Prekių katalogas

Žalioji aplinka: Ratano ir augalinės kilmės baldų populiarėjimas tvariame dizaine

 • Žalioji aplinka: Ratano ir augalinės kilmės baldų populiarėjimas tvariame dizaine

  Pastaraisiais metais įvairiose pramonės šakose, įskaitant ir baldų pramonę, vis labiau ryškėja tvarumo tendencija. Vartotojams vis labiau suvokiant, kokį poveikį jie daro aplinkai, baldų gamintojai savo dizaine renkasi tvaresnes medžiagas. Ratanas ir augalinės kilmės medžiagos tampa populiariu tvaraus baldų dizaino pasirinkimu, ir ne veltui.

   

  Kas yra ratanas ir kokie ratano baldų privalumai

  Ratanas yra sparčiai auganti, atsinaujinanti medžiaga, plačiai paplitusi Pietryčių Azijoje. Jis priklauso palmių šeimai ir gali užaugti iki 200 metrų ilgio. Dėl savo lankstumo ir ilgaamžiškumo jis yra puikus pasirinkimas baldų dizainui, ypač lauko baldams. Jis gali atlaikyti atšiaurias oro sąlygas ir reikalauja minimalios priežiūros. Ratanas taip pat yra lengvas, todėl jį lengva perkelti ir transportuoti.

  Dar vienas ratano privalumas yra tas, kad jis yra biologiškai skaidus ir gali būti lengvai perdirbamas, taip pat jis auginamas tvariai.

  Kitos augalinės kilmės medžiagos baldams

  Be rotango, tvariame baldų dizaine populiarėja ir kitos augalinės kilmės medžiagos. Šios medžiagos gaminamos iš tokių augalų kaip bambukas, kamštis ir džiutas. 

   

  Bambukas - ypač populiarus pasirinkimas, nes tai greitai augantis, atsinaujinantis išteklius, kurio derlių galima nuimti vos per kelerius metus. Be to, jis yra neįtikėtinai patvarus, todėl puikiai tinka baldų gaminti. Plačiau apie bambuko naudojimą baldų pramonėje skaitykite čia.

   

  Kamštis - dar viena augalinės kilmės medžiaga, dažnai naudojama baldų dizainui. Jis renkamas iš kamštinių medžių, augančių Viduržemio jūros šalyse, pavyzdžiui, Portugalijoje ir Ispanijoje, žievės. Kamštiena yra tvari medžiaga, nes ją galima išgauti nekenkiant medžiui, o žievė laikui bėgant atsinaujina. Be to, ji yra lengva, patvari ir atspari drėgmei, todėl puikiai tinka baldų dizainui.

   

  Džiutas yra augalinės kilmės medžiaga, kuri paprastai naudojama kilimams ir tekstilės gaminiams, tačiau vis dažniau pradedama naudoti ir baldų dizaine. Tai sparčiai augantis augalas, kuriam auginti reikia nedaug vandens ir pesticidų, todėl jis yra tvarus pasirinkimas. Džiutas taip pat yra biologiškai skaidus ir lengvai perdirbamas.

   

  Tvarūs baldai

  Tvarus baldų dizainas taip pat turi keletą privalumų vartotojams. Pirma, tai ekologiškai sąmoningesnis pasirinkimas, kuris daugeliui vartotojų tampa vis svarbesnis. Be to, tvarūs baldai dažnai gaminami ilgaamžiai, o tai reiškia, kad ilgainiui tai yra geresnė investicija. Iš pradžių jie gali būti brangesni, tačiau jie tarnaus ilgiau ir reikalaus mažiau priežiūros, todėl ilgainiui sutaupysite pinigų. Plačiau apie ilgalaikį tvarų namų dizainą skaitykite čia.

   

  Tvarus baldų dizainas taip pat yra etiškesnis pasirinkimas. Daugelis tvarių baldų gamintojų taiko sąžiningos prekybos praktiką, užtikrindami, kad darbuotojams būtų sąžiningai mokama ir jie dirbtų saugiomis sąlygomis. Tai reiškia, kad vartotojai gali gerai jaustis pirkdami ir žinoti, kad remia etišką praktiką.

   

  Tvaraus baldų dizaino populiarėjimas taip pat turėjo įtakos visai dizaino pramonei. Daugelis dizainerių dabar į savo dizainą įtraukia ekologiškas medžiagas ir kuria unikalius ir novatoriškus daiktus, kurie yra ir funkcionalūs, ir tausojantys aplinką. Ekologiški baldai jau nebėra tik tendencija, tai judėjimas į tvaresnę ateitį. Plačiau apie ekologiškus baldus informacijos rasite čia.

  Balduperlai.lt asortimente taip pat galite rasti kokybiškų, iš tvarių medžiagų pagamintų baldų: kėdės, spintos, komodos, vitrinos, stalai, svetainės foteliai, supami krėslai ir daugelis kitų. 

   

  Kitos tvarios medžiagos

  Tvarumo tendencijai baldų dizaine vis stiprėjant, svarbu pažymėti, kad tvarios medžiagos neapsiriboja tik ratano ir augalinės kilmės variantais. Yra daug kitų tvarių medžiagų, kurios gali būti naudojamos baldų dizaine, įskaitant regeneruotą medieną, perdirbtą plastiką ir net medžiagas, pagamintas iš atliekų, pavyzdžiui, grybų micelio.

   

  Regeneruota mediena yra tvarus variantas, nes naudojama mediena, kuri kitu atveju būtų išmesta. Tokia mediena dažnai išgelbėjama iš senų pastatų ar baldų, o paskui vėl panaudojama naujiems baldams gaminti. Plačiau apie tai kas yra regeneruota mediena skaitykite čia. 

  Perdirbtas plastikas - tai dar viena galimybė, kai plastiko atliekos panaudojamos naujiems baldams gaminti. Tai padeda sumažinti plastiko atliekų kiekį aplinkoje ir kartu sukurti kažką naujo ir naudingo. Daugiau informacijos apie perdirbtą plastiką rasite čia.

  Grybų micelis yra palyginti nauja tvari medžiaga, gaminama iš grybų šaknų sistemos. Šią medžiagą galima išauginti į bet kokią formą, todėl ji yra universali baldų dizaino galimybė. Be to, ji yra biologiškai suyranti ir pasibaigus jos naudojimo laikui gali būti lengvai kompostuojama.

   

  Ekologija baldų gamyboje

  Tvarių medžiagų įtraukimas į baldų dizainą yra tik vienas iš tvarių baldų aspektų. Kitas svarbus aspektas - gamybos procesas. Daugelis tvarių baldų gamintojų gamybos procese taiko ekologišką praktiką, pavyzdžiui, naudoja atsinaujinančius energijos šaltinius, mažina atliekų kiekį ir iki minimumo sumažina kenksmingų cheminių medžiagų naudojimą. Plačiau apie ekologiją baldų gamyboje skaitykite čia.

   

  Apibendrinant galima teigti, kad ratano ir augalinės kilmės medžiagos tampa populiariu tvaraus baldų dizaino pasirinkimu. Šios medžiagos yra atsinaujinančios, biologiškai suyrančios ir reikalauja minimalios priežiūros, todėl baldų gamintojai jas renkasi atsižvelgdami į aplinkosaugos reikalavimus. Tvarus baldų dizainas taip pat turi keletą privalumų vartotojams, įskaitant ekologinį sąmoningumą, ilgaamžiškumą ir etiškumą.