Prekių katalogas

Blizgus ar matinis: kokį baldų paviršių rinktis?

 • Blizgus ar matinis: kokį baldų paviršių rinktis?

  Ar norite, kad jūsų baldai būtų blizgūs, ar matiniai? Kokie yra kiekvieno varianto privalumai ir trūkumai? Apžvelkime keletą dalykų, kuriuos reikėtų apsvarstyti prieš perkant naujus baldus. 

  Jei kada nors anksčiau pirkote baldus, žinote, kad yra daugybė galimybių rinktis. Galite įsigyti įvairių formų ir dydžių stalų ir kėdžių, taip pat skirtingos apdailos ar paviršiaus tekstūros. Kai perkate naujus baldus, sprendimas, kokią apdailą pasirinkti, dažnai būna pirmas ir pats svarbiausias. Taip pat dažnai žmonės perka baldus atsižvelgdami iš ko jie pagaminti, tai gali būti iš medžio masyvo, LMDP (laminuotų medžio drožlių plokščių), MDF (vidutinio tankio medienos plaušo plokščių) ir kt., tai taip pat svarbu žinoti renkantis baldus.
  Ar norite, kad jūsų baldai būtų blizgūs, ar matiniai? Kokie yra kiekvieno varianto privalumai ir trūkumai? Apžvelkime keletą dalykų, kuriuos reikėtų apsvarstyti prieš perkant naujus baldus.

   

  Kuo skiriasi blizgūs ir matiniai baldai?

  Blizgūs baldai, kaip rodo pavadinimas, yra glotnios, blizgios apdailos, kuri ypač tinkama norint išryškinti jūsų gyvenamąją erdvę. Blizgią apdailą lengva valyti, todėl ji idealiai tinka virtuvės balduose ir valgomojo zonoms, kuriose tai aktualu dėl pasitaikančių išsiliejimų. Blizgius baldų paviršius taip pat dažnai rasite biuro balduose ir kitose darbo erdvėse, kur jie suteikia erdvei profesionalumo ir kokybiškumo įspūdį. Matiniai baldai yra lygios apdailos, yra subtilesni nei blizgūs, todėl neatkreipia į save tiek daug dėmesio. Matiniai baldai labiau tinka svetainės balduose nei virtuvėms, jie idealiai tinka, kai norite sukurti jaukią atmosferą.

   

  Kodėl verta rinktis blizgią apdailą?

  Blizgūs baldai puikiai tinka tada, kai norite suteikti prabangos savo svetainei ar valgomajam. Jie taip pat puikiai tinka oficialiose, su darbu susijusiose erdvėse, kur norite sukurti elegantišką ir profesionalų įspūdį. Nors blizgi apdaila atrodo tikrai stilingai ir moderniai, iš tikrųjų ją gali būti gana sudėtinga išlaikyti švarią. Jei turite vaikų, tikriausiai pastebėsite, kad ant blizgaus stalo žymiai labiau pastebimi trupiniai, įbrėžimai ir nuo išsiliejusių skysčių likę dėmės. Jei perkate blizgų svetainės stalą, atminkite, jog tokį reikės dažniau valyti, norint išlaikyti jį blizgų ir tvarkingą. Gali būti, jog labiausiai naudojamas blizgaus paviršiaus vietas, norėsis uždengti staltiese ar servetėle. Kad apsaugotumėte paviršių nuo dėmių ir trupinių, nukritusių nuo maisto, kurie gali braižyti paviršių.

   

  Kodėl verta rinktis matinę apdailą?

  Jei ieškote subtilesnės, neutralios apdailos, matinis baldų paviršius yra idealus pasirinkimas. Matinė apdaila yra laisvesnė ir kasdieniškesnė nei blizgi, todėl idealiai tinka svetainėms ir šeimos kambariams, kuriuose norisi jaukumo ir atsipalaidavimo. Jei turite vaikų ar naminių gyvūnų, matinę apdailą lengviau prižiūrėti nei blizgią, todėl ji praktiškesnė šeimai skirtose namų erdvėse. Ant matinio paviršiaus baldų mažiau matosi dulkės ir ji ne tokia slidi, kaip blizgi.

   

  Matiniai baldai: į ką atkreipti dėmesį

  Jei renkatės baldus su matine apdaila, turite įsitikinti, kad jie bus tinkami jūsų erdvei. Intensyviai naudojamoms patalpoms rinkitės tamsesnes spalvas, nors jei turite vaikų, naminių gyvūnų arba daug lankytojų, ją bus šiek tiek sunkiau palaikyti švarią nei šviesesnę. Tamsesnės spalvos pritraukia daugiau dulkių, ant jų labiau matomi įbrėžimai ir pirštų atspaudai, todėl juos reikės valyti reguliariau nei šviesesnio atspalvio baldus. Šviesesnius baldus rinkitės oficialioms erdvėms. Matinis stalas su šviesia arba natūralios medžio spalvos apdaila valgomajame atrodys labiau oficialiai ir suteiks jūsų stalui rafinuotą išvaizdą. Rinkitės gaminio apdailos atspalvį pagal savo poreikius, kad reguliarus jų valymas ir priežiūra netaptų nepakenčiama rutina.

   

  Blizgūs baldai: į ką atkreipti dėmesį

  Jei pasirinksite blizgią baldų apdailą, atsižvelkite į tai, kad jiems reikės dažnesnio ir reguliaresnio valymo, norint, kad jie išliktų švarūs. Jie nėra labai tinkami kasdieniam naudojimui, jeigu norite juos apsaugoti nuo dulkių ir nutrynimų. Taip pat turite įsitikinti, kad valydami baldus naudojate tinkamas valymo priemones ir nenaudojate per daug vandens ar aštrių šveitimo priemonių. Per daug vandens gali prasiskverbti į baldo paviršių ir jį sugadinti, o aštrios šluostės ar abrazyvinės šveitimo medžiagos juo sugadinti. Kad jūsų baldai būtų atsparūs vandeniui, dažnai jie dengiami specialia vandeniui nepralaidžia priemone, pvz., laku, tokiu būdu jie apsaugomi nuo vandens padarytos žalos. Rinkitės paviršių apsaugantį valiklį, įsitikinkite, kad jūsų naudojamos valymo priemonės apsaugo baldų paviršių nuo pažeidimų. Purvas, riebalai ir nešvarumai gali nudažyti baldus, todėl, norėdami išlaikyti gerą jų išvaizdą, turėsite reguliariai valyti baldus. Baldų valikliai, kurie gaminami citrusinių vaisių pagrindu, yra švelnesni ir mažiau pažeidžia baldų paviršių.

   

  Spręsdami, kokį baldų paviršių pasirinkti, nepamirškite, kad blizgi apdaila idealiai tinka oficialioms erdvėms, o matinė apdaila yra labiau tinkama gyvenamosioms erdvėms, suteikia jaukumo ir yra labiau kasdieniška. Rinkdamiesi baldų apdailą, būtinai atsižvelkite į tai, kiek baldai bus naudojami, ir pasirinkite tokią apdailą, kurią lengva valyti ir prižiūrėti.

  Taip pat, čia rasite tinklarasčio įrašą: Stalviršis. Kas tai? Kaip išsirinkti geriausią stalviršį savo namų virtuvei? Galbūt tai pravers renkantis baldus bei jų apdailą.