Prekių katalogas

Į ką atkreipti dėmesį renkantis biuro kėdę?

 • Į ką atkreipti dėmesį renkantis biuro kėdę?

  Renkantis biuro kėdę labai svarbu jos kokybė ir funkcionalumas, juk joje praleisite daug laiko. Gera biuro kėdė turėtų palengvinti jūsų darbą, būti pritaikyta jūsų nugarai ir nedaryti neigiamo poveikio jūsų sveikatai. Štai keletas savybių, į kurias turėtumėte atkreipti dėmesį pirkdami biuro kėdę. 

  Reguliuojamas aukštis

  Turi būti galimybė reguliuoti biuro kėdės aukštį pagal savo ūgį. Kad būtų patogiausia, turėtumėte sėdėti taip, kad šlaunys būtų horizontaliai su grindimis, t.y. 90 laipsnių kampu. Kėdės su pneumatine reguliavimo svirtimi yra labai patogu, nes sėdynę galite pakelti aukščiau arba nuleisti žemiau itin lengvai be papildomų įrankių.

   

  Reguliuojami atlošai

  Jeigu dažnai keičiate savo sėdėjimo poziciją, rekomenduojamos biuro kėdės su galimybe nustatyti atlošą pagal jūsų pasvirimo kampą sėdint. Kėdės gali būti ir su pritvirtintais atlošais prie sėdynės, bet su galimybe jį pakreipti ar pasukti, kad atitiktų jūsų poreikius. Atlošas gali būti sujungtas su sėdyne, tačiau atskirai reguliuojamas, tad įsitikinkite, kad mechanizmas, laikantis nustatytą padėtį yra tvirtas ir neatsipalaiduoja, kad netikėtai nenukryptų iš nustatytos padėties. 

   

  Juosmens atrama

  Biuro kėdės profiliuotas, pagal stuburo formą išlenktas, atlošas suteiks jūsų nugarai reikiamą komfortą ir atramą. Rinkitės biuro kėdę, kurios forma atitinka natūralų jūsų stuburo kontūrą. Apatinė nugaros dalis turėtų būti paremta taip, kad visą laiką būtų šiek tiek išlenkta. Gera apatinės nugaros dalies arba juosmens atrama yra labai svarbi, kad sumažintumėte stuburo juosmeninių diskų apkrovą ar suspaudimą.

   

  Sėdynės gylis ir plotis

  Biuro kėdės sėdynė turi būti pakankamai plati ir gili, kad galėtumėte patogiai įsitaisyti ir sėdėti. Jei esate aukštesnis, ieškokite gilesnės sėdynės, o jei ne toks aukštas - pakaks ir mažiau gilios. Idealiu atveju turėtumėte sėdėti atsirėmę nugara į atlošą, o tarp jūsų kelių ir sėdynės turėtų būti maždaug 2-4 cm atstumas. Taip pat turėtumėte turėti galimybę reguliuoti sėdynės pasvirimą į priekį arba atgal, priklausomai nuo to, kokioje pozicijoje dažniausiai sėdite.

   

  Kėdės medžiagos

  Ilgesnį laiką sėdint ant biuro kėdės, rekomenduojama, kad ji būtų pagaminta iš medžiagos, leidžiančios kūnui kvėpuoti, t.y. natūralios medžiagos, tokios, kaip oda, medvilnė, arba  sintetiniai pluoštai su orui pralaidžiais raštais ir konstukrcijos tarpeliais. Plačiau apie tai kas yra natūralios medžiagos iš kurių gaminami baldai skaitykite čia. Sėdynės paminkštinimas turėtų būti patogus, todėl geriausia vengti per minkštos arba per kietos sėdynės. Ant pernelyg kieto paviršiaus pasėdėjus keletą valandų valandų, gali pradėti skaudėti nugarą, o per daug minkštas paviršius nesuteiks pakankamos atramos ir stabilumo. 

   

  Porankiai

  Renantis biuro kėdę su porankiais, sumažinsite krūvį kaklui ir pečiams. Porankiai taip pat turėtų būti reguliuojami ir nustatomi taip, kad rankos patogiai ilsėtųsi, o jūs mažiau pasilenktumėte į priekį ir į šonus. 

   

  Lengvai valdomo reguliavimo valdikliai

  Įsitikinkite, kad visus biuro kėdės reguliavimo valdiklius galima pasiekti sėdint ir kad jums nereikės įsitempti ar per daug pasilenkti norint juos pasiekti. Turėtumėte galėti reguliuoti tiek sėdynę, tiek atlošą, tiek porankius vos vienu rankos judesiu. Reguliavimą geriausia atlikti atsisėdus, kad sureguliuotumėte kėdės padėtį pagal būtent jums aktualiausią poziciją.

   

  Ratukai

  Galimybė judėti ant kėdės padidina jos naudingumą. Turėtumėte lengvai pasukti kėdę, kad galėtumėte pasiekti įvairias darbo vietos vietas ir pasiekti maksimalų efektyvumą. Ratukai suteikia galimybę lengvai judėti, tačiau įsitikinkite, kad įsigijote tinkamus jūsų grindims. Rinkitės kėdę su ratukais, skirtais jūsų grindims, nesvarbu, ar tai kiliminė danga, kietas paviršius, ar jų derinys. Jeigu kėdės ratukai braižo jūsų grindis ar velia kilimą, reikėtų papildomai pagalvoti ir investuoti į kėdės kilimėlį.

   

  Jei planuojate pradėti dirbti iš namų, o biuro kėdę jau išsirinkote ir nežinote kaip įsirengti produktyvę namų biuro erdvę, skaitykite čia.