Prekių katalogas

Atsisėskite ir atsipalaiduokite: išsamus vadovas, kaip orientuotis fotelių pasaulyje

  • Atsisėskite ir atsipalaiduokite: išsamus vadovas, kaip orientuotis fotelių pasaulyje

    Tikriausiai sutiksite, kad nei vienas namų baldas nesuteikia tokio tobulo jaukumo kaip fotelis. Tai saugus prieglobstis, vieta, kur galite pasinerti į gerą knygą, išgerti puodelį arbatos ar tiesiog atsipalaiduoti po ilgos dienos. Foteliai yra ne tik funkcionalūs, jie taip pat gali būti ir išskirtinis dizaino bei stiliaus elementas jūsų kambaryje. Šiame straipsnyje apžvelgsime skirtingus fotelių tipus ir pateiksime keletą įžvalgų, kaip išsirinkti tobulą fotelį savo erdvei.  

    Trumpa istorija

    Mums žinomi foteliai turi turtingą istoriją. Jų kelią galima atsekti net iki senovės civilizacijų, per amžius jie evoliucionavo ir tapo neatsiejama šiuolaikinių gyvenamųjų erdvių dalimi.

     

    Senovės Egipte foteliai su porankiais pirmiausia naudojo faraonai ir elitas. Šie ankstyvieji krėslai dažnai buvo sudėtingi, pagaminti iš medžio ir kartais inkrustuoti dramblio kaulu ar auksu. Porankiai ir aukšti atlošai simbolizavo statusą ir valdžią.

     

    Senovės Graikijoje ir Romoje foteliai su porankiais buvo taip pat paplitusios tarp turtuolių. Romėnai buvo žinomi kaip mėgėjai ilsėtis, o "lectus" - savotiškas gultas su porankiais - buvo naudojamas atsilošti valgio metu ir visuomeniniuose susibūrimuose.

     

    Viduramžių Europoje foteliai su porankiais irgi dažniausiai buvo skirtos diduomenei. Vidutiniai namų ūkiai turėjo suolus arba taburetes. Tačiau Renesanso laikotarpiu foteliai tapo labiau prieinamos, o jų dizainas tapo vis sudėtingesnis, atspindintis to laikmečio dėmesį menui ir kultūrai.

     

    XVII amžiuje Anglijoje atsirado kultinis fotelis "wingback". Šs fotelis turėjo prailgintus šonus, vadinamus "sparnais", kurie saugojo sėdintįjį nuo skersvėjų ir sulaikydavo židinio šilumą fotelyje. Jos dažnai buvo apmuštos prabangiomis medžiagomis, atspindinčiomis savininko turtus ir skonį.

    Fotelis “Wingback”

     

    XVIII a. atsirado daugiau variantų, nes Prancūzijos ir Anglijos didikai labai domėjosi baldų dizainu. Šio laikotarpio foteliai, tokie kaip Liudviko XV foteliai ir Čipendeilio kėdės, iki šiol garsėja savo išskirtiniu dizainu.

     

    Liudviko XV fotelis ir Chipendale kėdės

     

    XIX amžiuje pramonės revoliucija suvaidino lemiamą vaidmenį baldų gamyboje. Dėl masinės gamybos technologijų foteliai tapo prieinamesni, ir foteliai ėmė patekti į paprastus namus.

     

    XX a. buvo sparčių naujovių ir eksperimentų dizaino srityje laikotarpis. XX a. pradžioje Prancūzijoje atsirado klubinis fotelis, o XX a. viduryje atsirado modernistinis dizainas. Tokie dizaineriai kaip Eamesas, Miesas van der Rohe ir Arne Jacobsenas sukūrė fotelius, kurie dabar laikomi nesenstančiais meno kūriniais.

    Iš kairės į dešinę: Eames, Mies van der Rohe ir Arne Jacobsen fotelių pavyzdžiai

     

    Šiandien foteliai ir toliau tobulėja, juose naudojamos šiuolaikinės medžiagos ir technologijos. Jie nebėra tik sėdynės, o gali turėti papildomų įvairių funkcijų, pavyzdžiui, šildymo, masažo funkcijų ar automatikos.

     

    Iš esmės fotelis nukeliavo savo kelionę nuo galios ir statuso simbolio senovės civilizacijose iki patogumo, dizaino ir naujovių įsikūnijimo šiuolaikiniuose namuose. Jo istorija atspindi ne tik stiliaus pokyčius, bet ir platesnius visuomenės ir kultūros pokyčius amžių bėgyje.

     

    Fotelių tipai

    1. Klubinis krėslas: Klubiniai krėslai pasižymi giliomis, patogiomis sėdynėmis ir paprastai yra aptraukti oda. Šis stilius atsirado XX a. trečiajame dešimtmetyje Prancūzijoje ir buvo skirtas bendravimui džentelmenų klubuose. Puikiai tinka tradicinei arba vyriškai aplinkai.

    Klubinis krėslas

     

    1. Fotelis "Wingback Chair": Šie foteliai turi aukštą atlošą su "sparnais", kurie tęsiasi nuo atlošo iki porankių. Iš pradžių jos buvo skirtos apsaugoti nuo skersvėjų, o dabar mėgstamos dėl klasikinės elegancijos ir dažnai sutinkamos prie židinių.

     

    1. Foteliai su atlošais: Fotelis su atlošu, kurį galima atlenkti atgal, dažnai turi atramą kojoms. Jie puikiai tinka ilsėtis ir žiūrėti televizorių.

    Fotelis su atlošu


    1. Fotelis “Slipper”: Ši minkštas fotelis be porankių turi trumpas kojas ir yra arčiau žemės. Šio tipo foteliai puikiai tinka papildomoms sėdimoms vietoms įrengti, neužimant daug vietos.

    Fotelis “Slipper”

     

    1. Česterfildo krėslas: Česterfildo krėslas yra britų dizaino ikona. Jį paprastai galima rasti bibliotekose arba oficialių įstaigų poilsio kambariuose.

    Česterfildo krėslas

     

    1. Fotelis “Barrel”: Tai fotelis su apvalia sėdyne ir pusapvaliu atlošu puikiai tinka moderniam ar šiuolaikiniam interjerui. Kad būtų paprasčiau suprasti kas yra šiuolaikinis stilius interjere skaitykite čia. Galbūt tai pravers jei svarstote įsigyti “Barrel” stiliaus fotelį.

    Kėdė “Barrel”

     

    1. Šezlongo tipo krėslas: Tai kėdės ir gulto mišinys, puikiai tinkantis išsitiesti ir atsipalaiduoti. Paprastai jie turi pailgą sėdynę su atlošu viename gale.

    Šezlongo tipo krėslas

     

    1. Papasano fotelis: Papasano fotelis, žinomos dėl savo apvalios formos ir patogių pagalvėlių, puikiai tinka neįpareigojančiam ar bohemiškam interjerui. Plačiau apie bohemišką interjero stilių namuose galite paskaityti čia.

    Papasano fotelis

     

    1. Akcentinis fotelis: Šis terminas dažnai reiškia bet kokį fotelį, naudojamą labiau dėl jo estetikos nei dėl funkcijos. Akcentiniai foteliai būna įvairių stilių ir medžiagų ir naudojamos kambariui pagyvinti.

    Akcentinio fotelio pavyzdys

     

    1. Pasukamas fotelis: Šie foteliai gali pasisukti, todėl yra labai funkcionalūs, ypač biure arba patalpose, kuriose labai svarbu judėti.

    Pasukamo fotelio pavyzdys

     

    Kaip išsirinkti tinkamiausią fotelį?

    Renkantis fotelį reikia atsižvelgti į savo erdvę, stilių ir patogumo pageidavimus:

    1. Įvertinkite savo erdvę: Įvertinkite kambario, kuriame norite statyti fotelį, dydį. Jei tai maža erdvė, rinkitės kompaktiškus modelius, pavyzdžiui, “Slipper” tipo fotelius. Didesniuose kambariuose gali puikiai tikti sparnuotieji arba klubiniai krėslai. 

    2. Nustatykite paskirtį: Nustatykite, kam pirmiausia naudosite fotelį - ar tai bus svetainės fotelis skaitymui, televizoriaus žiūrėjimui ar kaip dekoratyvinę detalę? Tai padės jums pasirinkti komforto lygį ir dizainą.

    3. Derinkite prie interjero: fotelis turėtų papildyti esamą interjerą. Atsižvelkite į stilių, spalvą ir medžiagas, kurios, priklausomai nuo jūsų pageidavimų, derės prie interjero arba jį išryškins. Šiame tinklaraščio straipsnyje rasite patarimų kaip sukurti gražų ir patogų namų interjero dizainą įskaitant spalvų, medžiagų, raštų bei baldų suderinamumą.

    4. Svarbiausia - patogumas: Nesileiskite į kompromisus dėl patogumo. Jei įmanoma, išbandykite fotelį sėdėdami jame. Atsižvelkite į tokius aspektus kaip sėdynės gylis, minkštumas ir nugaros atrama. 

    5. Medžiagos yra svarbios: Medžiagos pasirinkimas turės įtakos fotelio išvaizdai ir ilgaamžiškumui. Oda yra klasikinė ir patvari, o tokie audiniai kaip medvilnė ar aksomas pasižymi skirtingomis tekstūromis ir raštais. Jei pasirinksite fotelį iš odos, čia rasite patarimų kaip prižiūrėti odinius baldus, kad jie neprarastų savo pradinės išvaizdos ir išliktų puikios būklės daugelį metų.

    6. Nustatykite biudžetą: Fotelių kaina gali labai skirtis, todėl nusistatykite biudžetą, bet būkite pasirengę investuoti šiek tiek daugiau už ilgiau tarnaujantį ir patogesnį gaminį. 

    7. Pagalvokite apie papildomus funkcionalumus: Apsvarstykite, ar norite papildomų funkcijų, pavyzdžiui, atsilenkimo galimybių, pasukimo funkcijos ar prie fotelių derančių pufų, kad būtų dar patogiau. Jeigu išsirinkus norimo fotelio komplektacijoje nėra derančio pufo, visada galite patys išsirinkti ir priderinti svetainės pufą. Pagalvokite kokios spalvos dera tarpusavyje ir išsirinkę pufą, mėgaukitės poilsiu ištiesdami kojas.

     

    Apibendrinant galima pasakyti, kad tinkamas fotelis gali gerokai pagerinti jūsų gyvenamąją erdvę ir suteikti begalinį komfortą. Rinkdamiesi būtinai atsižvelkite į mūsų rekomenduojamus veiksnius ir mėgaukitės pasirinkimo kelione, nes rinkoje yra tiek daug galimybių!