Prekių katalogas

Kaip reikia prižiūrėti odinius baldus?

  • Kaip reikia prižiūrėti odinius baldus?

    Odiniai baldai yra ne tik neįtikėtinai stilingi, bet ir labai patvarūs bei ilgaamžiai, o tinkamai juos prižiūrint, odiniai baldai gali tarnauti dešimtmečius.  

    Tai vieni prabangiausių baldų, nes yra brangesni už kitų audinių tipų baldus ir gaminami iš aukštos kokybės medžiagų, todėl ir priežiūra jiems turėtų būti išskirtinė. Jei laikysitės kelių paprastų patarimų ir rekomendacijų, bei teisingai valysite, odiniai pufai, kėdės, sofos išliks puikios būklės daugelį metų. Skaitykite toliau ir sužinokite mūsų ekspertų patarimus apie odinių baldų valymą.

     

    Ką turėtumėte žinoti apie odinių baldų valymą

    Jei valote natūralios odos sofą, visuomet rinkitės sausą valymą, nes vandens pagrindo valikliai gali pakenkti audiniui - medžiaga išbrinks ir taps standi bei kieta. Yra dirbtinės odos rūšių baldų, kuriuos valyti vandens pagrindo valikliais galima, tačiau prieš valydami bet kokius baldus visada perskaitykite etiketėje pateiktas valymo instrukcijas. Jei nesate tikri, kaip teisingai išvalyti konkretų daiktą, geriausia pasitarti su profesionaliu valytoju. Jei ieškote geriausio būdo odiniams baldams valyti, svarbu suprasti, kad skirtingoms odos rūšims reikia skirtingų valymo būdų.

     

    Sausas valymas

    Greičiausias sausojo valymo būdas - švelnus sausas šepetėlis arba specialus įkraunamas ar elektrinis įrankis, skirtas odinių baldų valymui. Pirmiausia, reikėtų nušluoti didžiausius nešvarumus ir didesnius trupinius nuo baldų paviršiaus. Antra, pašalinus didžiuosius nešvarumus, baigti valymą galima sausa švelnia šluoste. 

    Sausas valymas tinka kai nėra didelių dėmių, apliejimų ar įbrėžimų. Tai kasdienis valymo būdas, skirtas dulkėms ir smulkiems sausiems nešvarumams pašalinti bei išblizginti odinių baldų paviršių.  

     

    Drėgnas valymas

    Visų pirma, įsitikinkite, kad šluostė ar kempinė tik vos drėgna, o ne šlapia ir varvanti. Didelis vandens kiekis gali palikti dėmių ant odos. Šluostė ar kempinė turi būti švari, nevalykite odinių baldų virtuvės ar indų kempine, nes riebalai ir kiti likučiai esantys joje, gali įsigerti į baldus ir taip pat palikti dėmes. Drėgna kempine valyti patartina švelniai braukiant per paviršių nuo vieno galo iki kito, tarsi tapant, o ne trinant pirmyn atgal, kad neištempti odos ir pernelyg stipriai neįtrinti drėgmės į odą, kas irgi gali sąlygoti nelygumų spalvoje atsiradimą. Baigus valyti baldus, būtina leisti jiems pilnai išdžiūti prieš naudojimą, nes oda yra minkšta, o sudrėkusi gali į save pritraukti tiek drabužių spalvas, tiek nešvarumus nuo jų. Toks būdas skirtas nuvalyti didesnius nešvarumus, maisto likučius, dažus ir pan.

     

    Valymas specialiais valikliais

    Rinkoje yra daugybė skirtingų valiklių skirtų odinių baldų valymui ir priežiūrai. Kai kurie jų sukurti amoniako pagrindu, kiti aliejiniai ar putų konsistencijos. Nepriklausomai nuo to, kurį pasirinksite, visuomet pradžioje pamėginkite išvalyti nedidelį mažai matomą baldo plotelį, kad įsitikinti, jog valiklis neblukina odos spalvos ir kitaip nepakeičia jos tekstūros. Atidžiai perskaitykite valiklio etiketę ir naudokite jo tik tiek, kiek rekomenduojama (jokiais būdais ne per daug!). Specialūs odai skirti valikliai gali būti skirti odos spalvos atnaujinimui, poliravimui, įbrėžimų glaistymui ar tiesiog rimtesnių dėmių išėmimui.

     

    Kaip valyti odinius baldus?

    Pradėkite nuo dulkių ir nešvarumų and baldų paviršiaus. Naudodami švelnų šepetėlį ar dulkių siurblį pašalinkite stambesnius trupinius ir dulkes. Jei baldų plyšiuose yra įstrigusių nešvarumų ar purvo, galima panaudoti seną dantų šepetėlį, kad švelniai juos pakeltumėte ir pašalintumėte. Jeigu plyšiuose ar tarpeliuose buvo patekę drėgmės, būtina ją išsausinti, kad juose ilgainiui nepradėtų augti pelėsis.

    Nuvalius paviršinius nešvarumus ir dulkes, odą rekomenduojama nuvalyti vos drėgna šluoste ir/ar specialiu valikliu, jeigu ant jos matosi didesnių dėmių, nenuvalomų sausuoju būdu. 

    Pašalinus visus nešvarumus, odą reikia nupoliruoti bespalviu odos vašku. Vašką, remiantis jo naudojimo instrukcija, reikia tolygiai tepti ant viso baldo, leisti jam įsigerti į baldą bent 30 minučių ir tuomet nuvalyti priemonės perteklių sausa švelnia šluoste - lengvais sukamaisiais judesiais nupoliravus ir nublizginus odos paviršių, baldai atsinaujina, taip panaikinami bei užmaskuojami smulkūs įbrėžimai bei sustiprinama apsauga nuo dėmių, išsiliejus skysčiams ar esant kontaktui su maistu. Tokį procesą reikėtų atlikti bent kartą mėnesį, kad džiaugtumėtės savo odiniais baldais kelis dešimtmečius.

     

    Nebūtina būti profesionaliu baldų valytoju ar turėti specialių priemonių ar įrankių, svarbiausia - prieš naudojimą perskaityti rekomendacijas, tinkamai ir laiku valyti odinius baldus ir jie jums tarnaus daugelį metų! Taip pat skaitykite čia, jei nesate tikri, kokius, tikros odos ar dirbtinės odos baldus verčiau rinktis.

    Jeigu visgi odiniai baldai Jums nekelia susižavėjimo ar tiesiog manote, kad juos prižiūrėti bus sudėtinga, galite rinktis paprasčiau prižiūrimų audinių minkštus baldus, kurių audiniai yra atsparūs dėvėjimuisi. O jei turite ar planuojate įsigyti medžio masyvo baldus, kaip juos prižiūrėti skaitykite čia.