Prekių katalogas

Kokios yra minkštųjų baldų užpildų rūšys?

 • Kokios yra minkštųjų baldų užpildų rūšys?

  Kai renkatės sofą, sprendimą lemia daugybė veiksnių, pavyzdžiui, audiniai, spalva ir stilius, todėl dažnai pamirštama apie sėdimosios dalies užpildus. Iš tikrųjų užpildas yra tai, dėl ko mylėsite arba nekęsite savo sofos. Sužinokite, koks sofos užpildas jums geriausiai tinka.
   

  Poliuretanas

  Randamas daugumoje sofų ir sėdimųjų krėslų, gali būti vienas arba derinyje su kitomis medžiagomis (apie jas skaitykite toliau). Poliuretano užpildas suteikia struktūriškiausią išvaizdą, aštrius kraštus ir tvirtą atraminį pojūtį. Jis suteikia tvirčiausią atramą iš visų užpildų ir laikui bėgant išlaiko savo formą net ir nuolat naudojant. Tai reiškia, kad norint išlaikyti sėdimosios dalies gerą vaizdą ir minkštumą, priežiūros reikia nedaug arba visai nereikia, tačiau norint sulėtinti suspaudimą, rekomenduotina periodiškai apsukti minkštąsias dalis (jei tai įmanoma atsižvelgiant į baldo dizainą). Priklausomai nuo gamintojo ir sofos, poliuretanas gali būti įvairaus tankio, o nuo rėmo atramos tipo priklauso sofos kietumas.

  Didelio tankio poliuretanas suteiks kietesnę sėdynę ir greičiau atsistatys į pradinę padėtį, todėl riboto judrumo žmonėms bus lengviau atsikelti nuo sofos. 

  Minkštas poliuretanas turės daugiau paslankumo, bet vis tiek išlaikys struktūrišką išvaizdą.

   

  Pluoštas

  Pluoštas yra dirbtinis užpildas iš poliesterio gijų, pilnų oro. Atsisėdus ant pluošto sėdynės gijos susispaudžia, o oro užpildas išsisklaido, todėl jaučiamas daug geresnis įsitvirtinimo jausmas nei sėdint ant poliuretano užpildytos sėdynės. Dėl šio oro išstūmimo pluošto pagalvėlė ne taip greitai atšoka atgal kaip poliuretanas, todėl ją reikia dažniau papurtyti ir papūsti, kad išlaikytų savo išvaizdą ir minkštumą. Pluoštas yra populiarus pasirinkimas nugaros paminkštinimams bei pagalvėlėms ir porankiams, nes jis yra universalus ir pigesnis nei plunksnos ir pūkai.

  Yra du pagrindiniai pluošto užpildų tipai: pūstas pluoštas ir granulinis pluoštas.

  Pūstas pluoštas - tai pluoštas, kurio pluoštai į pagalves pučiami atsitiktine tvarka, paliekant daug mažų oro kišenėlių. Pūstas pluoštas sukuria labai minkštą pagalvę.

  Granulinis pluoštas - tai kai maži minkšto audinio maišeliai iš poliuretano susiuvami ir pripildomi elastingo, puraus, lengvo pluošto, kuris yra minkštas ir gali palaikyti kūno temperatūrą. 

   

  Poliuretanas + Pluoštas

  Poliuretano dalelės, apvyniotos pluošto sluoksniu yra labiausiai rekomenduojamas sėdynių pagalvių užpildas, nes jis suteikia poliuretano tvirtą atramą ir pluošto minkštumą, be to, yra pigesnis už plunksnų užpildą. Poliuretano ir pluošto pagalvės išvaizda bus panaši į gryno poliuretano užpildą - griežtų ir tiesių linijų, tačiau pluoštas suteiks papildomo purumo. Šį užpildą lengva prižiūrėti, tačiau retkarčiais jį reikės šiek tiek papurenti ir apsukti, kad jis išliktų pilnas ir tolygus. 

   

  Plunksnos

  Plunksnomis užpildytos pagalvėlės suteikia labai minkštą ir prabangų sėdėjimą. Sėdint ant plunksninės pagalvės ji prisitaiko prie jūsų formos, tačiau, kadangi plunksnos neturi tokios pat spyruokliuojančios medžiagos kaip poliuretanas, šias pagalves reikia reguliariai papurenti, kad išlaikytų savo formą, pojūtį ir tolygumą. 

  Ančių plunksnos yra dažniausiai baldams naudojamos plunksnos, nes jos yra mažos ir natūraliai susisukusios, todėl veikia kaip mini spyruoklė ir yra labai minkštas užpildas.

  Ančių plunksnos ir pūkai yra prabangus užpildas, kurį paprastai sudaro 85 % plunksnų ir 15 % pūkų; šis užpildas yra minkštesnis nei vien tik plunksnos, o pūkai gerai atšoka.

  Pūkų ir plunksnų 50-50 % derinys dėl savo išskirtinio minkštumo geriausiai tinka atskiroms pagalvėlėms ir nugaros paminkštinimams. Šis užpildas suteikia daugiau atramos ir komforto nei bet kuris kitas plunksnų užpildas.

  Pūkas (100 %) tinka tik atskiroms pagalvėms ir atlošo paminkštinimui, nes pūkas toks minkštas, kad nesuteikia jokios atramos. Šis užpildas yra minkščiausias iš visų pagalvių užpildų.

   

  Poliuretanas + plunksnos

  Poliuretano ir plunksnų pagalvių užpildas suteikia plunksnų pagalvės pojūtį ir poliuretano pagalvės atramą. Tokio kombinuoto užpildo pagalvė tinka tiek nugaros, tiek sėdynės pagalvėms, tačiau, kad išlaikytų formą ir komfortą, ją kartais reikės papurenti. Šis variantas taip pat galimas su plunksnomis, pūkais arba abiejų šių medžiagų deriniu kartu su poliuretano granulėmis. 

   

  Plunksnos + pluoštas

  Plunksnų ir pluošto mišinys suteikia minkštą, labai malonią išvaizdą ir jaukumą. Šį užpildą reikės kasdien purenti, kad išlaikytų formą ir tolygumą. Dėl plunksnų šis mišinys yra patvaresnis nei gryno pluošto užpildytos pagalvės, tačiau jis linkęs sulipti į nedidelius gumulėlius, todėl nerekomenduojamas žmonėms, sergantiems astma ar alergiškiems plunksnoms.


  Balduperlai.lt pasiūloje rasite gausų pasirinkimą įvairių svetainės minkštų baldų skirtingais užpildais ir didelę skirtingų baldų stilių įvairovę.