Prekių katalogas

Fengšui virtuvės dizaino ir organizavimo patarimai

 • Fengšui virtuvės dizaino ir organizavimo patarimai

  Fengšui tiki, kad namai yra mūsų kūno tęsinys. Jei sergame, tai jaučiame savo namuose. Jei esame laimingi, laimę spinduliuojame savo namuose. Jei esame įsitempę, taip pat jaučiamės ir namuose. Tad kodėl nenorėtumėte užtikrinti, kad jūsų virtuvė atspindėtų tai, kaip jaučiatės viduje? Nesvarbu, ar ieškote šiek tiek fengšui įkvėpimo, ar tiesiog praktinių patarimų, kaip sukurti funkcionalią ir estetišką erdvę, štai keletas virtuvės dizaino idėjų, kurios garantuotai padės pasiekti ir viena, ir kita. 

   

  Išrinkite tinkamą vietą

  Fengšui teigia, kad geriausia vieta virtuvei yra pietrytiniame namo kampe. Taip yra todėl, kad ji laikoma palankiausia kryptimi:

  1. Tai ugnies kryptis, kuri siejama su šiluma ir gyvybine energija. 
  2. Tai kryptis, priešinga šiaurės vėjui, kuris siejamas su šalčiu ir mirtimi. 
  3. Tai kryptis, kuria kiekvieną rytą kyla saulė, o tai siejama su šviesa ir augimu. 
  4. Tai kryptis, iš kurios žemė gauna daugiausiai saulės šviesos, o tai siejama su gausa. 
  5. Tai kryptis, į kurią per pilnatį juda mėnulis, o tai siejama su vaisingumu ir klestėjimu.

   

  Dar viena priežastis, kodėl pietryčių kampas yra geriausia vieta virtuvei, yra ta, kad tai mažiausiai triukšminga kryptis. Triukšmas sklinda aplink kampus ir sienomis. Kai gaminate maistą, norite, kad patalpoje būtų kuo mažiau triukšmo. 

   

  Pradėkite nuo valymo ir tvarkos

  Fengšui teigia, kad švari erdvė namuose sukuria teigiamą energiją. Jei norite, kad jūsų namai taip ir jaustųsi, pradėkite nuo virtuvės valymo. "Švara yra šalia dieviškumo", - teigia fengšui. Tad kodėl nepradėjus nuo jos? Švari virtuvė leis jums susitelkti į tai, kas svarbiausia - namų dekoravimą.

  Prieš pradėdami inventorizuokite viską, kas yra virtuvėje. Apsižvalgykite ir pažiūrėkite, kur yra daiktai. Ar spintelės pilnos indų? Ar visur yra netvarkos? Ar turite pakankamai vietos daiktams laikyti? Atkreipkite dėmesį į tai, kur kas šiuo metu sudėta. Tada sutvarkykite spinteles ir stalčius taip, kad indai būtų lengvai pasiekiami, tačiau nepastebimi, kai jų nenaudojate. Smulkiems prietaisams ir įtaisams laikyti naudokite krepšelius ir talpyklas. Peilius laikykite pagaląstus ir saugiai.

  Dabar pagalvokite, kaip naudojate virtuvę. Ką gaminate? Kaip dažnai čia valgote maistą? Kur dedate maisto likučius? Pagalvokite, kaip naudojate stalviršius ir stalą. Ar dažnai sulaukiate svečių? O gal tai tik šeimos nariams skirta erdvė?

  Apžvelgę savo dabartinę tvarką, nuspręskite, ką norėtumėte keisti. Galbūt norėtumėte pridėti šiek tiek papildomų spintelių. Galbūt norėtumėte pakeisti pasenusius prietaisus. Kad ir ką pasirinktumėte, nepamirškite atsižvelgti į savo poreikius. 

   

  Naudokite natūralias medžiagas

  Natūralios medžiagos balduose, tokios kaip medžio masyvas, akmuo, bambukas ir marmuras, turi teigiamą energiją. Šios medžiagos siejamos su tvirtumu, stabilumu, ilgaamžiškumu ir turtu. Pavyzdžiui, mediena siejama su ilgaamžiškumu, nes yra stipri ir atspari. Akmuo asocijuojasi su turtu, nes yra patvarus ir ilgaamžis. Bambukas siejamas su gerove, nes greitai ir lengvai auga. Marmuras asocijuojasi su gera sveikata, nes padeda išvalyti organizmą.

  Šias natūralias medžiagas galite įtraukti į savo virtuvės interjerą naudodami jas grindims, spintelėms, stalviršiams ir aksesuarams. 

   

  Nelaikykite sulūžusių daiktų

  Fengšui teigia, kad jei jūsų namuose kas nors sulūžta, tai gali sukelti finansinių nuostolių ir ligų. Jei virtuvėje pastebėjote ką nors ne vietoje, pavyzdžiui, nudilusį peilį arba netinkamai veikiančią indaplovę, nedelsdami pakeiskite šiuos daiktus. Tai padės pritraukti sėkmę į jūsų gyvenimą.

  Virtuvės daiktai turėtų būti tvarkingi, kad skatintų gerovę ir laimę. Gerai prižiūrima virtuvė užtikrina, kad gamindami maistą būsite saugūs. Peilius laikykite švarius ir reguliariai juos galąskite. 

   

  Įsitikinkite, kad viryklė veikia

  Viryklė reiškia turto energiją, todėl ją visuomet reikia prižiūrėti ir palaikyti švarią. 

   

  Ant sienos pakabinkite maisto įkvėptą meną

  Fengšui - tai daiktų, spalvų ir raštų išdėstymo tam tikrais būdais praktika, kuria siekiama pusiausvyros ir harmonijos erdvėje. Fengšui virtuvė sukurta taip, kad skatintų teigiamą energijos srautą visuose namuose. Ant sienų pakabinti meno kūriniai suteikia grožio ir charakterio, be to, tai yra elementas, skatinantis bendravimą ir ryšį, leidžiantis dalytis istorijomis apie save ir savo šeimą bei su šeimos nariais.

   

  Ant stalviršio laikykite dubenį su citrusiniais vaisiais

  Pats vaisių dubuo reiškia gausą, o citrusiniais vaisiai, ypač apelsinai dubenyje reiškia sėkmę, teikia gerovę ir laimę namams. 

   

  Kriauklės ir viryklės kontaktas

  Viena priešais kitą stovinti kriauklė ir viryklė kelia konfliktus santykiuose. Šiuo du elementas reikėtų dėti vieną šalia kito, tačiau jokiais būdais ne vieną priešais kitą. Jeigu kitos galimybės nėra, tuomet virtuvės baldų salelė arba nedidelis žalias kilimas neleis šiems dviem elementams ir jų energijoms susiliesti.

   

  Venkite tuščios erdvės virš spintelių

  Tuščia erdvė virš virtuvės spintelių sukuria negatyvumo jausmą. Jei norite jo išvengti, užpildykite erdvę augalais arba dekoratyviniais daiktais. Taip užtikrinsite, kad namuose jaustumėtės švarūs ir pozityvūs.

   

  Rinkitės permatomas stiklines spintelių duris

  Fengšui teigia, kad skaidrios stiklinės spintelių durelės sukurs jūsų namuose ramybės ir harmonijos pojūtį. Skaidrus stiklas leidžia lengvai matyti, kas yra viduje, todėl lengviau rasite tai, ko ieškote. Švarus interjeras padės susitelkti į daiktų tvarkymą, o ne raustis stalčiuose ir spintelėse.

   

  Sukurkite Zen sodą

  Zen sodas - tai vieta, kurioje galite atsipalaiduoti ir netrukdomi mėgautis gamta. Tokio tipo sodai dažnai būna lauke, tačiau yra daugybė būdų, kaip tokį sodą perkelti į patalpas. Galite naudoti didelį vazoną, kuris atlieka kavos staliuko funkciją. Arba galite apsvarstyti galimybę virtuvės salos centre pastatyti nedidelį fontaną. Bet kuris iš šių variantų leistų pasinaudoti raminamuoju vandens poveikiu ir tuo pat metu turėti gražų centrinį tašką.

   

  Augalai ant virtuvės spintelių

  Augalai tarnauja keliems tikslams: Pirma, jie skleidžia malonų kvapą. Antra, jie sugeria neigiamą energiją. Trečia, jie veikia kaip vizualinis barjeras, blokuojantis triukšmą ir trukdžius. Galiausiai, augalai puikiai atrodo ir suteikia erdvei spalvų bei gyvybės.

   

  Įrenkite energiją taupantį apšvietimą

  Energiją taupantis apšvietimas naudoja mažiau elektros energijos nei tradicinės lemputės, o tai reiškia, kad neišleisite tiek daug už elektros energiją. Tinkami šviestuvai gali net pagerinti jūsų nuotaiką. Pavyzdžiui, švelnios kaitrinės lemputės paprastai sukuria šiltesnes spalvas, todėl žmonės tampa laimingesni. Kita vertus, aštrios liuminescencinės lemputės dažniausiai sukuria šaltesnes spalvas, todėl žmonės tampa irzlūs.

   

  Sukurti Fenšui virtuvę nėra lengva, tačiau jei laikysitės šių patarimų, galėsite savo virtuvę paversti ramybės oaze. Virtuvę visuomet laikykite švarią ir tvarkingą. Vietoj plastiko ir metalo naudokite natūralias medžiagas, pavyzdžiui, medį, akmenį, bambuką ir marmurą. Papuoškite erdvę augalais ir žvakėmis, venkite tuščių erdvių ir nenaudokite sugedusių ar sulūžusių įrankių ir prietaisų, kad fengšui virtuvė būtų subalansuota.

  Daugiau Fengšui praktikų namų ervėms rasite šiuose straipnsiuose:  Fengšui pagrindai: Baldų išdėstymo principai., Vadovas, kaip sukurti Fengšui (Feng Shui) miegamajame., Kaip sukurti subalansuotą svetainės erdvę pagal Fengšui?