naudoti medžio tekstūrą, kad paprastam baldui suteiktumėte stilingą ir elegantišką išvaizdą. Medienos tekstūra yra labai universali ir patvari medžiaga, ją galima naudoti įvairiais būdais, kad jūsų namai atrodytų stilingai ir prabangiai.

   

  Medienos tekstūrų pavyzdžiai namų interjeruose

  Namuose medžio tekstūras galite naudoti įvairiais būdais, pavyzdžiui, jos gali būti naudojamos balduose, sienų dekoruose, grindų dangose ir kt. Apžvelkime keletą medžio tekstūrų namų interjeruose pavyzdžių:

  • Baldai - mediniai baldai dažniausiai yra klasikinio (daugiau apie klasikinį baldų dizainą skaitykite čia) ir nesenstančio dizaino, jie gali puikiai papildyti bet kurį namų interjerą. Jų būna įvairių stilių ir dizainų, todėl galite pasirinkti tokį, kuris geriausiai tinka jūsų namų dizainui. Medinį raštą, nesvarbu ar natūralų, ar dirbtinį, galite rasti sofose, kėdėse, staluose, lentynose ir kt. Taip pat galite naudoti medžio tekstūras, kad seną baldą paverstumėte nauju ir stilingu. 
  • Sienų dekoras - tai puikus būdas suteikti sienoms charakterio. Pasirinkę tinkamą sienų dekorą, galite lengvai įkomponuoti medžio tekstūras. Yra daugybė dizainų, todėl galite pasirinkti tokį, kuris geriausiai atitiktų jūsų namų dizainą. Sienų dekoru galite suteikti tekstūros ir vizualinio įdomumo vienspalvei sienai arba juo galite uždengti sienos pažeidimus ar nusidėvėjimus. 
  • Grindims galite naudoti įvairių rūšių plyteles su medienos tekstūra, kad sukurtumėte modernią ir nesenstančią išvaizdą. Taip pat galite naudoti natūralias medines grindis, kad sukurtumėte labiau kaimišką išvaizdą. 

   

  Dirbtinės medienos tekstūros ant įvairių medžiagų dažnai būna pigesnės nei tikra mediena, be to, jomis galima sukurti pakankamai natūralią išvaizdą. Pasirinkimas labai priklauso ne tik nuo jūsų biudžeto, bet ir nuo bendro namų interjero ir stiliaus išpildymo. Jei dar nesate apsisprendę dėl namų interjero dizaino, skaitykite čia, galbūt tai pravers apsisprendžiant.
  Medienos tekstūra yra klasikinis ir labai universalus įvaizdis, kurį galima įtraukti į bet kokį dizainą. Mediena yra natūrali ir ekologiška medžiaga, kurią galima naudoti kuriant šiltą, jaukų ir kviečiantį dizainą. Didėjant ekologiškų ir tvarių medžiagų populiarumui, medžio tekstūra ir toliau bus populiari net tik dėl vizualaus grožio, bet ir dėl panaudojimo, atnaujinimo ir perdirbimo galimybių. Renkantis dirbtines medžiagas, tvarumo tendencijos neišlieka, tačiau medienos tekstūros grožis namų interjerą tikrai sušildys ir pagyvins. Daugiau apie tvarius namus ir baldus skaitykite čia.