Prekių katalogas

Kas yra baldų faneravimas?

 • Kas yra baldų faneravimas?

  Baldų faneravimas yra populiarus daugelio medinių baldų paviršių apdailos būdas. Fanera - tai plonas medienos sluoksnis, kurį galima nulupti nuo tam tikrų rūšių medžių. Jos storis paprastai būna mažesnis nei vienas milimetras ir ji nėra tokia tvirta kaip medžio masyvas. Tačiau, kai fanera uždedama ant kito paviršiaus, ji užtikrina didesnę to baldo apsaugą ir ilgaamžiškumą. Faneravimas - tai plonų medienos gabalėlių klijavimas ant kito paviršiaus, siekiant sukurti raštą ar dizainą. 

  Jos storis paprastai būna mažesnis nei vienas milimetras ir ji nėra tokia tvirta kaip medžio masyvas. Tačiau, kai fanera uždedama ant kito paviršiaus, ji užtikrina didesnę to baldo apsaugą ir ilgaamžiškumą. Faneravimas - tai plonų medienos gabalėlių klijavimas ant kito paviršiaus, siekiant sukurti raštą ar dizainą. Yra įvairių būdų, kaip fanerą klijuoti ant kito paviršiaus, įskaitant klijų naudojimą tiesiai ant paviršiaus ir dvipusės juostos ar spaustukų naudojimą, kad fanera laikytųsi, kol klijai džiūsta. Priklausomai nuo to, kokios rūšies medienos baldai yra faneruojami ir kokio galutinio rezultato yra tikimasi, pasirenkamas tinkamas faneros padengimo būdas.

   

  Faneravimo būdai

  Egzistuoja keletas skirtingų faneravimo būdų ir tipų, kai kurie iš labiausiai paplitusių faneravimo būdų yra šie: 

  - Faneros lapo presavimas karštu vašku ar klijais, kai didelė baldo dalis padengiama iš karto. Tuomet siūlės yra tolygiai nušlifuojamos ir baldo paviršius įgauna naujas spalvus ir raštus.

  - Baldų kraštų faneravimas, kai baldų dalių ir kraštų sujungimai apdailinami lanksčiomis faneros juostelėmis. Juostinė fanera dažnai naudojama lenktiems paviršiams ir gali būti įvairių raštų, kad suteiktų išskirtinį patrauklumą. 

   

  Kodėl faneravimas yra populiarus?

  Faneravimas populiarus dėl daugelio priežasčių, įskaitant ilgaamžiškumą ir ekonomiškumą. Fanera yra plona, tačiau pakankamai tvirta, kad ją būtų galima naudoti baldų paviršiams. Tam tikrų medinių paviršių faneravimo trūkumas yra tas, kad medieną galima lengvai subraižyti arba pažeisti. Faneravimas yra populiarus apdailos būdas tose vietose, kur baldai yra nuolat naudojami, pavyzdžiui, virtuvės balduose ar svetainės balduose. Faneravimas gali būti taikomas įvairių rūšių medienai, įskaitant ąžuolą, raudonmedį, klevą ir graikinį riešutą. Tai prieinamesnė alternatyva kitoms apdailos rūšims, nes nereikia naudoti brangių medienos rūšių. Faneravimas leidžia kurti unikalius baldų dizainus, kuriuos kitaip būtų sunku pasiekti.