Prekių katalogas

Pažintis su unikaliu ir laisvu bohemiško stiliaus namų dekoro pasauliu

 • Pažintis su unikaliu ir laisvu bohemiško stiliaus namų dekoro pasauliu

  Bohemiško stiliaus namų dekoras - tai unikali ir laisva dvasia alsuojanti estetika. Šiam stiliui būdingos ryškios spalvos, drąsūs raštai ir eklektiški baldai. Šiame straipsnyje panagrinėsime bohemiško stiliaus namų dekoro pasaulį ir parodysime, kaip jį įtraukti į savo gyvenamąją erdvę.

   

  Bohemiško stiliaus namų dekoro istorija

  Bohemiškojo stiliaus šaknys siekia XIX a., kai grupė Paryžiuje gyvenusių menininkų ir intelektualų ėmė propaguoti laisvos dvasios gyvenimo būdą, atmetantį tradicines socialines normas. Ši grupė, praminta bohema, mėgo netradicinius drabužius, muziką ir meną.

   

  Laikui bėgant ši bohemos estetika paplito po visą Europą, o XX a. septintajame dešimtmetyje pasiekė ir Jungtines Amerikos Valstijas. Tuo metu bohemiškas gyvenimo būdas tapo kontrkultūros judėjimo sinonimu, o stilius išsivystė į ryškias spalvas, drąsius raštus ir eklektiškus baldus.

   

  Šiandien bohemiško stiliaus namų dekoras yra populiari tendencija, kuriai būdingas eklektiškas senovinių ir modernių elementų, drąsių spalvų ir raštų bei unikalių aksesuarų ir baldų derinys.

   

  Bohemiško stiliaus namų dekoro elementai

  Yra keli pagrindiniai elementai, apibūdinantys bohemiško stiliaus namų dekorą: 

  • Ryškios spalvos ir drąsūs raštai.
   Bohemiškam stiliui būdingos ryškios, drąsios spalvos ir raštai. Tai gali būti viskas - nuo ryškiai raudonos ir oranžinės iki drąsių raštų. 
  • Eklektiški baldai.
   Bohemiškas stilius dažnai apima senovinių ir modernių baldų derinį. Tai gali būti viskas - nuo antikvarinių daiktų iki modernaus amžiaus vidurio dizaino. 
  • Natūralios medžiagos.
   Bohemiškame stiliuje dažnai naudojami natūralių medžiagų baldai, pavyzdžiui, medis (daugiau apie tai kodėl verta rinktis medinius baldus skaitykite čia), oda ir rotangas. Šios medžiagos padeda sukurti šiltą ir jaukią atmosferą. 
  • Unikalūs aksesuarai.
   Bohemiškas stilius - tai individualumo ir saviraiškos puoselėjimas. Tai gali atsispindėti unikaliuose aksesuaruose, pavyzdžiui, senoviniuose kilimėliuose, gobelenuose ir meno kūriniuose.

   

  Kaip įtraukti bohemiško stiliaus namų dekorą

  Jei norite bohemiškąjį stilių įtraukti į savo namų interjerą, turėtumėte nepamiršti kelių pagrindinių patarimų.

   

  Pradėkite nuo neutralaus pagrindo: Norėdami išvengti per daug ryškių spalvų ir raštų, pradėkite nuo neutralaus pagrindo. Tai gali būti viskas - nuo baltų sienų iki natūralaus medžio grindų.

   

  Sluoksniuokite spalvas ir raštus: Kai turėsite neutralų pagrindą, pradėkite sluoksniuoti spalvas ir raštus - pasirinkite ryškių pagalvėlių, drąsių užuolaidų ir kilimų komponentus.

   

  Maišykite senovinius ir modernius elementus: Jei norite sukurti eklektišką bohemišką nuotaiką, sumaišykite senovinius ir modernius elementus - nuo antikvarinių baldų iki modernaus amžiaus vidurio dizaino.

   

  Naudokite natūralias medžiagas: šiltai ir jaukiai atmosferai sukurti naudokite natūralių medžiagų baldus, pavyzdžiui, medinius, odinius ar iš rotango. Plačiau apie natūralias medžiagas balduose skaitykite čia.

   

  Pridėkite unikalių priedų: Kad erdvė iš tiesų taptų unikali ir individuali, pridėkite unikalių aksesuarų, pavyzdžiui, senovinių kilimų, gobelenų ir meno kūrinių. Šie daiktai gali padėti jūsų erdvei suteikti charakterio ir asmeniškumo.


   

  Bohemiško stiliaus namų dekoro aksesuarai

  Kai kalbama apie bohemiško stiliaus namų dekoro aksesuarus, yra keli pagrindiniai elementai, kurie gali iš tiesų sujungti erdvę. Štai keletas bohemiško stiliaus aksesuarų, kuriuos vertėtų apsvarstyti galimybę įtraukti į savo namus:

  • Tekstilė, pavyzdžiui, austos antklodės, pledai ir gobelenai, yra puikus būdas bohemiško stiliaus namų dekorui suteikti spalvų ir tekstūros. Ieškokite drąsių raštų, ryškių spalvų ir unikalių tekstūrų.
  • Augalai - puikus būdas įnešti natūralių elementų į bohemiško stiliaus namų dekorą. Ieškokite įdomių tekstūrų ir formų augalų, pavyzdžiui, sukulentų, paparčių ir kabančių augalų.
  • Senoviniai ir rankų darbo daiktai: Tai puikus būdas suteikti savo erdvei charakterio ir asmeniškumo. Į namų dekorą įtraukite senovinių ir rankų darbo daiktų. Ieškokite unikalių daiktų, pavyzdžiui, senovinių veidrodžių, rankų darbo keramikos dirbinių ar vienetinių tekstilės gaminių.
  • Unikalus apšvietimas - šviestuvai, pakabinami šviestuvai ir grindų lempos gali suteikti bohemiško stiliaus namų interjerui dramatiškumo ir įmantrumo. Ieškokite įdomių formų, tekstūrų ir medžiagų šviestuvų.
  • Natūralių medžiagų, tokių kaip medis, rotango mediena ir oda, įtraukimas į bohemiško stiliaus namų dekorą gali suteikti erdvei šilumos ir tekstūros. Ieškokite medinių kavos staliukų, rotango kėdžių ir odinių pufų.

   

  Apibendrinant, bohemiško stiliaus namų dekoras - tai laisvos dvasios ir eklektikos estetika, kuri atspindi jūsų individualumą ir asmenybę. Pradėdami nuo neutralaus pagrindo ir sluoksniuodami spalvas bei raštus, maišydami senovinius ir modernius elementus, naudodami natūralias medžiagas ir unikalius aksesuarus, galite susikurti erdvę, kurioje jausitės tikrai unikalūs ir ypatingi. Nesvarbu, ar dekoruojate ir renkatės baldus svetainei, miegamajam, virtuvei ar vonios kambariui, yra daugybė būdų, kaip bohemiško stiliaus namų dekorą perkelti į kiekvieną savo gyvenamosios erdvės kampelį. Tad nebijokite eksperimentuoti ir smagiai leisti laiką su namų dekoru, leiskite atsiskleisti savo kūrybiškumui ir individualumui.
  Jei įdomu kokių dar būna interjero dizaino stilių, šiame straipsnyje rasite plačiai aprašytą kiekvieną stilių.