Prekių katalogas

Kas yra Či Fengšui praktikoje?

  • Kas yra Či Fengšui praktikoje?

    Fengšui - tai senovės kinų praktika, kuria siekiama subalansuoti energijos, arba Či, pusiausvyrą erdvėje, kad būtų skatinama harmonija ir sėkmė. 

    Nors Vakarų visuomenėje terminas Či paprastai vartojamas fengšui energijai apibūdinti, daugelis žmonių nevisiškai supranta jo prasmę ir reikšmę. Šiame straipsnyje nagrinėsime fengšui Či kilmę ir reikšmę bei pateiksime patarimų, kaip pagerinti Či jūsų namuose.

     

    Či kilmė fengšui

    Či sąvoka jau tūkstančius metų yra kinų kultūros dalis ir naudojama įvairiose praktikose, įskaitant fengšui. Terminas "fengšui" pažodžiui reiškia "vėjas ir vanduo" ir reiškia idėją, kad energijos, arba Či, tėkmei erdvėje gali turėti įtakos daiktų išdėstymas ir aplinkos sutvarkymas.

    Fengšui raida siekia senovės Kinijos Džou dinastijos laikus, kai jis buvo naudojamas kaip spėjimo metodas siekiant nustatyti geriausią kapų ir kapaviečių vietą. Laikui bėgant ši praktika išsivystė ir apėmė namų ir kitų statinių išdėstymą, siekiant sukurti harmoningą ir subalansuotą aplinką.

    Fengšui remiasi tikėjimu, kad viskas visatoje yra tarpusavyje susiję ir kad erdvėje esanti Či gali turėti tiesioginės įtakos ten gyvenančių žmonių gerovei. Šis ryšys su gamtos pasauliu ir pusiausvyros idėja yra svarbiausi fengšui praktikos elementai, kurie kinų kultūroje perduodami iš kartos į kartą.

     

    Či supratimas fengšui

    Fengšui sąvoka Či reiškia energijos srautą, kuris persmelkia erdvę. Fengšui tikslas - subalansuoti šią energiją ir sukurti harmoningą aplinką, kurioje žmonės galėtų klestėti.

    Teigiama Či, arba gera energija, pasižymi ramybės, laimės ir sėkmės pojūčiais. Kita vertus, neigiama Či, arba bloga energija, siejama su neigiamais jausmais, stresu ir ligomis. Gera Či laikoma būtina gerai sveikatai, laimei ir klestėjimui, o neigiama Či gali turėti žalingą poveikį šioms gyvenimo sritims.

    Vienas iš pagrindinių fengšui principų yra pusiausvyros idėja. Tai reiškia, kad reikia sukurti erdvę, kuri derėtų su gamtos pasauliu ir joje tekančia energija. Subalansuotoje erdvėje laisvai tekės teigiama energija, o neigiama energija bus sumažinta arba pašalinta.

     

    Kaip pagerinti Či savo namuose

    Yra daug įvairių būdų, kaip pagerinti Či savo namuose, o fengšui principų įtraukimas į kasdienį gyvenimą gali turėti didelę įtaką jūsų savijautai. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums pradėti:

    • Sukurkite teigiamą Či: Norėdami sukurti teigiamą Či savo namuose, pirmiausia reikėtų pradėti nuo to, kad išvalyti ir pašalinti visus nebereikalingus daiktus. Taip pat galima naudoti fengšui simbolius ir daiktus, pavyzdžiui, kristalus, augalus ir vandens elementus, kad sustiprintumėte teigiamą energiją erdvėje. 
    • Pašalinkite neigiamą Či: Neigiamą Či sumažinsite, kai pašalinsite viską, kas sulūžę ar sugadinta, taip pat viską, kas susiję su neigiamais prisiminimais ar emocijomis. Neigiamos Či panaikinimui galima naudoti fengšui priemones, pavyzdžiui, veidrodžius, kad nukreiptumėte neigiamą energiją ir skatintumėte pusiausvyros pojūtį. 
    • Stiprinkite Či naudodami fengšui simbolius ir daiktus: Yra daugybė fengšui simbolių ir daiktų, kurie gali padėti sustiprinti teigiamą energiją erdvėje. Pavyzdžiui, kristalai gali padėti išvalyti kambario energiją, o augalai gali suteikti erdvei gyvybės ir gyvybingumo. Vandens elementai, pavyzdžiui, fontanai ar akvariumai, skatina teigiamos energijos srautą namuose. 
    • Atkreipkite dėmesį į savo namų išplanavimą: Namų išplanavimas gali turėti didelę įtaką energijos srautui, arba Či. Pavyzdžiui, netvarkinga ar blogai sutvarkyta erdvė gali sukurti neigiamą energiją, o gerai sutvarkyta erdvė gali skatinti teigiamą energiją. Norėdami nustatyti geriausią baldų, durų ir langų išdėstymą, galite pasinaudoti fengšui principais, kad namuose vyktų harmoningas energijos srautas. Daugiau apie Fengšui pagrindus ir baldų išdėstymo principus skaitykite čia.
    • Sutelkite dėmesį į priekines duris: Priekinės durys fengšui dažnai vadinamos "Či burna", nes jos yra pagrindinis energijos įėjimas į namus. Teigiamą energiją namuose galite sustiprinti palaikydami švarias, gerai apšviestas ir nekliudomas priekines duris. Taip pat galite naudoti fengšui simbolius, pavyzdžiui, sveikinimo kilimėlį arba vazoninį augalą, kad pakviestumėte teigiamą energiją į savo namus.

    Či yra pagrindinė fengšui praktikos sąvoka, todėl jos reikšmės ir prasmės supratimas gali padėti sukurti harmoningą ir subalansuotą aplinką namuose. Įtraukdami fengšui principus į savo kasdienį gyvenimą, galite skatinti teigiamą energiją ir mažinti neigiamą, o tai padės pasiekti geresnę savijautą ir klestėjimą. Žemiau išvardiname skirtingų erdvių planavimo patarimus įtraukiant fengšui principus:
    Vadovas, kaip sukurti Fengšui (Feng Shui) miegamajame;
    Feng Shui virtuvės dizaino ir organizavimo patarimai;
    Kaip sukurti subalansuotą svetainės erdvę pagal Feng Shui;
    Kaip naudoti Bagua žemėlapį fengšui dizaine.

    Apibendrinant galima pasakyti, kad nors fengšui praktika iš pradžių gali atrodyti sudėtinga, iš tikrųjų ji pagrįsta paprastais principais, kuriuos gali taikyti kiekvienas. Sutelkdami dėmesį į erdvės, suderintos su gamtos pasauliu ir energijos srautu, kūrimą, galite pagerinti savo namų či ir skatinti pusiausvyros ir ramybės jausmą kasdieniame gyvenime.