Prekių katalogas

Skandinaviškas dizainas: Islandijos kryptis

 • Skandinaviškas dizainas: Islandijos kryptis

  Šiuolaikinis islandiškas dizainas yra, ko gero, anomalija tarp skandinaviško dizaino. Nors jis anaiptol nėra nepraktiškas, tačiau yra labiausiai avangardinis. Tradiciniame islandų dizaine vilna yra nuolat naudojama ir vaidina svarbų vaidmenį, o šiuolaikiniame moderniame dizaine galima rasti modernesnių medžiagų, pavyzdžiui, žuvies odos. 

   

  GARSŪS ISLANDŲ DIZAINERIAI

  GUÐJÓN SAMÚELSSON (1887-1950) - Architektūra.

  Guðjónas Samúelssonas buvo Islandijos valstybinis architektas ir pirmasis islandas, įgijęs architekto išsilavinimą. Jis laikomas vienu įtakingiausių Islandijos architektų ir suprojektavo tokius žymius pastatus kaip Hallgrimskirkja.

   

  EINARAS SVEINSSONAS (1906-1973) - Architektūra.

  Einaras Sveinssonas buvo islandų architektas. Jis 1934-1973 m. buvo Reikjaviko miesto architektas ir, kaip manoma, atliko svarbų vaidmenį formuojant Reikjaviko išvaizdą XX a. viduryje.

   

  HÖGNA SIGURÐARDÓTTIR (1929-2017) - Architektūra.

  Högna Sigurðardóttir buvo viena žymiausių Islandijos architekčių ir pirmoji moteris, suprojektavusi pastatą Islandijoje. Žymiausi jos darbai - Bakkaflöt namas.

   

  ŠIUOLAIKINIAI ISLANDŲ DIZAINERIAI IR DIZAINO PREKIŲ ŽENKLAI

  HANNAH WHITEHEAD - Keramika, namų apyvokos reikmenys ir gaminių dizainas. 

  Studija "Hanna Whitehead" daugiausia dėmesio skiria praktiniam požiūriui, asmeniniam darbui, kuriame susipina istorija, forma, medžiagos ir spalvos. Jos darbuose yra meno, dizaino ir amatų ribos, dažnai tam pačiam objektui naudojamos įvairios medžiagos.

   

  FÓLK - Interjeras.

  2017 m. įkurtas "Fólk" yra interjero ir gyvenimo būdo prekės ženklas, kuriantis dizainą šiuolaikiniam tvariam gyvenimui. Fólk bendradarbiauja su pažangiais dizaineriais kurdama išmaniuosius namų apyvokos reikmenis, baldus ir gyvenimo būdo produktus, kuriuose daugiausia dėmesio skiriama tvarumui, atsakomybei ir gamybos proceso skaidrumui.

   

  AUGUSTAV - Baldų gamyba.

  Gamindama baldus, apšvietimą ir kitus namų aksesuarus, "Augustav" naudoja tradicinius metodus, kad pagamintų šiuolaikinius baldus, pagrįstus skandinaviško dizaino principais.

   

  USEE STUDIO - Mada ir namų apyvokos reikmenys.

  Usee yra nedidelė dizaino studija, kurią įkūrė draugės Halla Hákonardóttir ir Helga Björg Kjerúlf.

   

  Nors islandiškas dizainas kilęs iš skandinaviško dizaino grupės, tačiau kitose šiaurės šalyse yra subtilių skirtumų. 

  Daugiau apie skandinaviško dizaino šiaurės šalių skirtumus, dizainerius ir prekių ženklus rasite toliau išvardintuose tinklaraščio straipsniuose:

  Skandinaviškas dizainas: Švedijos kryptis;

  Skandinaviškas dizainas: Norvegijos kryptis;

  Skandinaviškas dizainas: Danijos kryptis;

  Skandinaviškas dizainas: Suomijos kryptis.

   

  Versta iš:

  https://www.scandinaviastandard.com/what-is-scandinavian-design/#icelandic-design