Prekių katalogas

Gyvenimas studijos tipo bute - kaip įrengti, projektuoti ir mėgautis savo erdve

  • Gyvenimas studijos tipo bute - kaip įrengti, projektuoti ir mėgautis savo erdve

    Gyvenimas studijos tipo bute gali būti puikus būdas mėgautis labiau prieinamu ir nepriklausomu gyvenimo būdu. Nors gali atrodyti, kad įrengti ir suprojektuoti ribotos kvadratūros patalpas yra bauginantis dalykas, iš tikrųjų tai gali būti labai maloni patirtis.  

    Tinkamai suplanavę ir kūrybiškai pritaikę kelis dalykus, galite lengvai išnaudoti savo studijos tipo butą ir paversti jį jaukia, patrauklia ir funkcionalia gyvenamąja erdve. Nuo tinkamų baldų ir dekoro pasirinkimo iki protingų saugojimo sprendimų ir įvairios paskirties daiktų panaudojimo - yra daugybė būdų, kaip paversti studijos tipo butą ir stilingu, ir praktišku. Naudodamiesi keliais naudingais patarimais ir gudrybėmis, galite susikurti gražią ir patogią erdvę, tuo pat metu maksimaliai išnaudodami nedidelį kvadratinį plotą.

     

    Kas yra studija?

    Studija - tai vieno kambario butas, kuriame nėra jokių papildomų kambarių ar patalpų. Paprastai ir dažniausiai studijos plotas yra iki 50 kvadratinių metrų, bet gali būti ir šiek tiek didesnių variantų. Jos būna didelio tankio miesto teritorijoje, pavyzdžiui, netoli judraus miesto centro. Šie butai paprastai būna aukštesniuose aukštuose, kad būtų mažiau triukšmo. Nors studijos tipo butai suteikia daug patogumo, juose yra labai mažai vietos baldams ir daiktams laikyti, tačiau jei esate vienišas ir turite pakankamai užimtą gyvenimo būdą, tai gali būti puikus pasirinkimas!

     

    Gyvenimo studijoje privalumai

    - Mažesnės išlaidos. Gyvenimas mažesniuose namuose reiškia mažesnes pragyvenimo išlaidas. Tai gali praversti, jei tik pradedate verslą ir turite ribotą biudžetą arba jei šiuo metu jums trūksta pinigų. 

    - Prieinamesnė kaina. Studijos nuoma kainuoja pigiau nei dviejų miegamųjų buto nuoma. Paprastai jie yra pigesni, nes yra mažesnio ploto, juose nėra papildomų kambarių ir jie yra didelio tankio miestų teritorijose. 

    - Daugiau patogumo. Gyventi studijos tipo bute yra patogiau nei didesniame būste, nes reikia mažiau valyti ir prižiūrėti. Be to, tame pačiame pastate gyvena mažiau žmonių, todėl tikėtina, kad jūsų veikla ir socialinis gyvenimas bus mažiau varžomi.

     

    Kaip išsirinkti tinkamus baldus

    Renkantis baldus studijai, svarbu nepamiršti, kas geriausiai derės ir tiks erdvėje. Visada naudinga greitai nubraižyti savo studijos buto grindų planą, kad galėtumėte geriau įsivaizduoti erdvę. Taip lengvai pamatysite, kur kas gali būti sudėta, ir įsitikinsite, ar užteks vietos norimiems baldams ir daiktams. Taip pat galite išmatuoti erdvės plotį ir ilgį, kad geriau įsivaizduotumėte, kas joje tilps. Pavyzdžiui, nedidelės, dvivietės sofos ir pagal užsakymą gaminamos sekcijos ir spintos puikiai tinka studijos tipo butams, nes jas galima lengvai sukonfigūruoti taip, kad tilptų įvairiuose patalpos kampuose ar nišose. Mažesnėse erdvėse taip pat naudinga įsigyti baldų su paslėpta arba įmontuota saugykla, sulankstomus baldus taip pat gana lengva pritaikyti. Taip turėsite daugiau vietos judėti ir laikyti daiktus. Renkantis baldus svarbu ieškoti daiktų, kurie yra daugiafunkciniai ir gali tarnauti keliems tikslams. Vienas iš būdų tai padaryti - rinktis baldus ant ratukų. Taip bus lengva jums patiems judėti po erdvę ir prireikus keisti daiktų vietą ir jų padėtį. Taip pat galite įsigyti baldų, turinčių daugybę paskirčių, kitaip vadinamus - multifunkciniais baldais. Pavyzdžiui, galite rinktis vienvietę sofą, kurią galima paversti lova, arba į sieną ar spintą įmontuojamą lovą. Daugiau apie sulankstomus ir multifunkcinius baldus skaitykite čia.

     

    Patogios gyvenamosios erdvės kūrimas

    Pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti, tai išvalyti patalpas nuo nereikalingų daiktų, kad  maksimaliai panaudotumėte erdvę ir išvengtumėtei nereikalingos netvarkos. Rinkitės drąsias spalvas, pavyzdžiui, raudoną ir oranžinę arba turkio ir geltoną. Galite rinktis ryškesnius ir kontrastingesnius dažus, kad jie išsiskirtų ir mažą erdvę paverstų jaukiu energingu gyvenamuoju kampeliu. Siekiant ramesnės atmosferos, galite rinktis tamsesnes, mažiau kontrastingas spalvas, pavyzdžiui, rudą ir mėlyną arba juodą ir baltą. Neutralios ramios spalvos gali būti derinamos su ryškiais akcentais.

     

    Stiliaus ir asmeniškumo suteikimas dekoru

    Dekoruodami savo studijos tipo butą, neprivalote daug ką keisti, kad paverstumėte jį stilinga erdve. Vietoj to galite pasirinkti kelis elementus, kurie padarys didelį įspūdį, ir laikytis minimalistinės estetikos. Taip išvengsite pernelyg didelio erdvės dekoravimo ir netvarkingo perkrauto vaizdo. Taip pat galite rinktis vienspalves spalvines schemas, kurios padės suvienodinti erdvę ir suteiks jai vientisą išvaizdą. Norėdami suteikti erdvei daugiau stiliaus ir asmeniškumo, galite rinktis spalvingus ir linksmus baldus, pavyzdžiui, spalvotas sofas, spalvotas kėdes ar spalvotus stalus. Kitas būdas papuošti erdvę - pakabinti plakatų, nuotraukų ar foto paveikslų. Galite pasitelkti savo kūrybiškumą ir sugalvoti unikalių būdų erdvei papuošti. Daugiau apie tai kaip dekoruoti mažas erdves skaitykite čia.

     

    Maksimalus daiktų organizavimas

    Svarbiausias dalykas, kurį reikia padaryti organizuojant studijos tipo butą, yra sukurti daiktų laikymo vietas maksimaliai išnaudojant patalpos erdves. Labai svarbu efektyviai panaudoti kiekvieną erdvės centimetrą ir kiek įmanoma išvengti netvarkos. Smulkesniems daiktas laikyti naudokite įvairaus dydžio ir formų lentynas, naudokite krepšius ir daiktadėžes, prie įėjimo arba už durų įrengkite sienines lentynas arba kabliukus. Tai puikus būdas laikyti daiktus, kurių nereikia nuolat matyti. Dar vienas naudingas patarimas - paženklinkite visus sandėliuojamus daiktus etiketėmis, nes taip bus lengviau rasti tai, ko ieškote.

     

    Apšvietimas ir veidrodžiai

    Norėdami pagerinti natūralų apšvietimą, įsigykite šviesių žaliuzių arba užuolaidų, kurios praleidžia šviesą ir yra lengvai valomos. Taip pat galite rinktis šviesesnių spalvų baldus, nes tamsesnės spalvos sugeria šviesą. Papildomi grindų ar staliniai šviestuvai, toršerai suteikia daugiau šviesos ir erdvę vizualiai padidina. Prie langų ir tiesioginių saulės spindulių pastatykite augalų ir gėlių, kad suteiktumėte erdvei gyvybės. Puiki alternatyva šviesos dėžė ar net dirbtinę šviesą imituojanti saulės šviesa. 

    Naudokite veidrodžius erdvei vizualiai išdidinti. Jei ne tik suteikia didesnės erdvės pojūtį, bei atspindi šviesą, bet yra puikus dekoras ir patalpos stiliaus išpildymas ir pagyvinimas.

     

    7 patarimai, kurie gali palengvinti efektyviai įsirengti studijos tipo butą

    Atskirkite zonas pertvara

    Rinkoje yra tiek daug stilių, kad tikrai rasite tokią, kuri atitiktų jūsų estetiką ir padėtų sukurti erdvėje zonas. Naudodami pertvarą galite atskirti miegamojo zoną nuo svetainės, arba svetainę nuo valgomojo. Taip užtikrinsite, kad miegant jūsų neblaškys gyvenamosios zonos šurmulys ar nebaigti darbai, o valgant dėmesį skirsite maistui, bet ne poilsiui. 

     

    Zonas ir erdves atskirkite kilimais

    Jeigu nenorite ir taip nedidelėje erdvėje naudoti pertvarų koncepcija - ne bėda, alternava gali būti paprasčiausias kilimėlis. Juo puikiai atskirsite miego erdvę nuo bendros gyvenamosios zonos. 

     

    Išnaudokite atviras lentynas

    Jei trūksta daiktų saugojimo sprendimų, bet vis tiek norite padalyti erdvę savo studijoje, atvira lentyna su įvairiomis nišomis taip pat yra įdomus ir funkcionalus pasirinkimas. Be to, tai išmani vieta, kurioje galima laikyti visus savo brangius augalus.

     

    Protingai išdėstykite kėdes

    Pabandykite pastatyti akcentines kėdes taip, kad jos būtų nusuktos nuo lovos, o ne atsuktos į ją, kad svečiai, ilsėdamiesi gyvenamojoje erdvėje, galėtų sutelkti dėmesį į susitikimą ir nesijaustų taip, lyg gurkšnotų margaritą kieno nors miegamajame.

     

    Sofą panaudokite kaip erdvės atskyrimą

    Sofa pastatyta lygiagrečiai lovai, ji tampa patogia natūralia užtvara. Tokia padėtis taip pat sumažina bet kokius nuogąstavimus dėl žiūrėjimo į lovą pramogaujant su draugais.

     

    Atsisakykite televizoriaus stovo

    Manote, kad savo studijoje neturite vietos stalui? Pagalvokite dar kartą. Atsisakykite televizoriaus stovo ir vietoj jo po televizoriumi pastatykite stalą, o televizorių pakabinkite ant sienos. Kai televizorius išjungtas, atsisėskite ir dirbkite nuo 9 iki 5. Poilsio metu paslėpkite nešiojamąjį kompiuterį toliau nuo akių, o stalą paverskite staliuku, ant kurio galima laikyti užkandžius ir gėrimus susitikimams su draugais.

     

    Nuotraukas ir knygas kabinkite ant sienos šalia lovos

    Miegamuosiuose nėra daug skaitymo kampelių ir galerijų sienų, nebent tokios erdvės būtų itin didelės. Tačiau studijos tipo bute, šalia lovos įrengus šias funkcijas, bendra erdvė bus ne tiek miegamojo erdvė, kiek svetainė, kurioje tiesiog yra karalienės dydžio čiužinys.

     

    Šaltinis (versta iš anglų k.): https://food52.com/blog/27144-studio-apartment-layouts