Prekių katalogas

Patarimai, kaip dekoruoti mažas erdves?

 • Patarimai, kaip dekoruoti mažas erdves?

  Mažų erdvių dekoravimas gali atrodyti kaip neįmanomas galvosūkis. Norite sutalpinti kuo daugiau, tačiau kambaryje neturi būti ankšta. Norite, kad jis būtų pripildytas asmeniškumo, bet negali atrodyti chaotiškas ir perkrautas.  

  Mes sakome, kad įmanoma turėti mažą erdvę, kuri būtų ne tik stilinga, o gal net ir stilingesnė nei didelių apartamentų atitikmenys. Nesvarbu, ar pradedate gyventi studijos tipo bute, ar nusprendėte gyventi minimalistiškiau, jums nereikia aukoti stiliaus vardan erdvės. Daugiau apie tai, kaip įrengti studijos tipo butą, rasite čia
  Surinkome mėgstamiausias mažų erdvių dekoravimo idėjas, kurios padės jums susidoroti rūpesčiai įrenginėjant savo mažytį būstą:

   

  Pasirūpinkite, kad grindys būtų švarios

  Jums reikia vietos būtiniausiems daiktams, tačiau net ir tobulai įrengtas mažas kambarys neatrodys gerai, jei jame negalėsite laisvai vaikščioti. Išbandykite pakabinamas detales, pavyzdžiui, lentynas ir naktinius staliukus, kad ant žemės nebūtų kliūčių ir prireikus ant jų atsirastų vietos papildomam daiktų laikymui. Verčiau rinkitės lubų ir sieninius šviestuvus nei grindyse įmontuotas lemputes.

   

  Photo: Clara Jung

   

  Rinkitės sulankstomus elementus

  Jums gali prireikti rašomojo stalo bei svetainės stalo, bet ar tikrai jų reikia 24 valandas per parą? Apsvarstykite galimybę įrengti baldus, kuriuos galima sulankstyti, kai jų nenaudojate. Atlaisvinsite grindų plotą ir išvengsite ant šių paviršių neišvengiamai susikaupiančių pašto ir dokumentų krūvų. Jei virtuvėje yra viena siena, sulankstomos durelės gali paslėpti netvarką, kai jos nenaudojate.
  Daugiau apie sulankstomus baldus skaitykite čia.

   

  Dėmesys apšvietimui

  Mažose erdvėse dažnai gali būti tamsu dėl mažų langų arba jei jų visai nėra. Natūralios šviesos trūkumą kompensuokite kiekviename kambaryje - nuo virtuvės iki miegamojo - įrengdami daug šviesos šaltinių. Yra keletas skirtingų tipų apšvietimų, kurie atlieka skirtingą paskirtį: lubų šviestuvai, akcentinis apšvietimas, bendras apšvietimas ir baldų apšvietimas
  Priklausomai nuo lubų aukščio, derinkite įspūdingus lubų šviestuvus - gražius pakabinamus arba elegantiškus įleidžiamus šviestuvus - su šviestuvais ar stalinėmis lempomis, kad sukurtumėte jaukią ir šviesią atmosferą.

  Photo: Brett Beyer

   

  Veidrodžiai yra jūsų draugai

  Jei neturite daug natūralios šviesos, skirtingi veidrodžiai gali padėti išnaudoti net ir nedidelį jos kiekį, atspindėdami ją kitoje kambario pusėje. Veidrodžiai taip pat gali padėti padidinti erdvę, sukurti kelių kvadratinių metrų iliuziją. Apsvarstykite galimybę išklijuoti sieną dideliu veidrodžiu arba sukurti galerijos sieną iš įvairių dydžių ir formų veidrodžių.

  Photo: Axor.

   

  Pasirinkite tinkamą kilimą

  Kilimas yra vienintelis daiktas, kurio dydžio atžvilgiu tikrai nenorite taupyti. Dėl mažo kilimo kambarys atrodys dar mažesnis, todėl rinkitės pakankamai didelę grindų dangą, kad ant jos tilptų dauguma baldų, arba kilimą nuo sienos iki sienos.

  Photo: Peter Murdock

   

  Nebijokite būti drąsūs

  Maža erdvė nereiškia, kad ji turi būti balta. Drąsiai naudokite spalvas atsižvelgiant į savo buto dydį. Tamsesnio atspalvio dažai ant sienų ir lubų gali suteikti erdvei brangakmenių dėžutės įspūdį.

  Photo:Thomas Loof

   

  Laikykitės darnos

  Nedidelėje erdvėje reiktų pasirūpinti, kad ji nebūtų pernelyg perkrauta daiktais. Laikykitės ribotos spalvų paletės, t.y. kad viskas derėtų tarpusavyje, nesvarbu, ar ji būtų šviesi ir erdvi, ar tamsi ir dramatiška. Daiktai turi suteikti įspūdį, kad priklauso vienas kitam ir vienas nuo kito. 

  Photo: Stoffer Photography Interiors

   

  Maksimaliai išnaudokite savo erdvę

  Pasirinkite lovą su įmontuotais stalčiais arba suoliukus ir pufus, kuriuose yra vietos papildomoms antklodėms ar megztiniams paslėpti. Mažoje erdvėje kiekvienas daiktas turi būti svarus: dienos metu jūsų lova gali būti ir sofa, ir svečių lova, ir poilsio zona.

  Photo: Melissa Oholendt

   

  Leiskite baldams ir daiktams “kvėpuoti”

  Niekas taip nešaukia "neturiu pakankamai vietos", kaip baldai, prispausti prie sienos ar sukrauti itin glaudžiai vienas prie kito. Jei galite, atitraukite baldus nuo sienos ir pasirūpinkite, kad tarp jų liktų vietos. (Gali tekti atsikratyti kasdien nenaudojamų daiktų, pvz., staliukų ar akcentinių kėdžių).

  Photo: Courtesy of Space Exploration Design

   

  Žaiskite su masteliu

  Mažoje erdvėje nebūtina naudoti mažo dydžio baldų ir dekoro. Svarbiausia pasirinkti keletą išraiškingų elementų, kurie tikrai patrauks akį. Galite naudoti įprasto dydžio baldus ir didelės apimties meno kūrinius, tik apskritai kambaryje turėsite naudoti mažiau detalių.

  Photo: Carmen Chan

   

   

  Šaltinis (išversta iš anglų kalbos): https://www.architecturaldigest.com/story/decorating-small-spaces