Prekių katalogas

Kaip naudoti Bagua žemėlapį fenšui dizaine

 • Kaip naudoti Bagua žemėlapį fenšui dizaine

  Bagua žemėlapis yra esminis fengšui dizaino įrankis, kuris naudojamas įvairaus dydžio erdvėms sukurti - nuo nedidelio biuro stalo iki visos namų erdvės! Nesvarbu, ar tik domitės fengšui dizaino subtilybėmis, ar esate dizaino profesionalas, šį žemėlapį naudosite viskam. Pažvelkime į šį žemėlapį iš arčiau ir pamėginkime suprasti informaciją, kurią jis saugo. 

  Kas yra Bagua žemėlapis?

  Bagua žemėlapis - tai įrankis, naudojamas įvertinti, kaip jūsų erdvėse veikia Či, In ir Jang jėgos bei Penki elementai. Žemėlapis leidžia tiksliai nustatyti, kuriose vietose reikėtų atlikti pakeitimus, kad užtikrintumėte gerą Či tėkmę, daugiau apie tai kas yra Či Fengšui praktikoje, skaitykite čia. Tuomet energijos disbalansui ištaisyti naudojamos kitos papildomos priemonės. Kiekviena žemėlapio dalis turi savo unikalių savybių, tad reikia atkreipti į dėmesį į kiekvieną jų!

   

   

  Ką vaizduoja Bagua žemėlapis?

  Yra dvi Bagua žemėlapio versijos, kurios nors gali atrodyti skirtingai, tačiau abiejuose jų pateikiama ta pati svarbi informacija!

  Panagrinėkime, iš ko susideda ir kaip atrodo tradicinis Bagua žemėlapis:

   

  • Kiekvienas iš 8 skirtingų pyrago (Gua) gabalėlių turi pavadinimą ir reiškia skirtingą savybę arba "gyvenimo situaciją".

  • Iš karto aplink Tai Ji yra 8 linijų grupės, vadinamos trigramomis. Kiekviena trigrama yra skirtingas ištisinių ir laužytų linijų derinys. Vientisos linijos simbolizuoja Jan (vyriškąją) Či o laužytos - In (moteriškąją) Či jėgą.

  • Su Gua taip pat yra susiję "skraidančių žvaigždžių skaičiai" arba "stebuklingi skaičiai". Jie lemia, ar Či turėtų būti labiau In, ar Jan, kad tam tikroje erdvėje susidarytų palanki atmosfera.

  • Kiekviena Gua turi kompaso kryptį. Pietų kryptis yra viršuje, o šiaurės - apačioje. Tradicinėje kinų kultūroje pietūs simbolizuoja dangų, o šiaurė - žemiškąjį gyvenimą.

  • Kiekviena Gua taip pat siejama su elementu, kūno dalimi (-imis), asmeniu (-imis), spalva (-omis) ir gamtos aspektu.

  • Tai Ji (In Jan) simbolis yra centre. Jis simbolizuoja visų Gua pusiausvyrą ir harmoniją. Jis taip pat simbolizuoja asmeninę sveikatą ir gerovę bei primena, kad erdvės centre reikia laikyti savo svarbiausius poreikius.

   

  Tradicinis aštuonkampio formos žemėlapis buvo pakeistas į kvadratą. Visa informacija išlieka ta pati, tačiau jį daug lengviau skaityti, kai jis naudojamas su šiuolaikiniais grindų planais! Kad ir kokia būtų forma, kiekvienas iš 9 skirtingų skyrių (Tai Ji yra vienas iš jų) reikalauja vienodo dėmesio.

   

   

  Patarimai, kaip taikyti Bagua žemėlapį:

   

  1. Pirmiausia, reikia turėti pagal mastelį nubraižytą erdvės, kurią norite apstatyti, grindų plano kopiją. 

  2. Ant grindų plano nubraižykite Bagua žemėlapį. 

  3. Uždėkite žemėlapį ant grindų plano. Įėjimo durys yra pagrindinis centrinis taškas. Bagua žemėlapio apačią turite sulygiuoti pagal tą pačią ašį, kaip ir lauko durys. Teisingai nubraižę Bagua žemėlapį virš grindų plano, galėsite lengvai nustatyti, kur yra Gua. 

  4. Nustatykite, kur energijos srautas yra užsistovėjęs, ir ištaisykite tai naudodami su Bagua žemėlapyje pavaizduotomis savybėmis susijusius fengšui gydymo būdus. 

  5. Bagua žemėlapio sluoksniavimas:

  Jei projektuojate namą, kuriame yra daugiau nei vienas aukštas, turėsite sluoksniuoti Bagua žemėlapius. Visada pirmiausia projektuokite pagrindinį aukštą, o tada pereikite prie viršutinių aukštų. 

  Jei taikysite fengšui daugiau nei viename konkretaus nekilnojamojo turto objekto kambaryje, padidinsite optimizuotą energijos srautą. 

  Kai visi Bagua žemėlapio rodmenys baigti, kiekviename aukšte atlikite korekcijas atskirai, kaip ir pagrindiniame.

   

  Sluoksniuoti rodmenys taip pat padeda individualiai sustiprinti konkrečią Gua kiekvienoje namo vietoje. Pavyzdžiui, jei jūsų poreikis ir noras yra sustiprinti savo sveikatą, galite taikyti Bagua žemėlapį visam aukštui, o tada kiekvienam kambariui. Sveikatos Gua yra susijusi su rytų kryptimi, o jos atributai yra žalia spalva ir medžio elementas. Galite toje kambario pusėje pridėti gyvų augalų, kad suaktyvintumėte medžio energiją. Tai veiksmingas būdas sustiprinti Gua visuose namuose.

   

   

  Patarimai, kaip sukurti subalansuotą erdvę

  Naudodamiesi fengšui baldų išdėstymo principais (apie juos plačiau skaitykite čia) galite pagerinti energijos srautą erdvėse ir žmonių bendravimo bei naudojimosi jomis būdą. 

   

  Užgriozdinta centrinė erdvė: Saugokite ją nuo netvarkos! Kadangi ji simbolizuoja asmeninę sveikatą, išlaikydami ją švarią ir neapkrautą, sudarysite sąlygas laisvai tekėti Či energijai. Čia ypač naudingos šiltos geltonos spalvos. Ši spalva simbolizuoja saulę ir jos gyvybę palaikančią jėgą. Gali būti sunku patalpinti visus reikalingus daiktus ir baldus kambario centre, o sunkūs, įspūdingi baldai tokie kaip didelė spinta ar svetainės sekcija,  gali blokuoti Ch'i, todėl geltoną spalvą galite panaudoti kilimui kambario viduryje.

   

  Jei jūsų vonios kambarys ilsisi šlovės ir reputacijos Gua, galite pastebėti, kad susijęs elementas yra ugnis. Dėl akivaizdžių priežasčių vonios kambariai paprastai siejami su vandens elementu. Jei erdvei reikia sustiprinti energiją, tai lengva ištaisyti. Įdėkite keletą raudonų žvakių (kad vienu šūviu nušautumėte du zuikius!). Jei tai neatitinka dizaino stiliaus, galite atsisakyti ugnies elemento ir pridėti raudonų rankšluosčių ir kilimų. Galbūt net norėsite pridėti pintų krepšių ir augalų, kad neutralizuotumėte stiprų vandens elementą.

   

  Nepamirškite, kad fengšui yra sudėtingas, todėl ši praktika susijusi ne tik su baldų išdėstymu ar laimės amuletų pridėjimu, bet ir su santykiais su jums artimais žmonėmis bei gyvenančiais kartu šeimos nariais.
  Daugiau kaip susikurti įvairias erdves pagal Fengšui skaitykite toliau išvardintuose straipsniuose:

  Vadovas, kaip sukurti Fengšui (Feng Shui) miegamajame;

  Feng Shui virtuvės dizaino ir organizavimo patarimai;

  Kaip sukurti subalansuotą svetainės erdvę pagal Feng Shui;

   

  Versta iš anglų k.: https://www.qcdesignschool.com/2018/02/use-bagua-map-feng-shui-design/