Prekių katalogas

11 pagrindinių stalų tipų, kurie pagyvins jūsų erdvę ir padidins funkcionalumą

11 pagrindinių stalų tipų, kurie pagyvins jūsų erdvę ir padidins funkcionalumą

Paprastai tariant, stalas - tai kojos, laikančios plokščią paviršių, tačiau kai reikia išsirinkti stalą ar stalelį namams, suprantame, jog svarbu ne tik kokybė ir estetinė vertė, bet ir jo dizainas, pritaikymas vienai ar kitai funkcijai. Sulig kiekviena diena interjero puošyba ir dizainas įgauna vis naujų niuansų, todėl tai, kokį stalą perkate, kur jį dedate ir kam jį naudojate, turi didžiulę reikšmę tam, kaip atrodo jūsų kambarys ir kokį palengvinimą į jūsų gyvenimą atneša!
 

Skirtingi stalai - nuo rašomųjų stalų iki kokteilinių ir lizdinių staliukų - tarnauja skirtingiems tikslams. Įsigiję tinkamą stalą pagal paskirtį, neturėsite daryti kompromisų ir derinti savo gyvenimo būdo prie neefektyvių baldų ar bandyti kosmetinį staliuką paversti darbo stalu.

Šiuo metu rinkoje galite rasti įvairių stalų, kurie puikiai tiks ir atitiks jūsų norus ir poreikius, taip pat jūsų gyvenimo būdą, namus ir biudžetą. Naudoti skirtingų tipų stalus skirtingiems tikslams yra ne tik patogu, bet ir jūsų namai tampa patogesni, funkcionalesni ir galbūt gražesni.

 

Stalų tipai

 1. Kokteilinis staliukas

Iš pavadinimo, matyt, aišku, kam skirti kokteiliniai stalai. Tai stilingi ir rafinuoti, dažnai nedideli staliukai, kurie puikiai tinka tiek gyvenamajame kambaryje, tiek sode ar lauko poilsio zonoje. Šie dekoratyviniai stalai naudojami gėrimams ir užkandžiams laikyti, taip pat atrodo labai estetiškai ir patraukliai.  Be to, viena iš patraukliausių šių stalų savybių yra ta, kad nors jie yra pakankamai dideli, kad juose būtų galima laikyti kelių rūšių gėrimų stiklines ir lėkštes, jie vis tiek yra pakankamai kompaktiški, kad neužimtų per daug vietos ant grindų, daugiausia dėl to, kad paprastai juos laiko tik viena centrinė koja.

 

 1. Žurnaliniai staliukai

Žurnaliniai arba kavos, staliukai yra žemi, dažniausiai gana kompaktiški ir naudojami svetainėje arba gyvenamajame kambaryje, pastatomi priešais svetainės sofąminkštą kampą, kad ant jo būtų patogu laikyti žurnalus, knygas, gėrimų puodelius, televizoriaus nuotolinio valdymo pultelį ir pan. Kai kurie žurnaliniai staliukai turi įmontuotas spinteles ar lentynėles, todėl juose galima patogiai laikyti kasdien naudojamus daiktus. 

 

 1. Valgomasis stalas

Šie stalai yra pakankamai dideli, kad ant jų būtų galima sutalpinti tikrą švedišką stalą ir užtektų vietos šeimos nariams susėsti ir patogiai valgyti iš savo lėkščių. Valgomojo stalai iš tiesų gali suteikti bet kuriai erdvei patrauklią aurą. Kadangi valgomojo stalai užima nemažai vietos, jį renkantis, labai svarbu jų dydis ir pritaikymas patalpoje, kurioje jis stovės. Nepamirškite, kad norint patogiai sustatyti valgomojo komplektą, reikėtų įvertinti ir valgomojo kėdžių dydį bei erdvę, kuri lieka, jas atitraukus. Be to, nepamirškite, kad stalo forma taip pat turi įtakos jo užimamai erdvei - nesvarbu, ar įsigysite stačiakampį, kvadratinį, ovalų, ar apskritą stalą, pasirūpinkite, kad aplink jį būtų pakankamai vietos judėti, net kai aplink sėdi žmonės.

 

 1. Kosmetiniai staliukai

Kosmetiniai staliukai yra skirti laikyti aksesuarams ir makiažo reikmenims. Paprastai šie staliukai statomi miegamuosiuose arba persirengimui skirtose patalpose, pavyzdžiui, drabužinėse. Dėl savo puikaus funkcionalumo jie labai patogūs naudoti tiems, kuriems tinkamai išdėstytas stalelis su konkrečia vieta kiekvienam daiktui padės sutaupyti daug laiko. 

 

 1. Lizdiniai staliukai

Lizdiniai staliukai (ang. nested tables) dar vadinami tiesiog žurnalinių staliukų rinkiniais yra sudaryti iš kelių vienodo dizaino dydžiu besiskiriančių staliukų, kuriuos galima sudėti vieną ant kito, panašiai, kaip Matrioškos lėles. Dizainas ne tik įdomus, patogus, unikalus ir novatoriškas, bet ir leidžia jums pritaikyti erdvę taip, kaip norite; skirtingo dydžio stalus galite iškelti tada, kai norite juos naudoti, nenaudodami visų iš karto. Dėl tokio dėliojimo ir lankstumo sumažinamas naudojamas grindų plotas, o nenaudojamus stalus itin lengva sudėti vieną į kitą. Jiems tikrai rasite daugybę panaudojimo būdų. 

 

 1. Galiniai staliukai

Galiniai staliukai paprastai statomi sofos gale, vienoje arba abiejose pusėse, ir yra patogiai pasiekiamas paviršius žurnalams, maistui ir gėrimams, nuotolinio valdymo pulteliams, telefonui ar bet kam kitam, ką reikia padėti. Šie staliukai nebūtinai turi būti tik funkcionalūs, juos galite paversti dekoratyviniais, ant stalo padėdami šviestuvus, skulptūrėles, paveikslų rėmelius ir kitus stalo dydžiui tinkamus daiktus, kad pabrėžtumėte stalo ir kambario grožį. Galiniai staliukai yra patvarūs, kompaktiški ir neužima per daug vietos ant grindų ar kambaryje, tačiau tai, ar dėl jų jūsų kambarys atrodys perkrautas, priklauso ir nuo to, kokio dydžio staliuką įsigysite, kur jį pastatysite ir ką ant jo padėsite.

 

 1. Konsolinis staliukas

Konsoliniai staliukai pagrinde skirti įtaisams ar įrangai, pavyzdžiui, žaidimų sistemoms ir televizoriams, laikyti. Juos galima statyti kambario centre, už sofos arba palei sieną. Šie stalai dažniausiai siauresni, tačiau labai patvarūs, nes turi atlaikyti gana nemažą svorį. Taip pat jie yra ne tik funkcionalūs, bet ir estetiškai patrauklūs, nes tikrai puikiai papuošia šeimos kambarį ar svetainę. Prie kai kurių konsolinių staliukų yra pritvirtintos spintelės, kuriose galima laikyti knygas, CD ir DVD, arba jie naudojami kaip vitrinos ar stovai, ant kurių galima pastatyti garsiakalbius ir kitus prietaisus bei įrangą.

 

 1. Akcentinis staliukas

Akcentiniai staliukai tampa svarbiausiu erdvės, kurioje jie stovi, akcentu ir dažnai yra tas vienintelis dekoro elementas, kuris sujungia visą kambario stilistiką. Kartais užtenka vieno akcentinio staliuko, kad erdvei suteiktumėte visiškai naują estetinį patrauklumą; tai taip pat gana ekonomiškas pasirinkimas, nes erdvei pagražinti reikia investuoti tik į vieną nedidelį baldą, o ne į daugybę dizaino elementų.

 

 1. Naktiniai staliukai

Tai nedideli ir kompaktiški staliukai, kurie dedami šalia lovos - patogi vieta, kur galima pasidėti knygas, lempą, akinius ir visa kita, ko gali prireikti prieš einant miegoti, miegant ar tik atsikėlus. Šie staliukai dar vadinami “miegamojo staliukai” jie būna 3 skirtingų tipų; nors jų funkcionalumas beveik vienodas, paskirtis, kurią jie atlieka, šiek tiek skiriasi ir skirtingai prisideda prie jūsų miegamojo fengšui (plačiau apie tai kaip sukurti fengšui miegamajame galite paskaityti čia):

Pirmasis tipas - tai nedidelis atskiras staliukas, kuris suteikia tik paviršių daiktams pasidėti. Jie būna gana universalūs, nes tinka prie daugumos miegamojo lovų alternatyvų. 

Antrasis tipas - tai naktinė komoda arba spintelė - juose yra stalčiai papildomam saugojimui arba spintelė ir stalčius virš jos. Juose labai patogu laikyti, pavyzdžiui, kojines, nosinaites, nedidelius žibintuvėlius ar net pagalvių užvalkalus. 

Trečiasis tipas yra naktinė spintelė, kurioje yra tik vienas stalčius. Pagrindinė šių staliukų funkcija - suteikti paviršių, ant kurio galėtumėte pasistatyti naktinę lempą arba žadintuvą.

 

 1. Baro stalai

Baro stalai gali būti viso namų baro dalis arba didelis stalas, prie kurio galima ruošti maistą, rengti vakarienes ir laikyti stalo įrankius. Tai puikūs pasirinkimai vakarėlių mėgėjams arba tiems, kurie dažnai priima svečius savo namuose, kai patalpos erdvė nėra tokia didelė, kad pastatyti valgomąjį stalą su kėdėmis.

 

 1. Rašomieji, darbo stalai

Rašomieji stalai vaikams, skirti vaikams - pamokų ruošimui, o darbo stalai biurams - darbui su kompiuteriu ir dokumentais. Jie gali būti su papildomomis spintelėmis ir stalčiais, arba lygūs, kompaktiški, ir net sulankstomi.

 

Stalai taip pat gali būti skirstomi pagal tai, iš kokios medžiagos jie pagaminti. Nors daug stalų gaminama iš plastiko ir kitų sintetinių medžiagų, mediniai stalai dėl savo ilgaamžiškumo ir grožio yra populiariausi. Bendrai tariant visi medžio masyvo baldai yra verti jų įsigijimo, dėl ilgaamžiškumo. Plačiau apie medžio masyvo baldus ir kodėl verta tokius baldus rinktis, skaitykite čia. Tokie stalai būna įvairių spalvų ir raštų (juos formuoja medienos tekstūra); kadangi jie pagaminti iš natūralios medžiagos, kai kurie stalai pasižymi unikalių rūšių medienos raštų tekstūra ir spalvomis. Plačiau apie medienos tekstūrų grožį rasite čia. Mediniai stalai suteikia elegancijos bet kokiam kambariui, tiek patalpoje, tiek lauke, dėl to jie puošia namus visame pasaulyje.
 

Atminkite, kad nuo to, kokį stalą išsirinksite ir kur jį pastatysite, gali priklausyti, ar kambarys atrodys perkrautas, ar ne. Svarbu ne tik stalo dydis, bet ir pagrindinė jo paskirtis ir atliekama funkcija ar kelios.