Prekių katalogas

9 skirtingi komodų tipai: kuo jie skiriasi ir kaip išsirinkti

 • 9 skirtingi komodų tipai: kuo jie skiriasi ir kaip išsirinkti

  Rinkoje yra tiek daug komodų stilių, kad gali būti sunku išsirinkti tą vienintelę. Šiame straipsnyje pateikiame pagrindinius skirtingų komodų tipus, kad galėtumėte pradėti rinktis. 

  Vėliau, žinant, kokio tipo komoda jums reikalinga, derinkite ją prie bendro kambario stiliaus, erdvės dydžio bei jūsų individualių poreikių, nes tikrai yra iš ko rinktis - tiek gamybos medžiagų, tiek baldo stiliaus pasirinkimai yra gausūs. Norint suprasti koks baldų stilius Jums priimtiniausias renkantis komodą ar bet kokį kitą baldą, čia rasite straipsnį kokie būna baldų stiliai.

   

  Bet kurio miegamojo būtinų baldų sąraše turėtų būti viengulė ar dvigulė lovaveidrodis ir komoda su stalčiais apatiniams ar kitiems smulkesniems drabužiams laikyti. Komoda gali būti funkcinis baldas (daugiau apie tai kas yra funkciniai baldai skaitykite čia) arba kūrybiška jūsų interjero dalis. Kokia ji bus, iš tiesų priklauso nuo pasirinktos komodos tipo. Čia pateikiame komodų tipų pradžiamokslį, kuris padės jums geriau išsirinkti. 

   

  Aukšta (vertikali) komoda

   

   

  Šią komodą britai vadina "Highboy" arba “Tallboy”. Ji būna gana aukšta, dažnai sudaryta iš skirtingų dydžių stalčių, kombinuota su durelėmis, atviromis lentynomis ar net drabužių kabykla. Šios komodos gali būti net virš 2 m aukščio, dažnai atlieka spintos funkciją arba yra kaip jos dalis pastatoma šalia. 

  Vertikalios komodos labai tinka miegamuosiuose, kuriuose nėra daug vietos ant grindų. Jas galima nesunkiai pastatyti ir įterpti kiekvienoje erdvėje, nes yra plonesnės ir siauresnės, todėl neužima didelio grindų ploto. 

   

  Žema (horizontali) komoda

   

  Kaip galima suprasti iš pavadinimo, ši komoda yra dizaino priešingybė "highboy". Tai vienos grupės stalčiai, kurie idealiai tinka smulkiems reikmenims laikyti. Stalčiai yra gana erdvūs, o ant jų viršaus taip pat yra pakankamai vietos daiktams laikyti. Šio tipo komodos kartais ant viršaus turi veidrodžius, todėl sakoma, kad jos yra tualetinių staliukų pradininkės. Tai labai prancūziško tipo komoda ir tame regione yra itin populiari. Jos gali būti puoštos marmuriniais paviršiais bei turėti raižytas ar banguotas kabrioleto tipo kojeles (kokie dar būna baldų kojelių stiliai rasite čia). Šios komodos istoriškai buvo statuso simboliai. Dabar jų galima rasti labai minimalistinio (daugiau apie tai kas yra minimalistiniai baldai skaitykite čia) ir paprasto dizaino, tinkančio prie bet kokios erdvės ir stiliaus. 

   

  Kombinuotoji komoda 

   

  Tokio tipo komodos dažnai turi įkomponuotą spintą arba nedidelę spintelę, o šonuose gali būti papildomi kabliukai ir pakabos kostiumams sukabinti. Šio tipo komodas  mėgsta ir damos, ir džentelmenai, nes puikiai galima panaudoti skirtingų dydžių ir formų kabyklas, stalčius ir spinteles.

  Kas iš tiesų svarbu, šis baldas yra visiškai atitinkantis miegamojo fengšui, nes turi elegantišką dizainą ir bet kuriai interjero erdvei suteikia šiek tiek karališkumo. Daugiau apie tai kaip sukurti fengšui miegamajame skaitykite čia.

   

  Kombinuotos komodos taip pat populiarios dėl universalumo, nes siaura aukšta spintelė gali būti derinama ir sujungta su žemesniu arba tokio pat aukščio stalčių bloku. Arba ant viršaus gali turėti papildomas atramas, kad sukurti kūdikio vystymo stalą, arba kampinį iššokusį stalviršį rašomosios erdvės sukūrimui.

   

  Apatinio trikotažo skrynia

   

  Žvelgiant į istoriją, paprastai tokias aukštas siauras komodas sudarė septyni nedideli, tačiau pakankamai gilūs, stalčiai. Tai reiškė, kad kiekviename jų buvo skirtingai savaitės dienai skirti apatiniai. Šiais laikais tai gali būti stilingas ne tik miegamojo, bet ir svetainės baldas smulkesniems daiktams laikyti.

   

  Dviguba komoda

   

  Tai gali būti bet kurio tipo komoda, sujungta su tokio pačio tipo komoda. Dažnai skirta dviems šeimos nariams, nes stalčių blokai yra tarsi padalinti atskirai. 

  Jei turite didelį kambarį ir pakankamai erdvės, šio tipo komodos visuomet geras pasirinkimas jums ir jūsų partneriui. 

   

  Multimedijos priemonių komoda

   

  Tokia komoda tinka bet kuriame kambaryje, kuriame yra televizorius ir galbūt vaizdo žaidimų sistema bei kiti elementai. Viršutinė dalis skirta televizoriui, o viršutiniame skyriuje yra atviras stalčius-lentyna, į kurį galima įdėti grotuvą, stiprintuvą ar kitus prietaisus.

  Žemiau dažniausiai yra dar du, keturi ar net šeši stalčiai, kurie leidžia šiai komodai funkcionuoti kaip visavertei komodai drabužių ar kitų daiktų laikyme. Taip pat tokios komodos gali būti kombinuotos su spintelėmis ar su daugiau nei viena atvira lentyna.

   

  "Shabby Chic" arba kotedžo stiliaus komoda

   

  Dar vadinamas kotedžo dekoro stiliumi, "shabby chic" - tai apibrėžimas, kuriam būdingas labai neįpareigojantis ir jaukus jausmas.

  Šių tipų komodos taip pat paprastai gaminamos iš medžio ir dažomos neutraliais atspalviais, pavyzdžiui, balta, pilka ar kreminė spalva. Pabaigoje ant baldo padaromi specialūs įbrėžimai ir įtrūkimai, kad atrodytų šiek tiek senas dėl  "autentiško išvaizdos".

  Tai labai populiarus dizainas Prancūzijos ir Anglijos pakrančių ir kaimo vietovėse net ir šiandien.

   

  Kampinė komoda

  Šio tipo komodos taupo vietą bei išnaudoja tuščius kambario kampus, o derinamos su tokios pačios spalvos ar rūšies baldu sudaro puikų stilingą komplektą. Jos gali būti visokios - spintelė, stalčiais, lentynos, ar kombinuotos variantas. Esminis faktorius - kampo užpildymas ir erdvės išnaudojimas.

   

   

  Pakelta platforminė lova su sandėliavimo komoda

  one of the most effective types of dressers are raised platform bed with storage dresser, they can be used as both dresser and a bed

   

  Tai specialūs lovų rėmai, kurie pakelia lovą tiek, kad po ja būtų galima įrengti vieną ar dvi eiles stalčių kaip horizontalią komodą. Galite juos laikyti komodų tipais arba komodų alternatyvomis, tačiau bet kuriuo atveju jie padeda geriau organizuoti drabužių laikymą!

  Jos puikiai tinka vaikų miegamiesiems, nes jiems visada reikia daugiau vietos žaislams ir smulkesniems daiktams sudėti. 

   

  Komodų tipai kiekvienam saugojimo ir dekoro poreikiui

  Komoda - tai vienas iš būtiniausių baldų, be kurių neapsieina civilizuotas gyvenimas.

  Kaip turbūt pastebėjote, daugelis jų yra pagamintos iš medžio. Tačiau rinkoje galima rasti ir metalinių, pintų bei odinių komodų.

  Šiandien jų yra tiek daug rūšių, kad komodų dizainas yra labai įvairus. Be to, jos gaminamos iš labai patikimų medžiagų, kad atitiktų jūsų lūkesčius, kad tarnautų pakankamai ilgai, o gal net taptų antikvariniais daiktais ar tiesiog meno kūriniais.