Prekių katalogas

6 patarimai, kaip vizualiai padidinti mažą erdvę baldais

6 patarimai, kaip vizualiai padidinti mažą erdvę baldais

Nedideles erdves gali būti sudėtinga dekoruoti, tačiau pasinaudoję šiais mūsų patarimais ir atlikę keletą nedidelių pakeitimų galite optiškai padidinti kambarį ir padaryti jį erdvesnį ir patrauklesnį. 

Baldai tikrai gali vizualiai padidinti kambarį, todėl yra keletas gudrybių, kuriomis pasinaudokite, kad kuo geriau išnaudotumėte turimą erdvę. Nuo tinkamų spalvų pasirinkimo iki tinkamo baldų išdėstymo - štai šeši patarimai, kaip vizualiai padidinti mažą erdvę baldais. Naudodamiesi šiais patarimais akimirksniu sukursite erdvesnę ir patrauklesnę aplinką:

 

Rinkitės šviesias sienų ir baldų spalvas

Spalva yra vienas paprasčiausių būdų padidinti kambarį. Galite naudoti dažus arba audinius, kad sukurtumėte tobulą paletę savo erdvei. Sienoms geriausia rinktis šviesesnes spalvas, kad kambarys atrodytų didesnis. Galite išbandyti įvairius šviesius atspalvius - nuo pilkos iki geltonos ar mėlynos. Būkite atsargūs, kad nepasirinktumėte tokios spalvos, dėl kurios, nors ir šviesesnio nei įprasta tono, kambarys gali atrodyti mažesnis  - tamsiai raudonos ir tamsiai violetinės spalvos suteikia uždarumo ir ankštumo įspūdį. Kalbant apie audinius, puikiai tinka natūralios šviesesnės spalvos, pavyzdžiui, chaki, balta ir pilka. Dėl jų erdvė vizualiai atrodys didesnė, ir tikrai nesijaus per daug nyki. Taip pat galite naudoti lengvesnius audinius, pavyzdžiui, liną ar medvilnę, kad sukurtumėte vizualiai patrauklius baldus. 

 

Naudokite kelių funkcijų baldus

Kai stengiatės, kad mažas kambarys atrodytų didesnis, svarbu maksimaliai išnaudoti turimą erdvę. Vienas iš būdų tai padaryti - rinktis baldus, atliekančius kelias funkcijas. Tai gali būti stalas arba knygų lentyna, kurie taip pat atlieka sandėliuko, arba daiktų laikymo ir saugojimo, funkciją. Arba tai gali būti didesnis baldas, kuris gali atlikti dvejopą funkciją - sėdėti ir laikyti daiktus, pavyzdžiui, sofa su įmontuota knygų lentyna. Dar vienas variantas - sulankstomi baldai (Daugiau apie sulankstomus baldus skaitykite čia.), kurie taupo erdvę, o esant poreikiui juos galima išlankstyti į didesnius, o gal visai kitą funkciją atliekančius. Taisyklės paprasta - rinkdamiesi baldus, ieškokite daugiafunkcinių daiktų, tokiu būdu iš karto galėsite maksimaliai išnaudoti savo erdvę laikydami daiktus ir sukurdami sėdimąją vietą su keliais pagrindiniais baldais. Kurdami saugyklą mažoje erdvėje, naudokite krepšius ir konteinerius, kad daiktus galėtumėte laikyti vertikaliai. Taip jie netrukdys, o daiktai bus lengviau pasiekiami.

 

Mąstykite “vertikaliai”

Jei turite nedidelį staliuką, pabandykite jį naudoti kaip šoninį staliuką šalia sofos, o ne kaip žurnalinį staliuką priešais sofą. Šoniniai staliukai puikiai tinka pasistatyti šviestuvą ar padėti kelis gėrimus, neužimant per daug vietos. Jei turite žurnalinį staliuką, pabandykite jį pastatyti atokiau nuo sofos, arba net kitame kambario kampe. Taip kambarys atrodys mažiau užgriozdintas ir vizualiai didesnis. Jei už sofos yra siena, galite panaudoti koloną arba knygų lentyną, kurioje laikysite tokius daiktus kaip knygos, šviestuvas ar dekoratyviniai elementai. Tai akimirksniu suteiks kambariui erdvesnį įspūdį. Be to, tai puikus būdas maksimaliai išnaudoti vertikalią erdvę.

 

Naudokite veidrodžius

Įvairūs veidrodžiai yra puikus būdas akimirksniu vizualiai padidinti kambarį. Jie atspindi šviesą, todėl erdvė atrodo šviesesnė ir didesnė. Jei kambaryje yra langas, pabandykite ant sienos priešais langą pritvirtinti veidrodį. Jis atspindės įeinančią šviesą ir paskleis ją po visą kambarį. Jei turite didesnį baldą, kuris užstoja langą, taip pat galite pabandyti pridėti veidrodį prie sienos už jo. Veidrodžius galima pritvirtinta ir ant baldų durų ir durelių. Veidrodis taip pat puikiai tinka kaip dekoratyvinis elementas, todėl jis yra itin naudingas priedas jūsų kambaryje, nes ne tik suteiks erdvės įspūdį, bet suteiks stiliaus visai patalpai.

 

Naudokite žemo profilio baldus

Norėdami, kad kambarys atrodytų didesnis, visada turėtumėte vengti vieno dalyko - didelių, per daug apkrautų baldų. Itin dideli baldai užstoja šviesos patekimą į kambarį ir padaro jį tamsiu ir mažu. Geriau rinkitės žemesnius baldus arba siauresnes bei mažiau gilias sofas. Tai leis šviesai pasiskirstyti po kambarį ir jis atrodys didesnis. Jei ieškote baldų, kuriuos būtų lengva perstumdyti ir kurie nesudarytų per daug vizualinės masės, galite išbandyti sofą-lovą arba futono tipo sofą. Tokio tipo sofas lengva perkelti ir laikyti, kai jų nenaudojate, o nenaudojamos jos neužima per daug vizualinės erdvės.

 

Rinkitės baldus su atviromis kojomis

Jei turite mažą kambarį, kurį norite vizualiai padidinti, galite naudoti baldus atviromis kojelėmis. Tai galima taikyti didesniems baldams, pavyzdžiui, sofoms, kėdėms ar stalams. Atviros baldo kojelės vizualiai padidina kambarį, nes praleidžia šviesą, be to, tokius baldus dažnai yra lengviau perkelti į kitą vietą, jie lengvesni, o lengvumas suteikia erdvei dydžio. Dekoratyviniai daiktai su atviromis kojelėmis taip pat yra puikus būdas vizualiai suskaidyti kambario erdvę, t.y. jie tarsi atskiria kambarį nuo grindų ir suteikia papildomos erdvės. Atviros baldų kojelės ne tik vizualiai didina erdvę, bet ir yra puikus akcentas pabrėžti namų stiliui. Kokie būna baldų kojelių stiliai rasite čia.

 

Pasinaudoję šiais patarimais, atraskite savo būdus, kaip mažas erdves vizualiai padidinti. Viena svarbi taisyklė - leiskite šviesai laisvai sklisti nuo baldo iki baldo, nuo lango iki sienos ar veidrodžio. Kai šviesa pasiekia net mažiausiu kambario kampučius, erdvės savotiškai padaugėja. Palaikykite tvarką, neapkraukite mažai naudojamais ar visai nenaudojamais daiktas, ir džiaukitės savo patogia ir funkcionalia erdve!