Prekių katalogas

Patarimai, kaip pasirinkti tinkamą baldų aukštį

 • Patarimai, kaip pasirinkti tinkamą baldų aukštį

  Tinkamas baldų aukštis gali padidinti arba sumažinti kambarį, be to, jis gali turėti didelę reikšmę tam, kaip patogiai jaustumėtės savo namuose. 

  Pavyzdžiui, jei jūsų stalas per žemas, visą dieną žiūrėdami žemyn galite pasitempti kaklą. Jei svetainės žurnalinis staliukas per aukštas, galite dažnai į jį atsitrenkti. Laimei, yra keletas bendrų taisyklių, kaip nustatyti tinkamą įvairių tipų baldų aukštį. Tai nėra griežtos taisyklės, tačiau jos paprastai padeda suprasti, į ką atkreipti dėmesį prieš perkant naujus baldus savo namams. Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau apie tai, kaip šie patarimai gali padėti pasirinkti tinkamą naujų baldų aukštį jūsų namuose:

   

  Svetainės baldai

  Svetainėje praleidžiame daug laiko, todėl ir svetainės baldus turime rinktis atsakingai. Jei jūsų svetainės minkštas kampas ar svetainės sofa per žema, galite susilenkti ir jaustis taip, tarsi būtumėte į ją įkritę kaip į lovą. Jei ji per aukšta, galite jaustis taip, tarsi sėdėtumėte ant suolo. Jūsų sofa turėtų būti maždaug kelių aukštyje, kai sėdite ant sėdynės vidurio. Sofos su laisvomis pagalvėlėmis, kurios lengviau įgriūva, apsunkins tinkamo aukščio nustatymą. Jei esate aukštesnis žmogus, gali tekti reguliuoti svetainės fotelio ar sofos be porankių aukštį. Sėdėdami fotelyje ar sofoje turėtumėte laikyti kelius sulenktus maždaug 90 laipsnių kampu.

   

  Valgomojo baldai

  Valgomojo komplektas sutinkamas dažnuose didesniuose namuose. Valgomojo stalo aukštis priklauso nuo jūsų kultūros papročių ir žmonių, kurie prie jo sėdės, skaičiaus. Jei prie stalo sėdėsite ant kėdžių, stalo  plokštumos apačia turėtų būti kelių aukštyje. Jei sėdite ant baro kėdės su atrama kojoms, kėdės sėdynės viršus turėtų būti kelių aukštyje, kai kojos remiasi į kojų atramą. Spintelė arba valgomojo stalas su stalčiais turėtų būti kelių aukštyje, kai stovite laikydami rankas prie šono. Jei esate aukštesnio ūgio, jums gali prireikti keliais centimetrais aukštesnio valgomojo stalo.

   

  Miegamojo baldai

  Miegamasis yra ta vieta, kur ilsimės, todėl miegamojo baldai - bene patys svarbiausi. Miegamojo lovos rėmas ir čiužinys turėtų būti kelių aukštyje. Sėdėdami ant lovos turėtumėte galėti laikyti kelius sulenktus maždaug 90 laipsnių kampu. Miegamojo naktinis staliukas arba aukštos  miegamojo spintelės su stalčiais turėtų būti kelių aukštyje, kai stovite laikydami rankas prie šono.

   

  Virtuvės ir maisto laikymo baldai

  Ne mažiau svarbūs ir virtuvės baldaiVirtuvinis stalas, stalviršio ir lentynų aukštis turėtų būti maždaug juosmens aukštyje, kai stovite laikydami rankas prie šono. Taip bus lengviau atlikti tokius veiksmus kaip maisto gaminimas ir maisto ruošimas stovint. Jei virtuvės spintelės yra aukštos, gali tekti atsistoti ant pakylos, kad galėtumėte pasiekti aukščiausias virtuvės spinteles. Taburetė su atrama kojoms suteiks kojoms atramą stovint. Virtuvės stalo aukštis turėtų būti kelių aukštyje, kai sėdite prie stalo. Sėdėdami prie virtuvės stalo, kelius turėtumėte laikyti sulenktus maždaug 90 laipsnių kampu. Jei virtuvės stalas naudojamas ir valgymui, jis taip pat turėtų būti kelių aukštyje, kai sėdite prie stalo.

   

  Tinkamas baldų aukštis gali labai pakeisti jūsų savijautą namuose. Kai žinote, į ką atkreipti dėmesį, galite rasti jūsų poreikius atitinkančius baldus ir paversti namus patogesne vieta. Atminkite, kad nėra griežtų taisyklių, kaip pasirinkti tinkamą baldų aukštį - viskas priklauso nuo to, kas jums tinka. Taip pat nepamirškite tinkamai baldus pritvirtinti, kad netikėtai nenugriūtų. Apie baldų tvirtinimo būdus skaitykite čia