Prekių katalogas

Kaip sukurti subalansuotą svetainės erdvę pagal Feng Shui?

  • Kaip sukurti subalansuotą svetainės erdvę pagal Feng Shui?

    Šiame vadove žingsnis po žingsnio paaiškinsime, kaip sukurti Feng shui įkvėptą svetainės erdvę, kuri ne tik gražiai atrodytų, bet ir skatintų pusiausvyros, ramybės ir gausos pojūtį. Naudodamiesi tinkamais patarimais ir gudrybėmis, savo svetainę galite paversti ramybės ir klestėjimo oaze. 

    Feng shui - tai senovės kinų gyvenimo menas, kuris pabrėžia žmogaus ir jo fizinės aplinkos harmoniją. Jis grindžiamas idėja, kad žmogaus gyvenamoji erdvė turėtų būti estetiška, patogi ir subalansuota fizinės sveikatos ir sėkmės skatinimui. Sukurti subalansuotą svetainės erdvę pagal Feng shui nėra taip sudėtinga, kaip gali atrodyti. 

     

    Kas yra Feng shui?

    Žodis “Feng shui” verčiamas kaip "vėjas-vanduo". Žodžio dalis "vėjas" reiškia "energiją" ir "vibraciją", o dalis "vanduo" - "likvidumą" ir "tekėjimą". Sakoma, kad subalansuota svetainės erdvė atitinka Feng shui principus ir pritraukia gausą, gerą sveikatą, teigiamą energiją ir sėkmę. Feng shui taikomas ne tik namų dekorui ir interjero dizainui, bet ir verslo erdvėms, sodams ir lauko teritorijoms. Pagrindiniai Feng shui principai taikomi visose šiose ir kitose srityse. Tad jei planuojate įrenginėti savo miegamąjį remiantis Feng Shui principais, skaitykite čia. O čia rasite patarimų kaip remiantis Feng Shui principais organizuoti virtuvės erdvę.

     

    Penkių elementų supratimas

    Penki elementai yra Žemė, Vanduo, Ugnis, Medis ir Metalas. Šie elementai atspindi įvairius mūsų gyvenimo elementus - sveikatą, santykius ir turtą. Elementų žinojimas gali padėti suprasti pagrindinį energijos srautą jūsų svetainės erdvėje. Kiekvienas elementas siejamas su spalva, forma ir kryptimi:

    • Žemės elementas siejamas su geltona spalva, kvadrato forma, šiaurės rytų kryptimi. 
    • Vandens elementas siejamas su mėlyna spalva, apvalia forma, pietryčių kryptimi. 
    • Ugnies elementas siejamas su raudona spalva, trikampio forma, pietvakarių kryptimi. 
    • Medienos elementas siejamas su žalia spalva, deimanto forma, šiaurės vakarų kryptimi. 
    • Metalo elementas siejamas su sidabrine spalva, kvadrato forma, rytų kryptimi.

     

    Bagua žemėlapis

    Bagua - tai tinklelio pavidalo diagrama, kuri naudojama jūsų gyvenamosios erdvės elementams analizuoti. Ji taip pat vadinama Feng shui "aštuoniais namais". Bagua padeda nustatyti tam tikroje patalpoje gyvenančių žmonių sveikatos, turto aspektus ir tarpasmeninius santykius. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai kreidelėmis arba žymekliais pažymėti įvairias savo kambario vietas. Aštuonios bagua sritys yra šios: valdytojas, sveikata, turtas, santykiai, naudingi žmonės, naudingi daiktai, vaikai ir naudinga aplinka. Bagua diagrama bus padalinta į dvi dalis. Viena pusė atspindės jūsų "Aš" elementus, o kita - jūsų "Santykių" elementus. Savasties elementai visada dedami į viršutinę kairę diagramos pusę, o jūsų santykių elementai - į apatinę kairę diagramos pusę. Daugiau apie tai kaip naudoti Bagua žemėlapį, galite paskaityti čia.

     

    Yin ir Yang pusiausvyra

    Yin ir Yang pusiausvyra yra labai svarbi taikiai ir ramiai gyvenamajai aplinkai. Yin ir Yang simbolizuoja gyvenimo duotybes, tokias kaip šviesa ir tamsa, šaltis ir karštis, vyras ir moteris ir t. t. Nors absoliučiai tobulos Yin ir Yang pusiausvyros pasiekti neįmanoma, galite siekti "santykinai" subalansuotos gyvenamosios erdvės. Tai galite padaryti svetainės erdvėje vienodai išdėstydami Yin ir Yang elementus arba sukurti Yin ir Yang elementų derinį. (Čia rasite tinklaraščio įrašą, kuriame išsamiai paaiškiname apie In ir Jang balansą namuose.) Štai keli būdai, kaip svetainėje pasiekti Yin ir Yang santykinę pusiausvyrą:

    • Vienodai išdėstykite Yin ir Yang elementus.
      Svetainėje išdėstę simetriškus Yin ir Yang elementus, sukursite subalansuotą Yin ir Yang energijos kiekį. Pavyzdžiui, jei vienoje kambario pusėje turite medžio paveikslą, o kitoje pusėje - kitą medžio paveikslą, svetainės erdvėje įvesite Yin ir Yang pusiausvyrą. 
    • Pastatykite Yin ir Yang elementą, kuris yra Yin ir Yang derinys.
      Pavyzdžiui, jei turite medžio paveikslą, o fone - besileidžiančią saulę, į svetainės erdvę įnešite tobulą Yin ir Yang energijos kiekį.

     

    Tinkamų spalvų pasirinkimas

    Spalvos atlieka labai svarbų vaidmenį siekiant svetainės erdvėje sukurti pusiausvyrą ir harmoniją. Tinkama spalva ne tik pagerins jūsų svetainės estetiką, bet ir sukurs teigiamą energiją. Sienų, svetainės baldų ir kitų elementų spalva sustiprins arba sumažins energijos srautą toje patalpoje. Kad svetainės erdvėje būtų sukurta pusiausvyra ir harmonija, supraskime, ką rytų filosofijoje reiškia kiekviena spalva:

    • Raudona - tai ugnies spalva, kuri reiškia energiją, aistrą ir galią. 
    • Oranžinė - tai saulės energijos spalva, kuri reiškia gyvybingumą, šilumą ir entuziazmą. 
    • Geltona - saulės energijos spalva, kuri reiškia optimizmą, laimę ir pasitikėjimą savimi. 
    • Mėlyna - tai vandens spalva, kuri simbolizuoja taiką, ramybę ir aiškumą. 
    • Žalia yra medžio spalva, kuri simbolizuoja augimą, sveikatą ir stabilumą. 
    • Violetinė - tai metalo spalva, kuri simbolizuoja valdžią, jėgą ir kilnumą.

     

    Baldų išdėstymas

    Žinodami ir suprasdami savo svetainės erdvės elementus, galėsite tinkamai išdėstyti baldus. Ugnies elemento baldus (pvz., stalą, sofą) statykite netoli pietryčių krypties. Vandens elemento baldus (pvz., akvariumą, stalą) statykite netoli pietvakarių krypties. Nors nebūtina tiksliai laikytis šių taisyklių, tačiau kuriant svetainės erdvę pravartu turėti omenyje pagrindinius principus. Kaip išdėstyti baldus vadovaujantis Fengšui pagrindų principais skaitykite čia

     

    Gamtos elementų įtraukimas

    Natūralūs elementai, tokie kaip gėlės, augalai ir vanduo, puikiai tinka ramiai ir harmoningai aplinkai sukurti. Šiuos elementus galite naudoti tiek patalpose, tiek lauke. Natūralių elementų įtraukimas į svetainę yra puikus būdas sustiprinti teigiamą energiją savo gyvenamojoje erdvėje, nes nėra geresnio būdo teigiamai energijai įnešti, kaip įnešti gamtą į patalpas. 

     

    Svetainės erdvės dekoravimas menu

    Menas yra dar vienas svarbus Feng shui elementas. Menas neapsiriboja tik paveikslais ir skulptūromis. Meno kūriniu galima laikyti bet kokį kūrybinį elementą, pavyzdžiui, įvairių stilių baldus, užuolaidas, sienų apmušalus ir kilimus. Tai puikus būdas į svetainės erdvę įtraukti spalvas, formas ir elementus. Jei norite “pagyvinti” svetainės kambarį dekoracijomis, geriausia rinktis akiai malonius kūrinius. Rinkitės tai, kas jums patinka, jei tik tai verčia jus jaustis gerai. Kambarys turėtų būti estetiškas ir patogus. Jame turėtų derėti elementai, spalvos ir formos, kad sukurtų visapusišką vizualinį įspūdį.

     

    Sėkmės simboliai

    Tam tikri daiktai laikomi laimingais ir naudingais tame kambaryje gyvenančių žmonių sveikatai. Šie daiktai dedami tam tikrose bagua diagramos vietose, kad atneštų sėkmę, sveikatą ir klestėjimą kambaryje. Pavyzdžiui, į bagua diagramos sritį "Sveikata" galite padėti mėlyną kristalą, kuris stiprina fizinę būklę, o į bagua diagramos sritį "Turtas" galima įdėti dubenį su monetomis arba raudonus obuolius, kad jie atneštų gerovę. Budos paveikslą galima padėti bagua diagramos srityje “Naudingi žmonės”, kad į jūsų gyvenimą ateitų daugiau teigiamų ir gerą linkinčių žmonių.