Prekių katalogas

Baldų rankenėlių tipai. Kas tai? Kaip pasirinkti?

 • Baldų rankenėlių tipai. Kas tai? Kaip pasirinkti?

  Baldo rankenėlė yra subtilus baldo akcentas, kurio neturėtumėte rinktis atmestinai. Rinkoje yra daugybė skirtingų tipų baldų rankenėlių, kurių kiekviena turi savų privalumų. Vienos jų yra praktiškesnės už kitas, o kitos gali būti estetiškesnės, priklausomai nuo to, kokios išvaizdos siekiate savo namuose. 

  Atidžiau apžvelkime keletą labiausiai paplitusių rankenėlių tipų ir jų panaudojimo atvejus.

   

  Pailgos rankenos

  Dažniausiai pasitaikanti baldų rankenėlių rūšis yra pailgos formos rankenėlės. Jos tinka įvairių tipų baldams - vitrinoms, spintoms, spintelėms ar komodų stalčiams, jas lengva valyti ir jos puikiai atrodys beveik bet kokio stiliaus namuose, nes gali būti įvairių stilių ir spalvų - nuo lygių metalo, iki klasikinių su graviruotais raštais.

   

  Apvalios rankenos

  Šios formos rankenos paprastai gaminamos iš metalo, medžio, keramikos, porceliano arba krištolo ir yra labai dekoratyvios. Dėl savo paprasto ir elegantiško dizaino jos puikiai atrodys prie daugelio skirtingų baldų stilių ir namų dekoro. Šių dekoratyvinių rankenų galima rasti įvairių spalvų ir dizaino. 

  Keraminės ir krištolo rankenėlės puikiai tinka estetiniais tikslais, jos nėra labai praktiškos, nes gali gana lengvai sulūžti sudužti. Keraminės rankenos būna įvairių stilių ir spalvų, jos paprastai naudojamos miegamojo spintelių durelėms arba stalčiams, tačiau gali būti naudojamos ir didesniems baldams. 

  Krištolinės rankenėlės gaminamos iš stiklo, dervos arba akrilo, būna įvairių dizainų ir spalvų. Kai kurios iš jų yra skaidrios, o kitos - nepermatomos. Krištolinės rankenos nėra labai praktiškos, tačiau jos puikiai tinka namų puošybai.

   

  Dekoratyvinės rankenos

  Dekoratyvinės rankenos gaminamos iš pačių įvairiausių medžiagų, pavyzdžiui, keramikos, krištolo, medžio, metalo, odos ir kt. Jos gali būti įvairių formų ir spalvų, pagamintos iš kelių medžiagų ir pan., dažnai gaminamos individualiai pagal kliento poreikius, tad dizaino galimybės neribotos. Dekoratyvinės rankenėlės nėra labai praktiškos, tačiau jos gali būti puiki namų puošmena. 

   

  Baldų rankenėlės - individualus pasirinkimas ir pritaikymas

  Baldų rankenėlės yra esminė bet kokio baldo dalis. Kai perkate jau pagamintus baldus, rankenėlių dažniausiai nepasirinksite, nes baldų komplekte jos jau būna. Tačiau jas visuomet galima pasikeisti pagal savo norus ar namų interjero stilių, labiau pritaikyti saviems poreikiams ar tiesiog norint atnaujinti jau pasenusį baldą. Rankenėles galima rinktis pagal formą, spalvą, stilių, gamintoją ir pan., viskas priklauso nuo jūsų poreikių bei galimybių. 

  Daugiau apie rankenėles ir kitą baldų furnitūrą skaitykite čia.