Prekių katalogas

Nesenstantys baldai, kurie niekada neišeis iš mados

Nesenstantys baldai, kurie niekada neišeis iš mados

Laikas bėga, tendencijos ateina ir praeina, tačiau tam tikri baldai niekada neišeina iš mados. Nesenstantys baldai - tai dizaino klasika, kuri visada atrodys puikiai, kad ir kokios būtų dabartinės tendencijos. 

Tokie baldai dažnai gaminami kokybiškai ir iš medžiagų, kurios išlaiko laiko išbandymą. Nesvarbu, ar tai tradicinio stiliaus fotelis, ar moderni odinė sofa, ar įspūdingas svetainės stalas, nesenstantys baldai yra puiki investicija, kuri niekada neišeis iš mados. Jie ne tik puikiai atrodys dabar, bet ir ateinančiais metais. Taigi, jei ieškote baldų, kurie atlaikys laiko išbandymą, ieškokite nesenstančių baldų.

Nesenstantys baldai - tai baldai, kurie puikiai atrodo bet kuriuo laikotarpiu. Nesvarbu, ar tai būtų klasikinė Česterfildo sofa, ar ikoniškas riešutmedžio sekretoriaus stalas. Šie baldai šiandien atrodys taip pat stilingai, kaip ir tada, kai buvo sukurti. Geriausi ir labiausiai atpažįstami nesenstančių baldų dizainai atspindi epochą, kurioje jie buvo sukurti. Nuo klasikinių Art Deco kėdžių iki modernistinio paprastumo Eameso kėdžių - kiekvienas dizainas atspindi savo laikotarpį. Baldams didelę įtaką daro to meto tendencijos, tad kai kurie baldai atrodo madingi tik trumpą laiką iki kol mados ir tendencijos pasikeičia. 

 

Kokiomis savybėmis pasižymi nesenstantys baldai?

- Universalumas. Nesenstantys baldai ne tik gerai atrodys bet kuriuo laikotarpiu, bet ir tiks visų įva namuose. Nesvarbu, ar jūsų namuose vyrauja klasikinio, ar šiuolaikinis baldų stilius, nesenstantys baldai visada puikiai derės. Daugiau apie namų interjero stilius skaitykite čia.

- Atsparumas. Nesenstantys baldai yra ne tik stilingi, bet ir patvarūs bei kokybiški. Galite tikėtis, kad jie tarnaus ilgus metus, todėl tai yra gera investicija. Daugiau apie tai kas yra kokybiški baldai skaitykite čia.

- Įperkamumas. Nors nesenstantys baldai yra stilingi, paprastai jie nėra brangūs. Tiesą sakant, nesenstančių baldų dažnai galima rasti už nedidelę kainą, ypač naudotų daiktų parduotuvėse, antikvariatuose ir internete. 

- Patogumas. Nesenstantys baldai paprastai nėra gaminami būtent tam laikotarpyje vyraujančioms dizaino madoms atitikti, o tai reiškia, kad jie paprastai yra labiau patogūs nei ištaigingi vienadieniai dizainerių kūriniai, tad savo baldais galėsite džiaugtis daugelį metų ir buvimas ant jų, jūsų nenuvargins. 

- Paveldas. Kiekvienas baldas turi savo istoriją. Su nesenstančiais baldais galite įvertinti istoriją ir meistriškumą, kuris buvo panaudotas juos kuriant.

- Kokybiškumas. Baldų gamybai naudojamos medžiagos turi įtakos jų ilgaamžiškumui. Nesenstantys baldai paprastai gaminami iš kokybiško medžio masyvo, pavyzdžiui, kedro, ąžuolo ar tikmedžio. Kitos populiarios medžiagos yra raudonmedis, graikinis riešutas ir vyšnia. Šios medžiagos ne tik atrodo stilingai, bet ir yra pakankamai patvarios, kad tarnautų ilgus metus. Daugiau apie baldų pagamintų iš medžio masyvo privalumus, trūkumus ir kodėl verta juos rinktis, informacijos rasite čia.

 

Populiariausi nesenstančių baldų stiliai

- Česterfildo sofos - šios klasikinės sofos yra iš karto atpažįstamos. Jos yra ilgos, žemos ir turi sagomis aptrauktas nugarėles. Tradiciškai jos apmuštos arklio ašutų audiniu, tačiau šiais laikais dažnai apmušamos ir įvairiomis kitomis medžiagomis. 

 

- Vidurio amžiaus moderniosios kėdės - “Eames Lounge Chair" ir "Ottoman" - tai baldai iš liejamos faneros ir odos, kuriuos sukūrė Charlesas ir Ray Eamesai baldų kompanijai "Herman Miller". Jie oficialiai pavadinti "Eames Lounge" (670) ir "Ottoman" (671) ir buvo išleisti 1956 m. po ilgų dizainerių kūrimo metų. Tai buvo pirmoji kėdė, kurią Eamesai sukūrė aukštos klasės rinkai. Šių baldų pavyzdžiai yra Niujorko modernaus meno muziejaus nuolatinės kolekcijos dalis

 

- Sparnuotasis krėslas (taip pat "wing-back chair" arba "wing-back") - tai lengvas krėslas arba klubinis krėslas su "sparnais", pritvirtintais prie krėslo atlošo, kurie paprastai, bet ne visada, tęsiasi iki porankio atramos. Sparnų paskirtis - apsaugoti kėdėje sėdintį asmenį nuo skersvėjų ir sulaikyti židinio skleidžiamą šilumą toje vietoje, kur asmuo sėdi. Todėl praeityje jos dažnai buvo naudojamos prie židinio. Šiuo metu dauguma sparnuotųjų kėdžių pavyzdžių yra visiškai apmušti, su atviromis medinėmis kojomis, tačiau daugelis seniausių sparnuotųjų kėdžių pavyzdžių turi atvirą karkasą su paminkštintomis sėdynės, porankių, atlošo ir kartais sparnų pagalvėlėmis.

Pirmą kartą šios kėdės buvo pradėtos naudoti Anglijoje XVI a., ir nuo to laiko jų pagrindinis dizainas nepakito.