Prekių katalogas

Kas yra natūralus apšvietimas? - Iš ko jis susideda ir kaip veikia jūsų namus ir baldus

 • Kas yra natūralus apšvietimas? - Iš ko jis susideda ir kaip veikia jūsų namus ir baldus

  Natūralus apšvietimas yra labai svarbi namų dizaino dalis, nes jis gali padėti sukurti puikią atmosferą. Natūralią šviesą skleidžia saulė, o priklausomai nuo vietovės, natūrali šviesa gali sklisti nuo ryto iki vakaro arba skirtingu paros metu. Ji taip pat gali kisti laikui bėgant ir keičiantis metų laikams. Nustatyta, kad natūralus apšvietimas ne tik daro įtaką interjero dizainui, bet ir, be kita ko, teigiamai veikia nuotaiką ir emocinę būseną. 

   

  Kas yra natūrali šviesa?

  Natūrali šviesa - tai šviesa, sklindanti iš saulės ir dangaus. Tai gausus šviesos šaltinis, apšviečiantis namų aplinką iš lauko. Natūrali šviesa skiriasi nuo dirbtinių, gaunamų iš elektros lempučių šviesos šaltinių, todėl vertėtų gerai apsvarstyti prieš kuriant savo namus kokio apšvietimo namuose ar ant baldų jums norėsis. Daugiau apie tai kokie namų apšvietimai būną ir kokia yra baldų apšvietimo svarba ir nauda skaitykite čia.

  Natūralios šviesos spektras apima visas vaivorykštės spalvas ir vadinamas matomuoju spektru. Natūralios šviesos spalva gali skirtis priklausomai nuo paros laiko, metų laiko ir oro sąlygų. Pavyzdžiui, saulėtekio ir saulėlydžio metu šviesa būna šilta ir auksinė, o vidurdienį - vėsi ir mėlyna. Natūraliai šviesai įtakos gali turėti ir atmosferos sąlygos, pavyzdžiui, debesys, kurie gali išsklaidyti šviesą ir pakeisti jos intensyvumą.

  Natūrali šviesa ne tik užtikrina apšvietimą, bet ir yra naudinga žmonių sveikatai ir gerovei. Ji padeda reguliuoti miego ir budrumo ciklą, gerina nuotaiką ir aprūpina mus vitaminu D. Daugelis architektų ir dizainerių taip pat įtraukia natūralią šviesą į savo projektus, nes ji gali sukurti malonią ir patrauklią atmosferą patalpose.

   

  Kodėl natūrali šviesa yra svarbi?

  Natūrali šviesa svarbi dėl kelių priežasčių, pvz:

  • Sveikata ir gerovė: Natūralios šviesos poveikis yra susijęs su geresne nuotaika, energija ir bendra savijauta. Ji taip pat gali reguliuoti mūsų cirkadinį ritmą, kuris padeda išlaikyti sveiką miego ir budrumo ciklą. 
  • Vitaminas D: Mūsų organizmui reikia saulės šviesos, kad pasigamintų vitamino D, kuris būtinas sveikiems kaulams ir kitoms organizmo funkcijoms. 
  • Energijos vartojimo efektyvumas: Natūralios šviesos naudojimas patalpoms apšviesti gali sumažinti dirbtinio apšvietimo poreikį, todėl galima sutaupyti energijos ir sumažinti anglies dioksido emisiją. 
  • Estetika: Natūrali šviesa gali padidinti estetinį erdvės patrauklumą, todėl ji tampa atviresnė, patrauklesnė ir patogesnė. 
  • Produktyvumas: Tyrimai parodė, kad natūrali šviesa gali padidinti produktyvumą ir kognityvines funkcijas darbo vietoje, o tai lemia didesnį pasitenkinimą darbu ir geresnius darbo rezultatus.
  • Tvarumas: Natūrali šviesa yra tvarus ir atsinaujinantis šaltinis, priešingai nei dirbtinis apšvietimas, kuriam reikia naudoti neatsinaujinančius išteklius.
  • Šviesos poveikis interjerui: neatsiejamas nuo bet kokių namų dizaino sprendimų. Natūralus apšvietimas gali turėti didelę įtaką baldams, kuriuos pasirenkate, jų spalvai, tekstūrai ir bendram interjerui.

   

  Natūralus apšvietimas namuose: kaip jis veikia baldus ir interjero dizainą?

  Natūralus apšvietimas gali turėti didelę įtaką baldų išvaizdai ir atrodyti skirtingai priklausomai nuo to, kiek šviesos gali patekti į kambarį. Pavyzdžiui, užuolaidos ant langų gali paveikti, kaip šviesa skverbiasi į kambarį ir kaip matomos spalvos ant baldų. Jei kambaryje yra gausiai natūralaus šviesos, svetainėje esantys minkšti baldai, pav: sofa ar fotelis su raštais gali atrodyti ryškesni, o jei šviesos yra mažai, jie gali atrodyti tamsesni ir mažiau pastebimi. O jei miegamojo lova yra tamsios medienos rėmu, bet kambaryje nėra pakankamai šviesos, ji gali atrodyti tamsesnė ir mažiau patraukli.

   

  Natūralus apšvietimas yra labai svarbus kiekvieno namo dizaine. Jis gali sukurti puikią atmosferą, padėti pagerinti nuotaiką, suteikti patalpoms didesnio ir erdvesnio ploto pojūtį ir kt. Natūralus apšvietimas gali būti naudojamas nuotaikai gerinti ir suteikti namams daugiau komforto, taip sukursite tobulą atmosferą. Natūrali šviesa gali būti puikus būdas sukurti pozityvesnę ir harmoningesnę atmosferą namuose.
  Kalbant apie harmoniją ir pusiausvyrą namuose, baldų išdėstymas taip pat turi didelę įtaką. Remiantis Fengšui principais galite padidinti gyvenamosios vietos harmoniją ir pusiausvyra pasitelkiant natūralų apšvietimą. Daugiau apie tai, kas yra Fengšui pagrindai ir kokie yra baldų išdėstymo principai skaitykite čia.

  Apibendrinant galima teigti, kad natūrali šviesa yra labai svarbi mūsų sveikatai ir gerovei, be to, ji turi daug naudos aplinkai ir mūsų ekonomikai. Natūralios šviesos įtraukimas į mūsų kasdienį gyvenimą ir dizainą yra svarbus aspektas skatinant tvarią ir sveiką ateitį.