Prekių katalogas

Kaip sukurti produktyvią namų biuro erdvę?

 • Kaip sukurti produktyvią namų biuro erdvę?

  Darbas namuose yra visai kitoks, palyginti su darbu biure. Žinoma, darbas namuose turi savų privalumų ir trūkumų, tačiau sutelkime dėmesį į gerus dalykus! Kaip susikurti sau produktyviausią namų biurą? 

  Pagrindinis privalumas yra tas, kad tai yra Jūsų biuras. Jūsų erdvė. Jūsų darbo vieta. Ir jūs galite nuspręsti, kokia ji turi būti. Kaip ji atrodys ir kaip jausitės joje. Namų biuras pagal jus, jums, kuris dirba jums! Toliau išvardinsime svarbiausius patarimus, kaip susikurti produktyvų namų biurą, kuris jums tiks ir patiks.

   

  VIETA  IR ERDVĖ

  Dirbant iš namų yra labai daug lengvai atitraukiančių mūsų dėmesį veiksnių! Vaikai, maistas, televizorius ir pan. (tačiau išsiblaškymo veiksnių vis tiek gali būti mažiau nei įmonės darbo biure). Dirbant namuose reikia atsižvelgti į daugybę aplinkybių, kurių svarbiausia yra nuspręsti, kur ir kokioje namų ar kambario dalies erdvėje ketinate įsikurti.

  Nesvarbu, ar galite sau įsirengti visiškai atskirą darbo kambarį, ar tik nedidelį plotą viename iš kambarių. Pagalvokite ir apie tai, kas dar gali būti šalia, kai dirbsite, kokie veiksniai gali blaškyti ir trukdyti susikaupti. Ar jums reikia bendros koncentracijos? Tuomet geriausias sprendimas - privati erdvė atokiau. Kur nors, kur galėsite už savęs uždaryti duris. O gal reikės retkarčiais atsitraukti nuo darbo, jei, pavyzdžiui, turite vaikų? Tokiu atveju geriausia idėja būtų paskirti kampelį pagrindinėje erdvėje. Darbo vietą galite susikurti pagal save, kad ji jums tiktų, nepriklausomai nuo jos dydžio.

   

  ŠVARA IR TVARKA

  Kai jau nusprendėte, kuri vieta jums labiausiai tinka, vertinkite, ar ji tinkamai sutvarkyta ir  paruošta darbui? Nieko nėra blogiau nei netvarkinga biuro erdvė. Tai yra produktyvumo žudikas numeris vienas! Todėl pasirūpinkite, kad jūsų darbo vieta būtų tvarkinga ir švari - viską, kas šiuo metu jums nėra reikalinga darbui, galite sudėti kitur. Trumpiau tariant, atsikratykite visko, kas nėra darbo medžiaga, bei nuspręskite, kur prasideda ir baigiasi jūsų darbo vieta. Kad ir kokia maža būtų jūsų biuro erdvė, reikia išskirti ir apibrėžti darbo zoną.

   

  BIURO BALDAI

  Atsižvelgdami į savo erdvę, sudarykite biuro baldų išdėstymo planą, atsakydami į šiuos klausimus: Kam turite vietos? Ar galite išnaudoti sienų erdvę pastatydami lentynas? Ar turite vietos po stalu papildomai spintelei su stalčiais arba šalia stalo pastatyti spintą, dokumentams ir kitoms darbo reikmėms susidėti? Tai svarbūs dalykai, apie kuriuos reikia pagalvoti. 

  Kruopščiai išmatuokite erdvę. Jei tai mažesnė erdvė, galite apsvarstyti keletą modulinių variantų, tokių kaip biuro darbo stalas su imontuotais stalčiais ar spintelėmis ir pan., kad maksimaliai panaudotumėte turimą erdvę.

   

  ĮRANGA

  Jei jau turite viską, ko jums reikia, t. y. stalinį kompiuterį, spausdintuvą, galbūt braižymo stalą, tuomet teks dirbti su būtiniausiais daiktais. Dabar pats laikas peržiūrėti, ar verta pasilikti tam tikrus daiktus, o gal laikas juos atnaujinti. Jei įsirenginėjate darbo kambarį visiškai nuo nulio, apsipirkite internetu, peržiūrėkite atsiliepimus ir sudarykite trumpą sąrašą pagal savo poreikius. Tada pagal įrangos išmatavimus ir dydžius nuspręskite, kurioje biuro vietoje tai bus naudojama ir pernelyg neapkraus erdvės ar darbo stalo. Priklausomai nuo jūsų prioritetų, gali tekti šiek tiek pakeisti ar pakoreguoti darbo vietą.

   

  BIURO KĖDĖ

  Jei galite įsigyti gerą biuro kėdę, kuri tinka jūsų erdvei ir kurioje gerai jaučiatės, taip ir padarykite. Tačiau ji nebūtinai turi būti brangi. Ekonomiškame variante tai gali būti patogi papildoma kėdėvalgomojo komplekto, kurią naudojate kasdien. Arba galbūt norėsite nusipirkti gražią sukamąją biuro kėdę, kuri turi gerą atramą nugarai ir patogų paminkštinimą. Svarbiausia, įsitikinkite, kad kėdė jums tinka ne tik dėl patogumo, bet įvertinkite ir technines jos galimybes - jei pasirinkote kėdę su porankiais, ar ji telpa po stalu? Ar porankiai reguliuojami? Taip pat nepamirškite, kad geras kėdės dizainas turi didelę reikšmę. Dėl tinkamos darbo kėdės jūsų namų biuras gali atrodyti stilingas arba perkrautas. Daugiau apie tai kaip išsirinkti biuro kėdę, į ką atkreipti dėmesį ją renkantis, skaitykite čia.

   

  PRODUKTYVAUS DARBO SRAUTAS

  Tik jūs patys geriausiai žinote savo darbą ir kaip jums patinka dirbti. Vis dėlto turėtų būti tam tikra tvarka, kad jums būtų lengviau ir patogiau. Kokius daiktus nuolat naudojate kasdien? Rašikliai, žymekliai, popierius? Tokie daiktai turėtų būti pasiekiami ranka. Jūsų būtiniausi daiktai gali būti sudėti atvirai ant stalo arba ant šalia esančios biuro lentynos. O gal jums labiau patinka viską paslėpti stalčiuose, kad vyrautų tvarka? Produktyvumą skatina ir darbo rutina namuose, pavyzdžiui, dieną prieš tai parašytas planuojamų darbų sąrašas, arba iš anksto suplanuotas savaitės grafikas, kuris padės sekti darbo eigą. Taip pirmąją darbo dienos dalį praleisite ne planuodami, o "darydami".

   

  DAIKTŲ LAIKYMAS IR SANDĖLIAVIMAS

  Daiktų laikymas ir sandėliavimas yra svarbi bet kurios srities tvarkos palaikymo dalis. Kad viskas būtų savo vietose, stalčius galite paženklinti etiketėmis. Dar viena naudinga idėja - turėti stalčių organizatorių, kad galėtumėte palaikyti tvarką tarp smulkių priedų, kad jūsų rašomojo stalo stalčiai nevirstų mini šiukšlynu. Jei turite pakankamai vietos kambaryje, galite apsvarstyti ir specialiai montuojamas biuro spintas, darbui reikalingiems daiktams ir įrangai laikyti.

   

  ĮKVĖPIMAS IR DEKORAS

  Biure pravartu turėti įkvėpimo ir ką nors, kas padėtų susikaupti. Tai gali būti tikslų planuoklis, kuriame galite stebėti savo mėnesio pažangą. Vizijų lenta arba tiesiog maža įrėminta citata ant darbo stalo. Darbo erdvę galite pagyvinti ir augalais, nes jie suteikia ne tik spalvų, bet ir gyvybės. Kartais gali būti sunku išlaikyti motyvaciją, kai dirbate namuose vieni, todėl kasdienis įkvėpimas ir graži aplinka tikrai padės!

   

  SPALVOS

  Spalvos turi itin didelę įtaką jūsų darbo vietai. Neutrali spalva gali būti geras pasirinkimas, ypač jei žinote, kad sienos bus padengtos tam tikra darbine informacija. Neutralios spalvos yra ramios ir mažiau blaško dėmesį. Žinoma, tinka bet kokios spalvos, jeigu jos suteikia joms kūrybiškumo, susikaupimo ir jūsų neblaško. 

   

  BIURO APŠVIETIMAS

  Tikriausiai pats svarbiausias biuro elementas - apšvietimas. Pagalvokite, kokio apšvietimo reikia konkrečiai jūsų darbui. Ar turite pakankamai natūralios dienos šviesos? Ar esate linkę dirbti vėliau vakare? Jei taip, reikės papildomo šviesos šaltinio. Jūsų poreikiams gali tikti stalinė lempa arba grindų šviestuvas. Puikus pasirinkimas - turėti šviestuvą su skirtingais apšvietimo lygio variantais.

   

  Sukurdami sau tinkamą darbo vietą galite padidinti ir pagerinti produktyvumą bei susikaupimą. Be to, kad mėgausitės darbo erdve, ji padės gauti naudos ir kitose jūsų gyvenimo srityse.